Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Przed chwilą oglądałam rozmowę z lekarzem z polskiej misji która wyjechała do Włoch do szpitala w Bresci, Bardzo mocny przekaz dla nas Polaków. Słowa,które powinien usłyszeć każdy..jeżeli nie przestrzegamy zasad to jesteśmy równocześnie i samobójcami i mordercami. Dodał jeszcze że nie zdajemy sobie sprawy z ogromu tragedii,powiedział że nie zna osoby,która nie straciłaby kogoś bliskiego,a zna również takich co stracili ich 20. Bądźmy mądrzejsi od Włochów...
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: dani888 »

Atinko trzymaj się kochana , będzie dobrze :serce: .
Świat wywrócił się do góry nogami :( . Choć jestem w grupie podwyższonego ryzyka - wychodzę jeśli muszę . Dwa dni temu stałam w kolejce przed Lewiatanem chyba 40 minut , potem w kolejce do apteki jakieś 30 minut , wiało , zimno było ale tkwiłam tam . Zauważyłam jedno szokujące i bulwersujące zjawisko . Kobieta , która była już w sklepie spacerowała powolutku wewnątrz albo przystawała przy półkach nie myśląc o tym , że hamuje ruch , zadowolona , że jest już w środku . Chciałam podejść bliżej aby wziąć z półki potrzebne wiktuały ale nie dało się bo dama nie ruszyła się na krok i jeszcze bezczelnie uśmiechała się . Na moją grzeczną uwagę , że inni klienci czekają rzekła ,,ja mam czas ''. Zagotowało mnie okropnie :evil: , obeszłam półki z drugiej strony , wzięłam co trzeba i pognałam do kasy . Razi mnie taka bezmyślność i głupota..... ech . Pozdrawiam , zdrówka mili :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: jacky6 »


Wczoraj wchodząc do MC&C około 11:00 stwierdziłem brak kolejek.
Wychodząc - było kilkanaście osób w kolejce.
Około 12:00
Zanim przepakowałem zakupy do bagażnika - przejechałem obok - kolejka zniknęła.
Wracając do domku - podjechałem pod Biedrę. Około 12:10 - zero klientów.
...
Reasumując - sporo medialnych "kolejek" lub kolejek sztucznych które znikają prawie w momencie.

:mrgreen: :ugeek:

Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Ela 2019 »

Atina pisze: 04 kwie 2020 10:12 Tata ma wynik dodatni ma koronawirusa.
Zaraz zabierają jego do szpitala.
Dziękuję za wsparcie ...musi być dobrze. :serce:
Takiego cyrku jeszcze jak żyje nie widziałam...Zabrali karetką na korona do zakaźnego szpitala ,później kazli przyjechać po tate po 2 godzinach siostra pojechała a rano wynik pozytywny... pół rodziny w kwarantanne.
Rano siostra dostała o......d że po niego pojechala :roll: :roll: z sanepidu.
PAPIEROWE PANSTWO ....żal.
Czy wiecie jaka mogła być droga zakażenia?
Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Ela 2019 »

dani888 pisze: 04 kwie 2020 20:30 ".... Choć jestem w grupie podwyższonego ryzyka - wychodzę jeśli muszę . Dwa dni temu stałam w kolejce przed Lewiatanem chyba 40 minut , potem w kolejce do apteki jakieś 30 minut , wiało , zimno było ale tkwiłam tam ."
Zastanów się, czy to bohaterstwo. Gdybyś załapała zwykłą grypę, nie koronawirusa, czym by to się skończyło? Jak nie masz nikogo, kto mógłby zrobić najpotrzebniejsze zakupy, to poszperaj w internecie, może działa w Twoim mieście jakaś forma pomocy takim ludziom. U mnie zakupy można zrobić w sklepach internetowych, jak też sprzedawcy z targowiska utworzyli swoją grupę na Facebooku i można u nich zamawiać produkty. Przywiozą do domu pod drzwi, są zabezpieczeni (maski, rękawice, środki dez.), płatności za zakupy można uregulować na podane przez nich konto lub gotówką (zostawiasz pieniądze, oni wydają resztę), bez wchodzenia do domu. Druga sprawa - nie musimy mieć wszystkiego ulubionego, nie ma masełka zjem kanapkę bez masełka, nie ma kartofli, to może jest kasza itp. Warto zadbać o swoje zdrowie, a tym samym o zdrowie i życie innych ludzi. Myślę, że w naszym przypadku, ludzi w średnim, dojrzałym lub starszym wieku, należy mieć na uwadze maksymę "tyle pożyjemy ile posiedzimy w domu".
Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: medi »

Waldeklat47 pisze: 04 kwie 2020 17:51 medi , lekarz to ani powołanie , ani biznes , to po prostu zawód . Ci ludzie nie maja prawa siedzieć teraz w swoich 4 ścianach i narzekać na nudę , Oni , jak i pielęgniarki , są od czarnej roboty . Tylko tyle , że oni też maja rodziny , osoby bliskie w grupie podwyższonego ryzyka , to po prostu LUDZIE - nie wieszajmy na Nich psów :idea: :mrgreen:

Zdrowia Wszystkim
Na nikim nie wieszam psów . To co latami działo się z polską służbą zdrowia mści się teraz .Ot i wszystko w temacie .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: ewasz »

Medi, zgadzam się. W niektórych placówkach w dalszym ciągu nie ma podstawowej ochrony .... Jednak pomimo tego personel walczy z zarazą narażając się na niebezpieczeństwo zakażenia. Gdyby było inaczej to nie byłoby 20% zakażeń u personelu medycznego.
forumowicz

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: forumowicz »

Dziś nie tak dawno polsat przedstawił pismo Marszałka woj. pomorskiego do Ministra Zdr.
Tego TVP nie poda zapewne. Marszałek pisze że w szpitalach brakuje podstawowych rzeczy do ochrony zdrowia personelu tj. rękawiczki, maseczki,ochraniaczy na buty itp.
Z przekazu naszych rodzimych informacji ( wczorajsze wiadomości: najważniejsze słupki i informacje o wyborach, dane o ilości zachorowań i że nie jest tak źle, bo na zachodzie jest gorzej i to co mnie powaliło. Kilka minut , jak to pani Kidawa Błońska i PO w Sejmie nie potrafią zdejmować i używać rękawic i maseczek. To jest chore.
A sytuacja w służbie zdrowia? To gorący kartofel, i to od 89 r. To samo, czyli jakoś to będzie.
Pozdrawiam.
zibi1959
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 02 sty 2020 18:19
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zibi1959 »

każdy coś słyszał cos pisze i wymaga od Państwa...a ja zacytuje fragment przemówienia które wypowiedział Kennedy

Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, pytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju
. ......bo teraz sytuacja tego wymaga
forumowicz

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: forumowicz »

Państwu od obywatela się należy:
- służba w armii i jego ew. obronie. Odsłużyłem pełne 24 miesiące. Zostawiłem sporo zdrowia.
-płacenie podatków, pod rygorem egzekucji Urzędu Skarbowego. Nie zalegam. ZUS mówi że do sanatorium nie pojadę, bo nie ma gwarancji, że mi pomogą zabiegi, ale państwo po podatek co miesiąc łapę wyciąga. Kim jest dla nich człowiek?
-płacenie abonamentu. Płacę regularnie , by w zamian słuchać te cyniczne kłamstwa.
Przez kilkadziesiąt lat pracy, oddałem państwu całe zdrowie.

Co daje Państwo mi dziś?
Poczucie bezpieczeństwa? Nie.
Opiekę medyczną ? Tak, tylko w jakim stopniu?

Sytuacja wymaga teraz czego ? Co mam zrobić?
Zamknąć gębę, i grzecznie na wybory iść?
Zadowolonym być, i czytać i słuchać jak człowiek jest najważniejszy. :D
Pozdrawiam Cię zibi1959 :)
ODPOWIEDZ