Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Q...wa to jedyne co w tej sytuacji można powiedzieć.
Nam się każe siedzieć na tyłkach, przestrzegamy zasad a okazuje się że tam gdzie powinniśmy dostać pomoc są źródła zakażeń. W doopie mam wybory, prezydenta, politykę, chcę tylko wiedzieć że kraj któremu tyle lat płacę podatki zadba o moje bezpieczeństwo i zdrowie. A oni zamiast zadbać o to,wypracować dobrze działające procedury walczą o stołki.
Przepraszam ale kiedyś każdemu się uleje.
Atinko ❤️
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Duszyczka »

:shock: No cyrki jakieś :evil: Tyle mówi się o tym ludziom a w służbie zdrowia taki bałagan. :evil:
Trzymajcie się ciepło. ... :serce: Nie dajcie się. .. :serce:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: medi »

Felice pisze: 04 kwie 2020 12:07 Q...wa to jedyne co w tej sytuacji można powiedzieć.
Nam się każe siedzieć na tyłkach, przestrzegamy zasad a okazuje się że tam gdzie powinniśmy dostać pomoc są źródła zakażeń. W doopie mam wybory, prezydenta, politykę, chcę tylko wiedzieć że kraj któremu tyle lat płacę podatki zadba o moje bezpieczeństwo i zdrowie. A oni zamiast zadbać o to,wypracować dobrze działające procedury walczą o stołki.
Przepraszam ale kiedyś każdemu się uleje.
Atinko ❤️
Wiesz co Felice gdzieś mam całą politykę i akurat ona ma niewiele do rzeczy w tym temacie .Od wielu lat w Polsce lekarze ,prawnicy to nadzwyczajna kasta.Oni sami ograniczyli liczbę przyszłych studentów żeby np. nowi lekarze nie robili im konkurencji w obdzieraniu ze skóry biednych chcących ratować swoje zdrowie pacjentów .Skąd się wzięły całe "rody" lekarzy ,zdolny czy nie zdolny jakoś się go przez studia przepchnie i jakoś to będzie .Lekarz-ojciec,lekarz-matka to i synuś czy córunia ma być lekarzem .A potem taki niedouczony lekarzyna od siedmiu boleści niby leczy (dobrze jak krzywdy nie zrobi).Procedury to nie wszystko ,trzeba też je umieć wdrożyć w życie i przestrzegać .Dyrektorzy w szpitalach to już oddzielna bajka .Przeważnie po linii partyjnej ,czasami ( o zgrozo) sami są lekarzami a zachowują się tak jakby ich prosto z łapanki wsadzili na te stołki .Tekst mojego męża we Włoszech mają jeszcze gorszą służbę zdrowia mnie nie przekonuje .Od dawien dawna mówi się że błędy lekarzy kryje ziemia a błędy prawników więzienia .Dopóki za błędy nie zaczną wsadzać na długie lata do pierdla to nic się nie zmieni . I ta czy inna partia rządząca mnie na chwilę obecną nic nie obchodzi ....na wybory nie idę bo to wybieranie między jednym a drugim cwaniakiem .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

Hipokryt pisze: 04 mar 2020 08:12 Wiadomość dnia - ten wredny wirus już u nas JEST :shock:
Pierwszy przypadek w Zielonej Górze :(
Minął dokładnie miesiąc i czarny licznik pokazuje 3500 chorych i 70 zgonów :(
Ciekawe wnioski można wyciągnąć gdy porównamy bilans pierwszego miesiąca w Polsce i w innych krajach :shock:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: medi »

Nie ma co porównywać. Rozwój epidemii zależy od wielu czynników. Pogody,wilgotności powietrza. Zagęszczeniu ludności, stylu zycia mieszkańców, sprawności administracji państwowej, finansów państwa sprawności służby zdrowia i wielu innych czynników. Dla mnie totalnym idiotyzmem na przykład było ściąganie do kraju ludzi że świata. Utknąłeś to siedź tam.W dawnych czasach w przypadku epidemii wojsko mogło okrążyć morowe miasto i strzelać do tych co usiłowali uciekać stamtąd. Drastyczne ale zapobiegało rozwleczenia epidemii. Chiny są winne jak cholera ,za późno poinformowali świat że mają problem z zarazą.A dlaczego ? Kasa,straty.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Medi chyba nie do końca mnie zrozumiałaś.
Procedury są bardzo ważne vide przykład Atiny taty.
Myślę że to raczej też nie czas na wylewanie pomyj na służbę zdrowia.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: medi »

A kiedy jest czas na krytykę tego co się dzieje w tym państwie w państwie? To nie pomyje to brutalna prawda.Czas doktora Judyma bezpowrotnie minął, od dawna lekarz,czy ksiądz to nie powołanie tylko biznes. Doić i strzyc bliźnich to motto życiowe tych profesji.
forumowicz

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: forumowicz »

medi , lekarz to ani powołanie , ani biznes , to po prostu zawód . Ci ludzie nie maja prawa siedzieć teraz w swoich 4 ścianach i narzekać na nudę , Oni , jak i pielęgniarki , są od czarnej roboty . Tylko tyle , że oni też maja rodziny , osoby bliskie w grupie podwyższonego ryzyka , to po prostu LUDZIE - nie wieszajmy na Nich psów :idea: :mrgreen:

Zdrowia Wszystkim
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Maryann »

Atina pisze: 04 kwie 2020 10:12 Tata ma wynik dodatni ma koronawirusa.
Zaraz zabierają jego do szpitala.
Atinko :kwiat: :serce: Trzymaj się :serce:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

GIENIA pisze: 03 kwie 2020 12:17
Hipokryt pisze: 01 kwie 2020 20:11 ... czy w związku z powyższym należy już teraz odwoływać rezerwacje wypoczynkowo-sanatoryjne i żądać zwrotu wpłaconych zaliczek? A może na razie nic nie robić i czekać na rozwój sytuacji? Przedstawiciele branży proszą o nie podejmowanie takich pochopnych decyzji aby pomóc im przetrwać ten trudny czas pandemii.
Też mam zrobioną rezerwację z przedpłatą i wierzę w to , że pojadę w określonym terminie , a jeśli nie , nie mam nawet zamiaru ubiegać się o zwrot wpłaconej kwoty :oops: , dla mnie i każdego z nas to , 200, 300 zł , dla Nich to może być ... ...... właśnie BYĆ , albo NIE BYĆ .... pomyslmy też o tym :?
Gieniu - miło mi. że właśnie takiej udzieliłaś mi odpowiedzi. Również podzielam taki sposób podejścia do przedmiotowej sprawy.
W związku z tym - moje 500 zł zostaje u organizatora turnusu i wszyscy czekamy na lepsze czasy :D

Za takie dobre porady należą się podziękowania, bo bez tego Forum nie istnieje :D
Za odpowiedź na moje pytanie podziękowania już były:
Felice pisze: 03 kwie 2020 12:50 Gieniu super postawa👏👏👏
ewasz pisze: 03 kwie 2020 12:54 Gieniu 👏👏😘
Ode mnie również identyczne słowa podziękowania
Dziękuję Gieniu 👏👏😘
ODPOWIEDZ