Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
zibi1959
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 02 sty 2020 18:19
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zibi1959 »

Cytrynek .Powiem Ci tylko ,ze w jednosci siła
zibi1959
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 02 sty 2020 18:19
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zibi1959 »

Cytrynek .Powiem Ci tylko ,ze w jednosci siła
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: mary jo »

Co ty możesz zrobić dla swojego kraju ?

Proszę to pytanie zadać tym, którzy zostali bez pracy,bez środków do życia.
I tym wszystkim, którzy narażają zdrowie i życie, swoje i swoich najbliższych pracując bez podstawowych zabezpieczeń.
Ważny jest dla nich Człowiek nie Państwo.

Ale dla "państwa" najważniejsze są wybory.
Zgroza !
forumowicz

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: forumowicz »

Tak zibi to prawda. :) Ale ta jedność musi być zbudowana na tolerancji do wyznania, do poglądów, poszanowania w relacji Państwo - Obywatel... :)
Ja tak to widzę :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Zibi właśnie teraz przestrzegając zasad i trywialnie siedząc na dupie coś dla tego kraju robimy. Ponadto tak jak pisałam wcześniej płacę podatki, chodzę na wybory, dbam o otoczenie i przez całe swoje życie jeszcze wiele rzeczy takich by się znalazło,nie zawsze wynikających z obowiązku.
Nie wiem co uważasz że jest w obecnej chwili taką obywatelska powinnością? Zbieranie pieniędzy dla służby zdrowia?
Ja mam tyle lat,że pamiętam te siermiężne czasy lat siedemdziesiątych i stanu wojennego. Wszystko co z tamtych czasów było be...ale dziś okazuje się,że nie wszystko. Mieliśmy tak zwane rezerwy i wojsko w ciągu doby mogło postawić kilkadziesiąt szpitali polowych. Tzw zapasy nienaruszalne były rzeczywiście nienaruszalne ,rezerwy materiałowe nie do ruszenia. Mieliśmy przede wszystkim linijka po linijce wypracowane w najdrobniejszych szczegółach procedury na trudny czas.Co dzisiaj mamy? Wszyscy widzą..
Pobierać wielotysięczne diety i pobory to marzenie każdego,ale teraz przyszedł czas, żeby pokazać że nie pobiera się ich na darmo. Ja mam 1500 złotych wypracowanej emerytury...i na apel zbiórki pieniędzy na środki dla służby zdrowia coś z niej oddałam.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: ewasz »

Tak, wtedy mieliśmy zabezpieczenia a dzisiaj ....😢
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: darek »

Smutne JEST to że Emeryt MUSI Wspomóc KRAJ i PAŃSTW miodem płynące .
Tylu Przestępców TYLE vatu TYLE........
A Tutaj Pielęgniarka na Dyżur Dostaje jedną Maskę i jedną Parę rękawic do 5 pobrań Krwi czy kilku iniekcji Insuliny .
Doktor zamiast zbadać Pyta się czy wszystko ok -Bo BRAK Płynu do dezynfekcji
Ale Na Nagrody Kasa JEST
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: medi »

cytrynek pisze: 05 kwie 2020 16:45 Dziś nie tak dawno polsat przedstawił pismo Marszałka woj. pomorskiego do Ministra Zdr.
Tego TVP nie poda zapewne. Marszałek pisze że w szpitalach brakuje podstawowych rzeczy do ochrony zdrowia personelu tj. rękawiczki, maseczki,ochraniaczy na buty itp.
A kto powinien zapewnić szpitalowi sprzęt ? Dyrekcja szpitali ,czemu jeden szpital ma w miarę godne warunki dla pacjentów i dla pracowników (choć niewątpliwie pracownicy narzekają na płace) a w innym szpitalu brak wszystkiego ?Dla mnie to kwestia dyrekcji i księgowości .Jak dyrekcja zatrudnia na ważne dla funkcjonowania szpitalu stanowiska kuzynów wojewody ,znajomków dyrektora i inne takie bez kompetencji ,wykształcenia ,zdolności osoby potrafiące tylko dawać sobie nawzajem premie to tak się właśnie dzieje .Każda firma bez dobrego zarządzania kuleje .I to obserwujemy od bardzo dawna .Dyrektor pan na włościach ,nie moje więc rozdaje komu chcę .I czy ta czy inna partia przy władzy schemat działania ten sam .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: jacky6 »


Przeczytane w necie - konkretnie na FB...

"APEL, jestem kierowcą tzw. ciężarówki i niepokoi mnie jedna rzecz.
Otóż dochodzą mnie słuchy że w niektórych firmach gdzie pracują żony owych kierowców są one nękane przez koleżanki , że nie powinna pracować bo mąż jeździ ciężarówką po Polsce czy Europie i przez to one są narażone na zachorowanie???
drogie panie my kierowcy faktycznie narażamy swoje zdrowie, a nawet i życie w tak trudnych czasach po to żebyście wy mogły iść do sklepu i kupić czy te pieczywo , czy wędlinę żeby nakarmić najbliższych i dla tego proszę nie oceniajcie innych po tym co robią bo nie robią tego dla siebie.
przecież wy też spotykacie innych ludzi, jeździcie do pracy ,ale nikt wam tego nie wypomina że możecie przynieść tą chorobę do zakładu pracy.
Dla tego w swoim imieniu jak i zapewne innych kierowców apeluję uszanujcie naszą pracę i zostawcie w spokoju nasze rodziny.
A kto popiera moje zdanie może to rozsyłać dalej by dotarło do jak największej grupy ludzi by coś takiego się nie powtarzało.DZIĘKI."

To tylko tyle - na dobrą a spokojną noc.

:mrgreen: :ugeek:
zibi1959
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 02 sty 2020 18:19
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: zibi1959 »

Jestem daleki od polemizowania ,macie wszyscy racje...tylko w takim przypadku mozna cos zrobic małego w swojej okolicy, tak po sasiedzku,pomoc sobie wzajamnie w swojej okolicy. Nie bac sie ludzi ...nie traktowac człowiaka jak potencjalnego nosiciela.Takie małe rzeczy jak zakupy ,zapytanie czy cos nie trzeba bo tu zaden minister nie przyjedzie nam pomóc....pozdrawiam
ODPOWIEDZ