IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: ewasz »

No to Jacky6 powiem Ci, że długo czekasz na szczepienie przez ten IKP.
Moja córka wczoraj się rejestrowała przez 989 i ma na 22 maja i Pfizerem, mogła sobie wybrać czym chce byś szczepiona.
A i ja też miałam krótki termin bo 2 tygodnie, choć mogłam mieć i na następny dzień.
Zięć się rejestrował przez IKP, miał miesięczny termin, wczoraj sobie zmienił bliżej domu, na Pfizera i krótszy termin. Jak widać można, zależy na kogo się trafi.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Przydatność IKP wielokrotnieje.
Wchodząc tamże w zakładkę <<Profilaktyka>> przechodzimy do podzakładki <<Szczepienia>> i wyświetla nam się informacja <<Twoje szczepienia>> a tamże data szczepienia pierwszą dawką, rodzaj szczepionki łącznie z jej numerem.
Obok jest "Poświadczenie PDF" - można je sobie otworzyć, skopiować na kompa a tym samym wydrukować.
Owe zaświadczenie jest na firmowym druku Centrum eZdrowia w języku polskim i angielskim.
Cytuję treść:

Poświadczenie przyjęcia szczepionki na COVID-19
Na podstawie danych zawartych w Systemie Informacji Medycznej P1,
Centrum e‑Zdrowia potwierdza, że:
JACEK ..........., nr PESEL 50......., przyjął dawkę szczepionki (1 z 2) przeciwko COVID‑19 w dniu 06.04.2021r.
W razie pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniem lub stanem zdrowia
należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Based on the data retrieved from the Medical Information System P1, the e‑Health Center
confirms that:
JACEK .........., PESEL 50.........., received a dose of the vaccine (1 of 2) against COVID‑19 on April 6, 2021.
If you have any questions or concerns related to vaccination or your health condition,
please refer to your primary care physician.

Przypuszczam, że będzie to pierwotna postać "paszportu covidowego".
Na pewno przechwycę kolejny plik "poświadczenia" i prześlę do Zakładu Rehabilitacji.

Ponadto wydaje mi się mocno prawdopodobne, że to poświadczenie będzie osiągalne na smartphonie w aplikacji <<mObywatel>> w zakładce covidowej.
Dzisiaj w aplikacji mObywatel mam już swój dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny z informacją o ubezpieczeniu pojazdu, e-recepty.
Zjawisko jest rozwojowe.

PS - wczoraj w aptece - połowica - nie zabrałam karteczki z kodem do recepty.
- Przecież Ty masz ją w swojej komórce ( tydzień temu wklepałem jej mObywatela ).
I pani pigularka szybciutko wczytała się do kodu.
A ponieważ w tej pigularni bylismy po raz pierwszy więc nie trzeba było tworzyć danych do bazy adresowej dla wystawienia rachunku.
Pigularka pobrała adres z e-recepty.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć.
Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.

:ugeek:



Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »

ewasz pisze: 30 kwie 2021 16:11 No to Jacky6 powiem Ci, że długo czekasz na szczepienie przez ten IKP.


Na pierwszą dawkę czekaliśmy długo.
Przychylna oferta pojawiła się dopiero w połowie marca.
Wcześniej mieliśmy zaproszenia do Białegostoku, Rzeszowa i w Bieszczady.
Dopiero jak pojawiły się Katowice w dużej kompozycji - trzeba było szybko się decydować i dwakroć logować aby załapać się równocześnie z połowicą.
A drugą dawkę odmierzył system - sekundy po pierwszym wstrzyknięciu zaburczał jeszcze w poczekalni smartphone mejlami i smsami z zaproszeniem na dokładkę równo za 5 tygodni.
I ani mru, mru.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: ewasz »

Tak było i u mnie. pomimo, że dostałam kartonik z informacją zaszczepienia i datą następnej dawki to na sekund kilka był sms.
Muszę powiedzieć, że system informatyczny w tym całym bałaganie, który teraz mamy to udał się wyśmienicie. I to chyba jest jedyny plus tej całej sytuacji, w której się znajdujemy.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Jeszcze jedna korzyść z IKP.
Pozyskanie karty ECUZ.
W marcu stwierdziłem, że karty - moja i połowicy właśnie utraciła ważność.
W pierwszej chwili chciałem tradycyjnie je odnowić poprzez wizytę w biurze miejscowym NFZ.
Wziąłem za słuchawkę telefoniczną a tu bum, numer nieczynny, odsyłający do Katowic.
Tamże w ramach "teleporady" panienka z okienka wskazała jedyną praktycznie drogę - wnioskować elektronicznie przez IKP.
Co rychło uczyniłem.
Wchodzi się w zakładkę <<Moje konto>> a tam <<Wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)>>.
Uczyniłem.
Procedura powoli.
Po kilku dniach przyszedł mejl z lubelskiego NFZ i info o wystawionych kartach.
A po kolejnym tygodniu listonoszka wrzuciła 2 koperty z poleconym do skrzynki pocztowej.
Przez kolejnych 5 lat szansa wojaży po Europie.
Oby tylko ten świrus się wyprowadził na amen...

:mrgreen: :ugeek:
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: ogrodnik »

Za nim rozpłyniemy się w zachwytach nad IKP, mamy jeszcze szczegóły. To tam gdzie diabeł tkwi, ponoć. :) Recepta, pacjenci są różni, mają różne dolegliwości. Panowie i Panie Doktorzy też mają prawo do różnych słabości, bo to ludzie z krwi i kości.
Idzie Pacjent do przychodni po receptę, doktor w domu, bo pandemia, a tu leki trza.
Idzie po raz setny z kartką, dumny, bo IKP, zaraz będzie recepta. Bach, dzwonek, jest. Super.
Do apteki, szczęśliwy że lek, Pani Pigularka, hmmm ciekawe, patrzy i co?
Po raz setny napisane na kartce 100 kapsułek szt.2 na recepcie 30 kapsułek szt.2
Pacjent ma już temperaturę z nerwów, bo nie mógł osobiście na miejscu wyjaśnić...
Ale to mało, pacjenta dobić trzeba.
Kolejny lek, 3 op 8mg aby nie faszerować się chemią, dostaję na recepcie 3 op. 4mg. Już mdli pacjenta od chemii, i do domu chce, ale ale lek na recepcie bez refundacji. jedno opakowanie nie 40zł a 120zł.
Pacjent przeżył bo serce mocne.
I znów stres, i po 3 tyg. od nowa to samo...
Mówię ku....a m....ć! co mam napisać? Nie wiadomo.
gdyby można poprawić z pieczątką... Można, ale w innym rejonie kraju. Tu nie. IKP tam inne?
Pacjent jeszcze żyje, ale dumy brak. Jest IKP, w końcu ktoś coś dobrego dla pacjenta, tylko te szczegóły... :lol:
Korona wirus...Ale czy do końca on jest winien?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


IKP jest tylko odzwierciedleniem funkcjonowania lekarzy.
W zakresie wystawianych recept.
Jak konował coś skrochmali to IKP tego nie poprawi.
Wszelakie pretensje do wystawcy recept.

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Po dzisiejszej drugiej dawce Pfizera wracam do domu i odpalam lapka.
IKP - wyświetla szczepienia i zaświadczenie dwujęzyczne.
Za dwie godziny zachodzi siostrzenica i uświadamia mnie, że w tv widziała jak spikerka chwaliła się zaświadczeniem z dużym kodem.
Zaglądam po raz kolejny na aplikację "mObywatel" po raz kolejny i nic nie znajduję.
Co za czort. ?
Dopiero po raz kolejny zachodzę na mObywatel a tam trzeba dodać dokument.
Wtedy staje się światło i pojawia się zaświadczenie szczepienia z cyferblatem i kodem.
Taż to jest odpowiednik paszportu cowidowego, wymagalnego w kraju i na granicach.
Kto wie, czy polscy informatycy nie wyprzedzili swoich unijnych kolesi ?
Czy ktoś ma większą wiedzę.
Zaczekam.

:mrgreen: :ugeek:

ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: ogrodnik »

Hej jacky6. To napiszę teraz jak wyglądało szczepienie przeciw covit19 :)
Rejestracja, północ super. :) Jest szczepienie, data, wybór szczepionki...
Na drugi dzień zmiana decyzji, i sms powiadamia mnie o zmianie szczepienia, bez informacji, dlaczego. Nic to, w Polsce żyjemy...
Za dwa dni to samo, zmiana decyzji terminu szczepienia, no cóż jeszcze mam na tyle cierpliwości, aby nic nie mówić. Nauczyłem się cierpliwości do ludzi za kółkiem autobusu przez dwadzieścia lat. Myślę sobie, może będzie wyjaśnienie, i co? Nic, w Polsce żyjemy...
Trzeci raz, no cóż, jacky6, jak myślisz, sms na jaki temat?
Łatwe pytanie, oczywiście zmiana terminu, bez słowa wyjaśnienia. Dość mówię, telefon i dzwonię na infolinię, rejestruję się, za trzy tygodnie, idę szczepię się w milej atmosferze i to obok domu, kropka. :lol:
Polskie IKP pisane w pośpiechu, i tak działa jak... :D
Żeby jasne bylo, nie mówię że wszystko działa źle, ale jak czytam, o ideale, to przedstawiam jak jest.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

IKP - Internetowe Konto Pacjenta - porady i opinie

Post autor: jacky6 »


Należy rozróżnić funkcjonowanie IKP a podpiętych pod niego innych "portali i systemów".
IKP nie odpowiada za funkcjonowanie portali NFZ i innych funduszy.
On tylko odzwierciedla to co one podają.
Tak samo z portalami "szczepionkowymi".

Ale to już trzeba znać się na funkcjonowaniu netu.

:mrgreen: :ugeek:

ODPOWIEDZ