Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: forumowicz »

Dziękuję ale pozostanę przy swojej dotychczasowej .

Wystarczy , że w niektórych głowach takie klują się pomysły , niech dalej główkują :roll:

Maseczkę mam nawet na oczy , to chyba moja wyobraźnia jest wporzo :?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Odnośnie maseczek - nie ma ich w aptekach :shock: . Kupowałam dziś sobie lek i byłam świadkiem gdy pewna pani poprosiła o maski i usłyszała - nie ma , wykupili. Sama już nie wiem co o tym myśleć .
Awatar użytkownika
Dariusz59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 14 lut 2020 17:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Dariusz59 »

Ja widzę panikę u mnie w Biedronce. O każdej porze dnia dzikie tłumy w kolejce do kasy. Wykupują jedzenie.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

peonia1959 pisze: 13 lut 2020 22:44
Hipokryt pisze: 13 lut 2020 08:12 Najświeższe informacje na temat ofiar wirusa to już 60tys. osób zarażonych i 1350 zmarłych :(
W 30 krajach potwierdzono już przypadki zakażeń :shock:
Hipokrycie, wyobraź sobie że mamy świadomość o zagrożeniu 🤔 umiemy słuchać, czytać i pisać.
Dziękujemy za cenne informacje i oczywiście zgadzamy się z Twoim stwierdzeniem. :D
Wszyscy na Forum umiemy słuchać, czytać i pisać. Obyśmy tylko wszyscy umieli wyciągać prawidłowe wnioski z tych informacji ;)
P.S. Statystyki już się zmieniły, więc do radykalnej aktualizacji :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

A ilu was jest hipokryto,że piszecie w liczbie mnogiej...czyżby rozdwojenie jaźni?
Ja umiem i czytać i wyciągać wnioski, więc rozniecanie paniki w kwestii wirusa nie jest mi do niczego potrzebne.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: BozenaMat »

Nie wiem dlaczego taka panika i kupowanie maseczek. Przecież:
"Maseczki służą przede wszystkim do ochrony osób zakażonych, aby nie stanowili zagrożenia dla otoczenia"

"Noszone przez osoby niezakażone bardziej działają na dobre samopoczucie noszących, niż mają znaczenie epidemiologiczne. Maseczki powszechnie stosowane, np. w służbie zdrowia, mają tak duże pory, że ich skuteczność pod względem blokowania drobnoustrojów wydostających się z wydychanym powietrzem jest znikoma"

WHO wyjaśnia też, że maseczka nie chroni przed infekcją, a co więcej może stać się potencjalnym źródłem tej infekcji, jeśli osoba nosząca nie przestrzega innych działań profilaktycznych – nie myje rąk i nie odkaża ich środkami na bazie alkoholu.

Samo zakładanie maseczki powinno odbywać się w określonych warunkach. Najpierw należy zdezynfekować ręce. Maska powinna być tak założona, żeby zakrywała usta, nos i podbródek. Nie powinno być też luk między twarzą a maską. Nie powinno się też dotykać maski podczas jej używania i wymienić, gdy tylko stanie się wilgotna. Masek jednorazowych nie używamy ponownie.

Skuteczna ochrona przed koronawirusem (i innymi infekcjami) polega w dużej mierze na zachowaniu odpowiedniej higieny - częstym myciu rąk przy użyciu ciepłej wody i mydła, unikaniu zatłoczonych pomieszczeń, szczególnie w okresie wzmożonych zachorowań i korzystanie ze środków dezynfekujących.
W większości panikę robią ludzie, którym gdzieś dzwoni, ale nie wiedzą, w którym kościele. Higiena, higiena, higiena..... to podstawa.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2020 22:21 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: źródło: https://www.medonet.pl
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Dzia_dek »

BozenaMat pisze: Nie wiem dlaczego taka panika i kupowanie maseczek. (...)
Też nie wiem dlaczego? Maseczki dostępne w aptekach i marketach nie chronią przed koronawirusem.
Dają tylko i wyłącznie złudne poczucie bezpieczeństwa. Obejmują swoją powierzchnią usta i nos,
a ten wirus może przeniknąć do naszego organizmu również przez błonę śluzową oka. Więc ...
Higiena? Tak, jak najbardziej. To podstawa. Ale pewne zachowania trzeba "mieć we krwi".
Panika i wykupowanie środków antybakteryjnych nic nie da bez pewnych, wrodzonych nawyków.
Za jakiś tam czas "wylądują" w oryginalnych, nieotwartych opakowaniach, w koszach na śmieci. :(
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: BozenaMat »

Zostałam upomniana więc podaję źródło cytatu zamieszczonego w poście powyżej:

https://www.medonet.pl/koronawirus/pora ... 15337.html
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Dzia_dek »

Bożena, a gdzie Ty tu widzisz upominanie? :roll: Nie doszukuj się czegoś, czego w moim poście nie ma. :(
Po prostu "podpiąłem" się po Twój post, kawałeczek go zacytowałem i napisałem kilka słów od siebie.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: BozenaMat »

Nie nie Dzia_dku........ zaszło nieporozumienie. Pan Modeartor mnie upomniał :D Twoje posty są czytelne i zrozumiałe :)
I znów namieszałam :?
ODPOWIEDZ