Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Gość

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Gość »

Cześć Zibi.
Tego nas Polaków uczyć nie trzeba. Wystarczy wejść na nasz miejski portal, serce się raduje. Mam pod opieką dwie starsze Panie i wolontariat w schronisku.
Denerwuję się bo nie umiem szyć a to teraz najważniejsza pomoc. 😔
Ale człowiek a Państwo w Państwie i kłamstwa, obłuda i robienie ludziom wody z mózgu to insza inszość. I niech mi to Państwo nie mówi co więcej mam oddać i niech nareszcie przestają kłamać...
Niestety... sensownej opozycji brak i to jest w tej chwili nasz problem.
Zaczęło nam pomagać (dolnośląskie) laboratorium w Dreźnie, zachorowania idą w górę może chociaż ktoś poda realne dane w końcu. Nie potrzebuję być uspokojana w sztuczny sposób, niestety liczą się teraz fakty i liczby.
I wybory kurczę blade... żenada.🤮
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Atina »

Jak już wiecie mam chorą rodzinę na koronawirusa o tym nie chcę już pisać...
Wczoraj rozmawiałam z koleżanką pielęgniarką i co słyszę...pracuje na oddziale dziecięcym .Chcą jej odział częściowo przekształcić na korona dla dzieci.
Nie mają" sprzętu" do tego rodzaju pacjentów i mówi tak w takim razie zgłaszam się na ochotnika do szpitala zakaźnego bo tam jest przynajmniej sprzęt.
W domu ma oboje rodziców 80 lat i 84 ...i córkę małoletnią,nie chce ich zarazić!!!
No …
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

zibi1959 pisze: 06 kwie 2020 09:12 Jestem daleki od polemizowania ,macie wszyscy racje...tylko w takim przypadku mozna cos zrobic małego w swojej okolicy, tak po sasiedzku,pomoc sobie wzajamnie w swojej okolicy. Nie bac sie ludzi ...nie traktowac człowiaka jak potencjalnego nosiciela.Takie małe rzeczy jak zakupy ,zapytanie czy cos nie trzeba bo tu zaden minister nie przyjedzie nam pomóc....pozdrawiam
Zibi ale to działa...tak czasem cicho,bez nagłaśniania w telewizji. Ja jestem ze względu na wiek i choroby w grupie bardzo dużego ryzyka, więc w tej formie o jakiej piszesz nie pomogę 🥺 Za to sama doświadczyłam przejawów troski i chęci pomocy. Zapytania nawet tu z forum, czy czegoś potrzebuję. Dostałam przesyłką maseczki, podrzucono mi rękawiczki, sąsiadka chodząca do pracy dzwoni codziennie z pytaniem czy coś załatwić. Syn regularnie robi mi zakupy... Nikogo o nic nie prosiłam, nie musiałam. Jak widzisz anioły są w najbliższym sąsiedztwie ❤️
A od ministra oczekuję tego, by zadbał o bezpieczeństwo pracy w szpitalach, o moje bezpieczeństwo jak zły los mnie tam ześle.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: alien »

No i Pinokio w Sejmie na mównicy wyskoczył z hasłem na koronawirusa -NOWA NORMALNOŚĆ. Bo podobno dobrze już było i jak to mówiono w filmie Homolkowie na urlopie ,,To se uż ne vrati,pane Havranek"
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: medi »

jacky6 pisze: 05 kwie 2020 23:28
Przeczytane w necie - konkretnie na FB...

"APEL, jestem kierowcą tzw. ciężarówki i niepokoi mnie jedna rzecz.
Otóż dochodzą mnie słuchy że w niektórych firmach gdzie pracują żony owych kierowców są one nękane przez koleżanki , że nie powinna pracować bo mąż jeździ ciężarówką po Polsce czy Europie i przez to one są narażone na zachorowanie???
drogie panie my kierowcy faktycznie narażamy swoje zdrowie, a nawet i życie w tak trudnych czasach po to żebyście wy mogły iść do sklepu i kupić czy te pieczywo , czy wędlinę żeby nakarmić najbliższych i dla tego proszę nie oceniajcie innych po tym co robią bo nie robią tego dla siebie.
przecież wy też spotykacie innych ludzi, jeździcie do pracy ,ale nikt wam tego nie wypomina że możecie przynieść tą chorobę do zakładu pracy.
Dla tego w swoim imieniu jak i zapewne innych kierowców apeluję uszanujcie naszą pracę i zostawcie w spokoju nasze rodziny.
A kto popiera moje zdanie może to rozsyłać dalej by dotarło do jak największej grupy ludzi by coś takiego się nie powtarzało.DZIĘKI."

To tylko tyle - na dobrą a spokojną noc.

:mrgreen: :ugeek:
No i zaczęło się polowanie na czarownice.Polska mentalność. Dziś miałam watpliwą przyjemność spotkania z listonoszem bo moja teściowa nie ma konta na poczcie. Musialam odebrać jej emeryturę. Wkurzam się bo dostała tą obiecaną przez rząd dokładkę. Młodzi będą zdychać z głodu na bezrobociu a Ci którzy siedzieli cicho w PRL dostaną dodatek do wcale nie małych emerytur.Fuj
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: alien »

Oj medi chyba nie lubisz teściowej... ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Felice »

Medi generalnie ostatnio nie lubi całego świata ..Tylko dlaczego obraża wszystkich emerytów?
Ja mam gdzieś ten ochłap rzucany emerytom, ale nie mam gdzieś godziwej emerytury którą powinnam dostawać.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: ewasz »

Medi, nie wszyscy mają duże emerytury. Są tacy, którym nie wystarcza na chociaż minimalną egzystencję. Z tego powodu nie wsadzałabym wszystkich emerytów do jednego worka.
Gość

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: Gość »

Moja mama po 37 latach ciężkiej pracy bez siedzenia na d....e bo ją na to przy zarobkach ojca nie było stać i wychowaniu naszej trójki dostała 1280 złotych emerytury. Teraz dostaje zasiłek opiekuńczy bo nie widzi , co daje niespełna 1500 złotych. Na same leki wydaje połowę tej kwoty.
Sąsiadka tylko po 4 latach pracy gdzie później siedziała wygodnie w domu , wychowała 1 dziecko bo pensja jej męża wystarczyła na wszystko ma 850 złotych. Nie rozumiem tych kalkulacji i nigdy nie zrozumiem.
Żadne z moich rodziców w okresie PRL nie siedziało cicho dlatego nie mieli mieszkania , nowych mebli i wczasów nad Balatonem...ba nigdzie oprócz dwóch wyjazdów nad morze nie byli. Nie wrzucajmy wszystkich do tego samego worka, to nie w porządku.
W każdej rodzinie są różne relacje, nie znającym nie ma co oceniać bo można kogoś skrzywdzić ..ale jak to ktoś kiedyś mądrze na Forum napisał, jaką miarą dajesz taką i zbierzesz i ja w to wierzę. Nie wybieramy sobie rodziców i dzieci ale partnera i teściów już jak najbardziej.
Nigdy w życiu nic za darmo nie dostałam i pewnie nie dostanę ale mam nadzieję, że na stare lata moje dziecko i jej partner lub partnerka będą o mnie i mężu mówić chociaż z minimalnym szacunkiem. Ja ze swojej strony postaram się mieć takie relacje z nimi aby nigdy nie darzyli mnie niechęcią, pomagali z musu i nazywali trollem, który kojarzy mi się z czymś wyjątkowo obrzydliwym i wstrętnym. Jak mi to wyjdzie ....życie pokaże.
Może w tych trudnych czasach jednak zbliżymy się do siebie i spróbujemy naprawić trudne relacje.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Koronawirus rodem z Państwa Środka ...

Post autor: alien »

Nie bardzo w dobie zarazy wypadło rządzącym rzucić hasła WSZYSCY DO URN ,bo to jakoś tak niezręcznie,więc teraz będzie hasło WSZYSCY NA POCZTĘ!
A mam pytanie ; Czy koperta,ta zwrotna będzie z nadrukowanym znaczkiem czy można sobie poślinić? :lol:
ODPOWIEDZ