Kwarantanna

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Kwarantanna

Post autor: medi »

A teraz całkiem poważnie. Kto wymyślił kwarantannę domową. 😡😡😡A tak od początku żeby zacząć to ...żyję sobie na zapyziałej wsi i ostatnio zaczęłam nawet doceniać jej walory. Myślę sobie A tam epidemia ,do nas na wieś nie dotrze. I pudło, sąsiad z zagranicy wrócił. Policję przed domem widziałam to się domyśliłam -kwarantanny. No i tu zaczynają się schody.Policja niby sprawdza ale ktoś widział jak w supermarkecie zakupy robił. Dziś patrzę chodzi sobie po podwórku jakby nigdy nic a podwórko dwurodzinne.Brama otwarta na oścież.Czy my Polacy nie widzimy dalej niż czubek swojego nosa ? Jak tak dalej będzie to będziemy mieli drugą Hiszpanię 😡
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Kwarantanna

Post autor: eluunia »

Medi tylko od nas zależy nasze i otoczenia bezpieczeństwo .To co się słyszy jak ludzie podchodza do tego tematu to włos się jerzy na głowie .Dopiero jak uderzy to w nas samych zaczyna nam się lampka czerwona świecić :cry: Sasiad musi "strasznie kochać swoją rodzinnę"że na kwarantannę wrócił do domu a nie do ośrodka wyznaczonego przez służby. :cry:
Informacje o tym, jak powinna wyglądać 14-dniowa kwarantanna domowa GIS zamieścił na stronie i w mediach społecznościowych.A on przekraczając granice też pewnie został o tym poinformowany . :cry:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kwarantanna

Post autor: ANDY12345 »

Trzeba zostać odpowiedzialnym obywatelem, zrobić zdjęcia i powiadomić policję.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kwarantanna

Post autor: medi »

Tak ,możliwe ...tylko że tak na 100% nikt nie wie że ktoś ma kwarantannę bo RODO się kłania .Ja mogę domniemywać że ma kwarantannę ale komunikatu o tym nawet nie ma nasz ośrodek zdrowia chyba .Chodzi mi o jawność kwarantanny :evil:
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4929
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kwarantanna

Post autor: alutka 114 »

Pracownicy poczty mają przekazywane dane o kwarantannie, ale jak się okazuje, nie zawsze aktualne. Znajoma sama zadzwoniła do urzędu, aby powiadomić o swojej kwarantannie, żeby nikogo nie narażać. Niestety są tacy, którym nawet kontrola policji nie mobilizuje do pozostania w domu 😡
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kwarantanna

Post autor: ANDY12345 »

Jak wiesz że wrócił z zagranicy to musi być na liście i odpowiednie służby powinny reagować na nieodpowiedzialne zachowanie.
Jakiś czas temu głośno było o dozorze. System dozoru elektronicznego miał za zadanie informować gdzie dana osoba przebywa, najczęściej w określonym miejscu i miał dotyczyć osób skazanych, a dlaczego nie zostało to wprowadzone dla osób na kwarantannie ? byliby monitorowani przez 24 h, a policja na pewno nie sprawdza wieczorem i nocy więc hulaj dusza. Parę dni temu podano że osoba na kwarantannie wyjechała w góry i tam zginęła. Teraz jest kłopot bo nikt nie chce się narażać na zniesienie zwłok.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kwarantanna

Post autor: Felice »

Kurier w tej chwili jak dostarcza przesyłkę pyta czy do mieszkanie podlega kwarantannie,bo inne są procedury dostarczania przesyłek.Nie wiem kim trzeba być żeby takie informacje przed kimkolwiek zatajać. W końcu na czymś ten cały proceder polega,a sukces odniesiemy wtedy gdy będziemy uczciwi wobec wszystkich.
forumowicz

Re: Kwarantanna

Post autor: forumowicz »

Hej. Myślę, że operatorzy telefonii komórkowej mogą dużo pomóc,umieszczając teksty, zdjęcia itp.
Koniecznie trzeba dotrzeć do każdego obywatela, szczególnie młodego.
Struktury państwa nie mogą pozwolić młodzieży robić co chce, bo oni mają prawo.
Może i mają, ale zdrowie i życie jest nie mniej ważne.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kwarantanna

Post autor: Maryann »

A u nas problem z seniorami,którzy lekceważą rządowe zakazy i traktują sklepy jak spacerniak... Nie ma reguły :roll:
forumowicz

Re: Kwarantanna

Post autor: forumowicz »

Maryann w moim sklepiku osiedlowym właścicielka podała numer telefonu osobom starszym, dzwonią podają listę zakupów, Mąż właścicielki roznosi zakupy z rachunkiem do poszczególnych osób. Zakończyły się codzienne wycieczki po 2 bułeczki. Jeśli chwilowo nie dysponują gotówką, zakupy idą na zeszyt.
ODPOWIEDZ