Hulajnogi Elektryczne

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Hulajnogi Elektryczne

Post autor: andrzej1955 »

Witam,temat na czasie i o modnych hulajnogach-niestety już z pierwszą ofiarą śmiertelną,nowe przepisy jeszcze nie wdrożone i jest wolnoamerykanka-gdzie można jeździć,z jaką prędkością i z jakimi ochraniaczami-zostaje tylko w gestii tych którzy na nich jeżdżą a czasami brakuje im wyobraźni i zdrowego rozsądku :!:
forumowicz

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: forumowicz »

Powiem Ci Andrzeju, że mnie napawają lekkim przerażeniem te hulajnogi .
Coraz bardziej pieszy czuje się intruzem nawet na chodniku .
Nie mam pomysłu co zrobić aby ta przyjemność była bezpieczna :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: darek »

Bywam w Warszawie 1 x w miesiącu .
Rano gdy przyjeżdżają Pendolina w okolicach Centralnej jest polowanie na hulajnogi .
Gdy wracam spacerkiem z centrali całe 15 minut na Centralny to idę trawnikami !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego bo tam jeszcze nie wjeżdżają .
W piątek "Pan " zostawił hulajnogę na peronie :)

Cóz zapewne to efekt wychowani bezstresowego.

Ale Warszawa to nie pępek świata jak ktoś kiedyś ....
Zapraszam do takich Katowic
Hulajnogi stoją do wypożyczenia WSZĘDZIE .. Nawet mój sąsiad do piekarni 500 metrów jeździe HULAJNOGĄ .

Katowice najbardziej WYBETONOWANE MIASTO w Polsce to eldorado jeżdżą już wszyscy nawet Pracownicy Urzędu Miejskiego mają swoje Hulajnogi ,aby przyśpieszyć przemieszanie się do swych ..oddziałów czy referatów czy...

W Katowicach jest mały problem torowiska sa zabetonowane -ma to w przypadku zagrożenia życia spowodować żeby służby jeździły po torowiskach.

Ale dziś ciąg od Zawodzia od Koszutki placu Wolności czy placu Miarki to tory dla Hulajnog.

Że wpadają pod tramwaje - to chyba dzięki refleksowi motorniczych nie było jeszcze wypadków śmiertelnych jak we Wrocławiu .

Pozwolono na poruszanie się Bez kasków , bez możliwości sygnalizacji , bez ograniczen prędkości.

Od kilku dni hucznie obchodzone są Urodziny Katowic.

Pozwoliłem sobie z Wnukiem udać się na Karuzelę dla milusińskich i co................................. zalany w sztok gówniarz na hulajnodze popisywał się potrącił Starszą Parę na katowickim rynku ..UCIEKŁ - może monitoring go namierzy ale ....

Osobiście uważam że jazda na Hulajnodze powinna podlegać tym samym rygorom co jazda Samochodem Motocyklem czy Rowerem .

Jest przyzwolenie jest jazda a OFIARY ???????????.....................
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14510
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: ANDY12345 »

Niedawno przeprowadzano ankietę nt. hulajnóg. 40 % wypowiedziało się że nie potrzebna jest karta rowerowa ? hulajnogowa ? w każdym razie nie potrzeba żadnych ograniczeń, 50% tak pięćdziesiąt procent wypowiedziało się że nie widzi nic niestosownego żeby jeździć pod wpływem alkoholu, nic ująć nic dodać tylko kastrować :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: darek »

ANDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiem że jesteś zapalonym motocyklistą ?
Lub cos pomieszałem .

Czas temu odkryłem w Katowicach sklep ROMET - tam sa też rózne motocykle .
Okazuje się że do pewnego pułapu cm3 nie potrzebne jest Prawo Jazdy Kategorii A.

Do dziś Katowice hucznie obchodziły swoje Urodziny -Popularny Geburstag.

Dziś w nocy w samym centrum rozwalono -zniszczono kilka hulajnog.
Kilka Osób wzywało Pogotowie do kontuzji - zastanawiam się co z odpłatnością do pijanego kierowcy Hulajnogi -który wjechał sobie do sklepu odzieżowego :)

I tak jest w każdy weekend

Hulajnogi stoją do Wypożyczenia
Młodzież PIJE bo musi się odstresować po tygodniu Pracy i dzieje się wolność.Bez stresowe wychowanie -ok jest wieczór ,noc.


Wspominałem już o jeżdzie bez TRZYMANKI

Do czasu do kiedy Hulajnogi nie będą miały OGRANICZENIA prędkości do kiedy nie będą mogły poruszać się TYLKO po ścieżkach rowerowych , do czasu do kiedy nie będą miały zamontowane KIERUNKOWSKAZÓW , oraz jazd nie będzie obowiązkowa w Kaskach (Jest obowiązek jazdy na nartach w kaskach)

Będę na NIE dla Hulajnog Elektrycznych
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14510
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: ANDY12345 »

Nie jestem ani motocyklistą ani zapalonym tylko trzeźwo myślącym pieszym, po Krakowie też poruszają się idioci ale jak jest przyzwolenie od policji i straży miejskiej to tak się dzieje. Niestety jak się patrzy co się dzieje to jestem za wszelkiego rodzaju ograniczeniom które wspomogą pieszych na CHODNIKACH i nawet dla wrotkarzy karty pozwalające się na nich poruszać i obowiązkowe ubezpieczenie lub mandaty nawet do 5000 pln, takie jest moje zdanie .
Miłego dnia :) .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: andrzej1955 »

Witam,tych kilka wpisów świadczy o tym że to My piesi powinniśmy używać różnego rodzaju ochraniaczy i schodzić z drogi-dla własnego bezpieczeństwa-hulajnogom-miejmy nadzieję że już po tym gorącym czasie wyborów-zachęcam nieustająco do Udziału :!: odpowiednie ustawy i przepisy w trybie pilnym zostaną wdrożone-nieustający Optymista,Pozdrawiam i Uważajcie na Siebie :) :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: darek »

Oj Drogi Andrzeju OPTYMISTO

Do czasu kilku tragedii spowodowanych przez Uzytowników Hulajnog nikt nic nie zrobi.

Musisz pamiętać wypożyczenie obłożone jest Vatt-em a Vatt to wpływ do budżetu niezaleznie kto wygra wybory.

Zauważ ile starych samochodów porusza się po drogach ,jest nawet pozwolenie na przymykanie oczu na stacjach diagnostycznych zreszta ile jeździ bez badań czy ubezpieczeń .
Ważny jest wpływ do budżetu z podatków .

Dlaczego wzorem innych krajów nie ma obowiązkowego ubezpieczenia za akcje ratunkowe w wysokich górach tak jak na Słowacji ?

Problem hulajnog nie zostanie rozwiązany do czasu , rozwiązania problemu z ....Rowerami.

Nasi Forumowicze przejechali wzdłuż wybrzeża czy napotkali przeszkody ?
Nie wspominali
Pan Moderator jedynie sugerował kaski .
Co dzieje się na naszych ulicach .

Tak jak w sprawie ZDROWIA musi być i porozumienie w sprawie Bezpieczeństwa ponad podziałami .
Obowiązkowe ubezpieczenie za wejście w góry powyżej 1000 m npm -Słowacja
Obowiązkowe Kaski i usankcjonowanie ruchu rowerowego z OC dla rowerzysty.
Kaski i ograniczenie dla hulajnog do max 15 km.godz
Czy emisji spalin dla samochodów powyżej 10 lat
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: Dzia_dek »

darek pisze:(...)jest nawet pozwolenie na przymykanie oczu na stacjach diagnostycznych zreszta ile jeździ bez badań czy ubezpieczeń .
Darku zacytowałem fragment Twojej wypowiedzi i powiem Ci, że w pierwszym zdaniu to popuściłeś wodze fantazji,
albo nie jeździsz na stację diagnostyczną. Miesiąc temu byłem świadkiem zatrzymania, przez diagnostę stacji, dowodu
rejestracyjnego za uszkodzoną oponę oraz niezaliczenie badań za niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
Czasy przymykania oczu minęły już bezpowrotnie. Nikt nie chce stracić uprawnień do wykonywania zawodu za kilka
groszy, które czasem oferuje klient. Zgodzę się za to z drugą częścią, zacytowanego przez mnie zdania, z Twojej
wypowiedzi. Bez ważnych badań technicznych jeździ coraz więcej pojazdów, ale to jest właśnie skutek bardzo
restrykcyjnego podejścia do tematu przez stacje diagnostyczne. Ubezpieczenia to już zupełnie inna para kaloszy.
Temat o hulajnogach więc słówko do Andrzeja - optymisty, który pisze o ja najszybszym wdrożeniu przepisów
dotyczących jazdy hulajnogami. Samo napisanie i wdrożenie to jedno, a przestrzeganie i egzekwowanie to drugie.
Takim doskonałym przykładem tego co powyżej napisałem jest korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.
Wiadomo oczywiście, że chodzi o telefon trzymany w ręce. Przepisy są, kary są, a kierowcy mają to daleko w poważaniu.
Obawiam się, że tak również będzie z hulajnogami. Przepisy, kary itd, a życie sobie. :( Wniosek ... jeden.
Musimy sami zadbać o własne bezpieczeństwo. Tego nie zapewnią nam żadne przepisy. Życie w mieście, to dżungla.
To tak trochę w przenośni i w dużym skrócie.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Hulajnogi Elektryczne

Post autor: moderator »

Nierozsądne zachowania uczestników ruchu są ciągłe i nie dotyczą tylko jednej grupy lecz wszystkich - rowerzystów jadących po chodniku, pieszych na ścieżkach, kierowców wymuszających pierwszeństwo. Oczywiście elektryczne hulajnogi może bardziej stwarzają niebezpieczeństwo niż zwykły rower bo są szybkie i ciche. Nie wiesz kiedy nadjeżdża. Nieźle też robią salto gdy kierowca nie zauważy krawężnika. Szczerze mówiąc to czasem wolę jechać ulicą niż ścieżką rowerową, szczególnie w Stolicy, bywa, że zagęszczenie ruchu na ścieżkach jest tak duże, że wręcz niebezpieczne. Bardzo zastanawiają mnie też rodzice puszczający swoje małe pociechy na rowerku, hulajnodze czy rolkach/deskach na ścieżkę rowerową skoro mają i prawo i obowiązek jazdy wyłącznie chodnikiem z takim dzieckiem. I nie chodzi tu już o przepis lecz o troskę o dziecko - a co będzie jeśli rozpędzony dostawca jedzenia, których ostatnio pełno, najedzie na dziecko? Ech...
Osobiście posiadam dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Mam nadzieję, że nie skorzystam ale lepiej mieć.
Spokoju na drogach życzę.
ODPOWIEDZ