Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Samosia »

Dzia_dek.... Żle odczytałam Twoje słowa...przepraszam👍 Osobiście jestem za tym by każdemu kuracjuszowi czy to pełnopłatnemu czy z NFZ robić testy bo to dla bezpieczeństwa wszystkich🤔🙂
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Mazrena »

Zbyszku i inni czekający na wyjazd.... :idea:
Dziś dzwoniłam do sanatorium i Pani kazała iść na test w poniedziałek w tyg przed sanatorium tj 8.03 test, 13.03 wyjazd. Wynik testu powinien być do czwartku przed wyjazdem ( jak nie będzie to dzwonić do wymazowni :P ). Sanatorium do mnie zadzwoni jaki wynik ;)
Takie info dostałam z san Wistom w Kołobrzegu .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zbigniew165 »

Mazrena właśnie przed chwilą dostałem dokumenty ze skierowaniem do sanatorium z NFZ i też mam napisane, że 6 dni przed wyjazdem.
Dokumenty wyszły przed ukazaniem się Rozporządzenia, ale zobaczę, co mi napisze na info Zarząd Uzdrowiska Świnoujście S.A. Telefon im podałem zanim dostali moje skierowanie. Jutro zadzwonię i zapytam, kiedy mam zrobić test.
Mam 11 marca wyjazd, to test bym musiał chyba zrobić w tym tygodniu w piątek sobotę. :)
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Mazrena »

Zbyszku ja też dok dostałam przed rozporządzeniem, ale dziś dzwoniłam do Wistomu i łączono mnie z pielęgniarką która przekazała mi te info ;) Oni 2 dni przed przyjazdem mają termin powiadomić o wyniku testu. Mamy jeszcze zabrać maseczki na 3 tyg i aparat do mierzenia ciśnienia swój i glukometr jak potrzebny no i oczywiście leki :P
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zbigniew165 »

Marzenko ja w październiku przed mającym nastąpić wyjazdem do Świnoujścia do sanatorium Adam i Ewa kilka dni walczyłem z Działem Lecznictwa Uzdrowiska Świnoujście S.A. żeby zrobić test, bo tam mnie skierowała pielęgniarka z sanatorium. Tam sanatoria nic nie załatwiają, bo od tego jest dział Lecznictwa dla wszystkich obiektów sanatoryjnych.
Musiałem wykonać dużo połączeń zanim dowiedziałem się co i jak, bo nikomu sie nie spieszyło z załatwieniem sprawy testu.
Ponieważ godzinę po zrobieniu testu zamknęli sanatoria, to znowu nie mogłem uzyskać wyniku testu, bo nikt nie wiedział, gdzie ten wynik jest. Jednym słowem - masakra.
Teraz też czekam do jutra i dzwonię do Świnoujścia, bo znając ich procedury obawiam się, że mogą o mnie zapomnieć, gdyż w piątek nie było mnie na liście i pani stwierdziła, że pewnie mnie dopisali.
Na pewno zostałem dopisany, bo ktoś zrezygnował i ja jadę za niego ze zwrotu.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: jacky6 »


Nadal stresujące jest oglądanie imprez sportowych gdy na hali / stadionie siedzi nawet kilkaset "makiet" ludzkich.
Jeśli do sal kinowych, teatralnych można wpuścić 50% miejscówek to dlaczego nie wpuścić - choćby na początek - 20% kibiców.

Ze źródeł dobrze poinformowanych płyną informacje o delegowaniu naszych celników - wzorem medyków - na pomoc ichnim kolegom w krajach strzegących wywozu szczepionek produkowanych w UE.
Skądinąd wiadomo, iż wszystkie emiraty i szejkanaty dysponują znaczną pulą petrodolarów potrafiących skutecznie wpłynąć na rozdział szczepionek.

:mrgreen: :ugeek:


Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

Hipokryt pisze: 04 mar 2020 08:12 Wiadomość dnia - ten wredny wirus już u nas JEST :shock:
Pierwszy przypadek w Zielonej Górze :(
Dokładnie dziś mija wyjątkowy rok z koronawirusem SARS Cov-2 :evil:

Obrazek
fot: WHO
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: jacky6 »

Obrazek


Świętujemy.
Zamiast zapalić świeczkę na torcie - chcemy zapalić lampkę na grobie.


:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Hipokryt »

Wczoraj w tym temacie najważniejszą osobą by "Pacjent Zero" ,czyli pierwszy polski pacjent "covidowy" :shock:
Z okazji okrągłej pierwszej rocznicy obecności koronawirusa na ziemi polskiej, odbyły się spotkania z dziennikarzami i liczne wywiady dla mediów oraz życzenia zdrowia i kwiaty od wysokich władz lokalnych dla pacjenta zerowego :D
A co stwierdził sam Bohater? Cieszy się, że żyje i nie zaraził swoich najbliższych, więc chwali służbę zdrowia. Niestety - pomimo wyleczenia wciąż odczuwa przebytą chorobę i nie czuje się tak dobrze jak dawniej. Ponadto przestrzega wszystkich, aby nie lekceważyli choroby COVID-19
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: jacky6 »


Amen...

:mrgreen: :ugeek:

ODPOWIEDZ