Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Kaziu, a sprawdź na planie Warszawy ulicę przy stacji PKP w mojej dzielnicy? Jak wół Marsa … 😂😂😂
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Post autor: Suzen »

https://wydarzenia.interia.pl/autor/mag ... Id,5655595
Ciekawy artykuł o pandemii w Polsce
Fragment
"Pięć propozycji
- Dr Eric Feigl-Ding zwraca uwagę, że Polska nie stosuje żadnych środków, które realnie mogłyby złagodzić obecną falę COVID-19. Jest pięć punktów, które w mojej ocenie należałoby wprowadzić, aby było to możliwe - mówi Bartosz Fiałek. Oto przedstawione przez niego propozycje. Zdaniem lekarza należy:
1. Wprowadzić możliwość korzystania z przestrzeni użyteczności publicznej jedynie dla osób zaszczepionych lub z ujemnym, aktualnym (maksymalnie ostatnie 48 godzin) wynikiem testu RT-PCR na obecność zakażenia SARS-CoV-2.

2. Wprowadzić lockdown - pod postacią ograniczenia przemieszczania się jedynie do sytuacji niezbędnych dla codziennego funkcjonowania - dla osób niezaszczepionych.
3. Udostępnić powszechnie antygenowe testy na obecność zakażenia SARS-CoV-2 (zaszczepieni - darmowo; niezaszczepieni - odpłatnie), które wykonywane byłyby po każdym potwierdzonym kontakcie z osobą COVID-19-dodatnią tudzież w przypadku pojawienia się objawów infekcji.

4. Wprowadzić obowiązek noszenia maseczek o ochronie minimum N95/KN95/FFP2 niezależnie od statusu zaszczepienia, przede wszystkim w sytuacjach wysokiego ryzyka epidemicznego (skupiska ludzkie, zamknięte pomieszczenia), pod groźbą wysokich, administracyjnych kar pieniężnych (maski powinny być dostępne darmowo dla wszystkich)
5. Wprowadzić dostęp do innowacyjnych terapii zmniejszających ryzyko progresji COVID-19 do ciężkiej postaci (hospitalizacja/zgon), takich jak: przeciwciała monoklonalne, doustne leki przeciwwirusowe (zaszczepieni - darmowo; niezaszczepieni - odpłatnie).

- Jeżeli nic nie zrobimy, to skutki sytuacji epidemicznej mogą być tragiczne - podsumowuje lekarz Bartosz Fiałek."
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Post autor: dani888 »

Ok , poczytałam wszystkie wypowiedzi ale pozwólcie , że nie odniosę się do nich . Są tak bardzo różne a poza tym musiałabym pisać politycznie .
Tak jak obiecałam , informuję , że test na cowidka mam negatywny . Dodam tylko , że objawy jakie mam obecnie są objawami innej choroby (mojej i częstej )ale niestety - moja lekarz rodzinna oznajmiła , że to są objawy covidowe i koniec :evil: . Zrobiłam wymaz ale i tak denerwowałam się okropnie , ciśnienie mi skoczyło , puls również , wróciło do normy jak sprawdziłam wynik .
Pozdrawiam wszystkich jednakowo i życzę zdrówka :) .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Post autor: ewasz »

Dani i Tobie życzę dużo dobrego zdrówka :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Staż sanatoryjny: 21

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

Dołączam się do tych życzeń dobrego zdrówka :kwiat: :D Tak nakazuje dobry zwyczaj forumowy ;)
Niech ten wstrętny koronawirus trzyma się zdala od Ciebie tudzież innych naszych forumowiczów 8-)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Staż sanatoryjny: 4

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Felice 🙂
To się zgadza, ale mieszkanko Freda jakoś tak gdzie indziej sobie wyobrażam 🤔.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Post autor: andrzej1955 »

Według rzecznika Min. Zdr. 70% zajętych łóżek to chorzy niezaszczepieni w wieku do 50 lat- wnioski wyciągnijcie sami- przytoczyłem tylko suche fakty bez komentarza bo ostatnio wszelkie komentarze wywołują wielkie burze i niesnaski-Dużo Tak Cennego Zdrowia Życzę i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Staż sanatoryjny: 21

Zły Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

ka_jak_kazimierz pisze: 20 lis 2021 13:37 Tak pomyśleć przez chwilę - to jest jak jakiś zły sen!
Aż się chce sięgnąć po coś mocniejszego 😠
Masz całkowitą rację, ale to żadne odkrycie ;)
Mocny alkohol jest naszym sprzymierzeńcem w walce z wirusem już od początku pandemii :D
viewtopic.php?f=2&t=22799&p=918490&hili ... lu#p918490
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Post autor: ANDY12345 »

I nie zapomnieć o przepitce :lol:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Staż sanatoryjny: 8

Post autor: Princi »

ka_jak_kazimierz pisze: 20 lis 2021 15:01
Felice pisze: 19 lis 2021 21:16 Ja tam jestem z Marsa i co komu do tego. Mogę to nawet udowodnić😎
🤔😊 obstawiałbym dalsze rejony "kosmosu", ale w sumie, czemu nie... 🙂
Mogę zaświadczyć....Felice jest z Marsa ;) :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ