Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: ANDY12345 »

No i co dzień liczba zakażonych powoli rośnie.... czyżby to wynik wesel czy wyborów ? a może jednak z ograniczeniem myślowym ? tak czy tak musimy się z tym z żyć jak z grypą :roll: . Myślę, że ten rok będzie kluczowym na wszystkie sprawy które nas dotyczą i czy rządy informują nas obywateli o wszystkim, to mam wątpliwości, bo z poczty pantoflowej dowiadujemy się , a potem rządziciele potwierdzają z trybuny.... potem bzdury mówią o teoriach spiskowych :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: GIENIA »

alien pisze: 01 sie 2020 22:15 W Ciechocinku po pobycie,tańcach,tłumach i ogólnym rozluźnieniu nie ma nic o zarazie. Jeszcze żyję,mam się nieźle i pozdrawiam.
I o tym właśnie już pisałam ;) byc moze zarażenie ma być wykryte tam , gdzie potrzeba , a nie gdzie jest ;)
Lato , morze .... tam w żadnym ośrodku nie ma wykrytych zarażeń .... czyżby tam byli sami niezarażeni :?: ;) a może nie jest wskazane wykrywanie tam zarażeń :o ... sezon mamy :twisted: ale po sezonie może wzrosnąć i tam liczba zarażonych ;) :lol: po co teraz utrącać biznes :?: ;) ciekawe czy we wrześniu / październiku wzrośnie liczba zarażeń na północnej ścianie Polski :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zbigniew165 »

Gienia w moim rejonie, gdzie przebywam od 8 maja nikt nie spotkał się z zarażonym wirusem człowiekiem lub wyleczonym z wirusa. Przy rozmowie o wirusie ktoś zapytał, czy spotkałeś się z kimś, kto chorował na wirusa i odpowiedź padała, że nie.
W chwili obecnej ośrodek nasz ma pełne obłożenie wczasowiczów i zamiast liczba przyjeżdżających spadać, to wręcz przeciwnie ona rośnie.
Teraz w sobotę miało być mniej ludzi po zmianie turnusu, a przyjechało o 10 osób więcej.
Wszystkie domki są zajęte, a jest ich ok. 66 i zanosi się, że tak będzie do końca sierpnia, bo ludzie cały czas robią rezerwację.
Dodam tylko, że osobo/doba u nas kosztuje nie mało bo ok. 220 zł.
Brakuje już miejsca na parkingach ośrodka i ludzie parkują przed domkami.
Maseczek oczywiście nikt nie używa, a są jak już pisałem nawet rodziny z kilku miesięcznymi dziećmi i oczywiście psami różnej rasy. :shock:
Najwięcej przyjezdnych z Warszawy i Śląska. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: GIENIA »

Wiem Zbyszku o tym braku zarazeń nad morzem własnie od Ciebie ( i nie tylko ) i to mnie zastanawia .... jak to jest z tym wirusem :roll: czy jest , czy go nie ma :?: , czy jest tam , gdzie ma być w danej chwili :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Czy jest 🤔 spytajcie Atinki. Ja też w tej kwestii mam coś do powiedzenia.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: darek »

OCZYWIŚCIE że wirusa NIE MA
Tak Powiedział Pan Premier.

Ale Zero polityki

Zadajecie pytanie

Może niech odpowie Lekarz ze Szpitala w Krakowie ,że Dziś ma obłożone ponad 70% łóżka że Respiratory ma wykorzystane w 50% i Prosi Urząd Wojewódzki o otwarcie 2 Jednoimiennego Szpitala w Małopolsce..

Nikt nie stwierdził , nikt Nie ZNA

Bo nikt się nie przyzna po co aby być piętnowanym Wszak dziś zastanawiam się co by było Gorsze Ujawnić że Przebyłem Coronę czy potwierdzić że jestem Less czy Gejem ?
Właśnie teraz słucham pogawędki w radiu .

Zbyszku Bardzo dużo Ludzi Choruje TYLKO 100% z Nich nie życzy Sobie aby Informować że To One chorują .
Miałem styczność z Kilkoma

Oczywiście zaraz Ktoś Poprosi o Dowody
Ja wyślę na kilka Cmentarzy
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: GIENIA »

Atinki pytać nie będę , bo wiem co Jej rodzinę dotknęło :( .... ja też pochowałam rodziców i nie tylko :( .... ale skoro Ty Felice piszesz , że masz coś do powiedzenia w tej kwestii , to może napisz to .... samo " mam coś do powiedzenia " nic w temacie nie wnosi ;)

Skoro już piszemy , to może Ty Felice będziesz mogła mi wytłumaczyć , dlaczego jest tyle wykrytych zarażeń w kopalniach , które były do zamknięcia , a nie ma żadnych wykryć zarażeń nad morzem .... jak Zbyszek pisze , tam jest tyle ludzi nie stosujących sie do żadnych obostrzeń , a Zbyszek jest tylko w jednej miejscowości .... czytałaś , bądź słyszałaś , aby w innych nadmorskich były zarażenia :?: bo ja nie ... czy to nie jest zastanawiające :?: dla mnie jest ....


Nie wiem Darku skąd Twoje dane , zatem nie będę polemizować , wiem tylko , że obecnie w Małopolsce jest hospitalizowanych 188 osób , i nie wszyscy w Krakowie ...
To może Ty mi odpowiesz ;) .... czemu ludzie ze Ślaska i Małopolski nie zarazili nikogo nad morzem :?: ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Może niech stwierdzenie, że mam w tej kwestii (istnienia wirusa) coś do powiedzenia wystarczy. Nie o wszystkim chce się publicznie mówić.
Politykowaniem się nie zajmuję. Nie analizuję medialnych doniesień o miejscach ognisk wirusa, bo jakby mnie to nie interesuje.
Dla mnie istotne jest to, że jest i jak żyć, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie się.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: GIENIA »

Oczywiście , ze nasze prywatne sprawy sa ... nasze .... a politykę to , jak już nie raz pisałam mam głęboko w poważaniu ;)

Jednak od pewnego czasu ślędzę rozprzestrzenianie się tego koronawirusa i coraz bardziej mnie to intryguje ;)


Nie chciałaś , bądź nie potrafiłaś mi odpisac , dlaczego w tak dużych skupiskach , jak kurorty nadmorskie jest wykazywany znikomy przyrost zarażeń , pomimo napływu osób z terenów wysoko zarażonych ;) czy polityka ma coś do tego :?: :roll: nie wiem ;)

Może Darek mnie uświadomi ;)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: ewasz »

Dzwonią do mnie i piszą znajomi zaniepokojeni moim stanem zdrowia w związku ze wzrostem zachorowań na Śląsku.
Uspakajam wszystkich, jest ok, na szczęście nie dopadł mnie ani mojej rodziny ten wirus.
Te wzmożone badania w kopalni w Bielszowicach i nie tylko to wiadomo z jakich powodów (pisano już o nich tutaj).
Dochodzą słuchy, że niektórzy górnicy mają wynik pozytywny choć nie byli poddani testom :roll: to o czymś świadczy ;)
ODPOWIEDZ