Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: forumowicz »

Witam wszystkich. :)
Chciałbym zaproponować Państwu dyskusję na bardzo ważny i drażliwy temat.
Chodzi o nasze wpisy na Forum.
Nie wiem czy można tu cokolwiek zmienić. Ale zawsze można coś zrobić dla poprawy sytuacji.
Uważam, że obecny stan sprzyja nadużyciom, kalkulacjom, cwaniactwu itp.
Można pisać wszystko i w każdym stylu wiedząc,że można wpis usunąć, bez problemów.
Każdy z nas mając zakodowane, że wpis już zostanie, zastanowi się trzy razy, zanim coś puści na Forum. Chodzi mi oczywiście o pisanie tylko i wyłącznie.Podoba mi się coś co było poprzednio. Jeśli było coś usunięte, to było krótkie uzasadnienie moderacji. Teraz nawet tego brak.
Obecne zasady bardzo zubożyły Forum, zaburzyły wiarygodność oraz sprzyjają nadużyciom i konfliktom. Każdy wpis, każde zdanie jest integralną częścią całości naszych myśli i intencji. Co komu po temacie, jeśli brakuje co drugiego lub trzeciego wpisu.
Sam osobiście nie wystąpiłem nigdy o wykasowanie ani jednego postu. Jest to nie w porządku wobec innych forumowiczów.
Proszę zatem o dyskusję i argumenty.
Prosił bym również P. Administratora o opinię.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: Dzia_dek »

Mam niezbyt wiele czasu, aby porządnie rozwinąć swoją wypowiedź, ale myślę, że to co istotne,
przynajmniej z mojego punktu widzenia, da się streścić i napisać raptem w kilku słowach.
Moim zdaniem temat nie jest wcale taki drażliwy jakby się wydawało.Nie ma takiego powodu.
Czy ważny? Może i dla co niektórych tak, ale czy na pewno dla wszystkich? Myślę, że raczej nie.
Wystarczy się tylko zastanowić jakie posty są usuwane. W wielu przypadkach wystarczyłoby
tylko zastosować się do regulaminu tego forum i nie byłoby tematu usuwania postów.
Jeśli ktoś świadomie (lub czasem nie) łamie ten regulamin, to nie wiem czego jeszcze oczekuje?
Nagrody? Wyróżnienia? Piszesz, że pewne tematy tracą swój sens. Zgoda, ale jeśli Admin usunie
cały temat, to dopiero byłby wrzask. Więc wybierając mniejsze zło usuwa to co nie jest zgodne
z regulaminem. Wiem o czym piszę, bo czasem też przekraczam pewne granice i mam świadomość,
że robiąc to, godzę się z usunięciem takiego wpisu. Mam tylko wtedy nadzieję, że mimo jego
usunięcia i tak wcześniej już dotarł do pewnej grupy odbiorców.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: Felice »

Ostatnio trochę mnie nie było,ale w pewnych kwestiach widzę,że niewiele się zmienia. Jakieś chore nagminne zgłaszanie postów.. Oczywiście każdy ma prawo to zrobić, ale uważam że autor powinien wiedzieć, kto go zgłosił i dlaczego. W przeciwnym razie domysły często nie idą we właściwą stronę, co rodzi kolejne niesnaski.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: jacky6 »


Na dzień dobry zgłaszam jedną kwestię.
Zbyt krótki czas na skorygowanie swojego wpisu.
Porównując do FB i TT, tam nie ma takiego ograniczenia.
Zdarzyło mi się na FB i TT kilka razy rozpędzić, zwrócono mi uwagę, zreflektowałem się i dokonałem reedycji ku satysfakcji nie tylko własnej.
Tutejsi zarządcy - Admin i Mod są zbyt zapracowani w ciągu dnia i dopiero podczas wieczorno - nocnego dyżuru ingerują na bazie skarg, próśb i wniosków.
Cała ta "otoczka" była już wałkowana i jestem sceptykiem co do możliwości zmian stanu rzeczy.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: jacky6 »


Kolejna kwestia to brak możliwości przesłania w prywatnej wiadomości w formie załącznika pliku jpg czyli fotografii.
Coś podobnego funkcjonuje ( na przykład ) w messengerze.
Czy Naczelny Informatyk forum może się w tej kwestii wypowiedzieć ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


ZenekM197
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2257
Na forum od: 27 cze 2020 20:53
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: ZenekM197 »

Panowie,
poczytałem i tak się zastanawiam, czy nie mamy zbyt dużych oczekiwań,
tak technicznie to pewnie trzeba kalkulację zrobić i pogadać z Naczelnym Informatykiem,
jak on to wszystko widzi zarówno od strony technicznej, ale również prawnej,
czy wszystkie te zmiany nie wprowadziłyby też większego zamieszania,
więcej techniki i możliwości, ale czy aż tak bardzo nam wszystkim jest to potrzebne,
nawet jeżeli coś pominę, pomylę się albo chcę sprostować mogę to zrobić następnym razem.
Nasunął mi się jeszcze jeden wniosek czy Forumowicze za tą techniką nadążają
i czy dla wszystkich te zgłaszane przez Panów uwagi są istotne tego nie wiem :o ,
bo nie wszyscy się wypowiadają, a czasami na PV ktoś coś bąknie :lol: ;) i na tym problem się kończy :mrgreen:
A jeżeli zostaną wprowadzone duże zmiany czy Forumowicze dostaną instrukcję, co i jak po kolei mają robić :roll:
ale czy w ogóle ktoś czytał instrukcję :? :oops: , najpierw sami próbujemy i jak idzie do przodu to jest w porządku,
najgorzej jak na wyświetlaczu zobaczymy sygnał, że jest coś nie tak to dopiero wszyscy instrukcji szukamy
i w panikę wpadamy, że przyciski nam się pomajtały :oops: :roll: :D
To z mojej strony takie uwagi, oczywiście dla dobra Forum i Forumowiczów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: Dzia_dek »

jacky6 pisze:(...) Cała ta "otoczka" była już wałkowana i jestem sceptykiem co do możliwości zmian stanu rzeczy.
Więc nie rozumiem po co wracać kolejny raz do tego tematu i wałkować po raz enty to samo. Bo na Facebooku, bo na
Twitterze ... tu jest Forum NS. Moim zdaniem, to czas korekty jest w zupełności wystarczający. Powinien przede wszystkim
służyć do korygowania poprawności pisania, a nie do zupełnej zmiany treści posta. Nad treścią wypada się zastanowić przed
kliknięciem "wyślij". Dopiero by się działo na forum gdyby tak każdy mógł np. po godzinie czy dwóch edytować i zmieniać posty.
Jacky wytłumacz po co Ci możliwość przesyłania fotki przez PW? Wymieniłeś powyżej trzy serwisy społecznościowe przez które
można przesyłać fotki, do tego można skorzystać z e-maila, więc? Mało tego, że przez PW, jak zaraza, krążą ploty, to jeszcze
tylko foto do kompletu brakuje. Dobrze, że to Forum wykazuje jakąś odrębność od innych serwisów i nie "małpuje" wszystkiego
jak leci od innych. Zenek zadał dobre pytanie "czy aż tak bardzo nam wszystkim jest to potrzebne"? Moim zdaniem potrzebne jak
dziura w moście. Narobiłoby to tylko jeszcze większego bałaganu niż zaczyna być tutaj w tej chwili. Mam nieodparte wrażenie,
że nasze forum zaczyna tracić pierwotne idee, które służyły jego założeniu. Dalej nie będę rozwijał tej myśli, bo to nie ten temat.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: jacky6 »


Dziadku,Drogi Dziadku...
świat prze do przodu.
Kto stoi w miejscu - ten się cofa.
Admin i tak sporo zmienił - np. w sferze "załączników" fotograficznych.
A zatem jeszcze długa droga przed nim.
I przed nami abyśmy zdążyli się z nowinkami netowymi zapoznawać na czas.

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: Felice »

Nikt nikomu nie broni otworzyć własnego portalu. Jeżeli jest się u kogoś, to chyba przyjmuje się zasady ustalone. W końcu nie trzeba tu zaglądać jak się nie podoba regulamin i zasady.
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Nasze Posty, Myśli, Intencje. Kasować czy nie?

Post autor: RudaAndzia »

Felice zgadzam się po części z Tobą, że obowiązują nas regulaminy, które też nas ograniczają, bo nie dają w przypadku Forum zwiększenia pewnych możliwości :shock: Świat idzie do przodu to i nasze Forum też powinno za tymi nowościami podążać :shock:
Zablokowany