Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

forumowicz

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: forumowicz »

Dlaczego posłowie nie chcą się szczepić – Nie chcą brać udziału w eksperymencie medycznym

W internecie można znaleźć takie oto dane

Ile posłów i senatorów się zaszczepiło?
Zjednoczona Prawica – tylko 29 wzięło zastrzyk na 232 posłów
Koalicja Obywatelska – tylko 37 wzięło zastrzyk na 127 posłów
Lewica – tylko 32 wzięło zastrzyk na 47 posłów
Koalicja Polska – tylko 4 wzięło zastrzyk na 24 posłów
Polska 2050 – tylko 3 wzięło zastrzyk na 6 posłów
Konfederacja – tylko 1 wziął na 11 posłów
Kukiz’15 – nikt nie wziął na 4 posłów

Pozostali jako niezrzeszeni i innego koła – wzięło tylko 3 posłowie zastrzyki.

SENAT:

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość – tylko 5 osób wzięło zastrzyk na 48 senatorów
Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni – tylko 16 osób wzięło na 41 senatorów
Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy – tylko 1 senator wziął zastrzyk na 2 senatorów
Koło Senatorów Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – tylko 1 wziął zastrzyk
Koło Senatorów Niezależnych – nikt nie wziął zastrzyku
Senatorowie niezrzeszeni – nikt nie wziął zastrzyku
Koło Parlamentarne Polska 2050 – nikt nie wziął zastrzyku
_______________________
Nie ma co tu podsumować – liczby dają do zrozumienia, że nie każdy chce brać udział w testowaniu na sobie substancji zawartych w buteleczkach „łaskawych koncernów świata”
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: bardzyk2 »

Witam!

Darek napisał
A i słyszy się ,że na wniosek Ministra - Duża część Personelu medycznego -TWIERDZI ,że Wyjedzie i znajdzie pracę za lepszą kasę z SZCZUNKIEM Ludzi

Tak wyjedzie
Pytanie GDZIE
Znajdą Pracę jako nie zaszczepienie
A do jednego z bogatych krajów skandynawskich, gdzie od lat lekarze chętnie wyjeżdżali :)

Tylko tam osoba niezaszczepiona, w przypadku zachorowania na Civid, jest oczywiście leczona wg najlepszych tamtejszych standardów ale wykracza to poza pakiet świadczeń tzw podstawowych i nie są za leczenie zwracane pieniążki. Trzeba szukać możliwości ubezpieczenia dodatkowego, oczywiście przed faktem zachorowania.
Dla osób, które mają rzeczywiste przeciwwskazania, stwierdzone przez medyków wg procedur, które taki ubezpieczyciel zaakceptuje w momencie podpisywania polisy, istnieje możliwość wykupu dodatkowego ubezpieczenia na wypadek covid, ale nie jest to tania sprawa i nie każdy ubezpieczyciel ma taką ofertę.

Który kraj, nie napiszę, mam tam bliskie osoby i wiem z pierwszej ręki. Czy tylko jeden kraj tak postępuje, tego nie wiem.

Ale mnie to nie dziwi. Spróbujcie ubezpieczyć samochód bez wymaganych przez ubezpieczyciela zabezpieczeń na wypadek kradzieży. Albo dostać zwrot za szkodę bez ważnego przeglądu. To samo z domem i innymi ubezpieczeniami. Tylko przy zdrowiu teoretycznie wszystko nam się należy za darmo :lol: , ale kto chorował ten wie jak jest naprawdę :twisted:
Osobiście uważam że Wszelkiego rodzaju służby Powinny być zaszczepione

Oraz w perspektywie wszyscy Pracujący w Usługach
Wczoraj byłam w restauracji zamówić stolik na uroczystość rodzinną pod koniec października. Ponieważ mam malutkiego wnuka, zależało mi, aby to było w miarę blisko domu. Pani menadżer (35-40 lat) rezerwację przyjęła z uśmiechem (smutnym) i stwierdziła, że rezerwację przyjmuje z nadzieją, że w jesieni znowu ich nie zamkną.
Powiedziałam, że wszyscy zaproszeni (poza tym malutkim wnusiem) są zaszczepieni dwiema dawkami, więc może nam pozwolą korzystać z restauracji.

Pani na to: ale z personelu prawie nikt nie jest szczepiony, a większość, w tym ja, nie zaszczepimy się na pewno :shock:

Chciałam się zapytać, czy książeczek zdrowia też nie mają, a nosicielstwo np. salmonelli czy czerwonki jest ich prywatną sprawą, ale ugryzłam się w język :mrgreen:

Trudno, będę szukać innej restauracji. Mam swoje lata i mimo szczepień wolę nie mieć bliskiego kontaktu z ludźmi, którzy nie bo nie, pracującymi w usługach. Jak nigdzie nic bezpiecznego nie znajdę, nagotujemy rosołu, narobimy klusek, jakieś mięsiwo i damy radę.
Ale niech będą uczciwi i nie proszą o następne tarcze, oki?

Dużo zdrowia :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam, Bardzyk :kwiat: to co opisujesz to jest klasyczny przykład prowizorki, partyzantki i totalnego bałaganu z lekceważeniem wszystkich reguł ,pokazuje też jak jesteśmy odpowiedzialni, z drugiego przykładu wynika że wcale tak być nie musi, Bardzo Dobrze zrobiłaś że nie zamówiłaś tej imprezy u tak nieodpowiedzialnych pseudo-restauratorów-pisałem o tym że nie chciałbym być obsługiwany przez tak nieodpowiedzialnych ludzi , Pozdrawiam i tradycyjnie Dużo Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: medi »

Popieram .Zrobiłabym tak samo .Ostatnio miałam nawet ochotę poprosić nieszczepionych gości o spędzenie czasu na powietrzu zamiast w domu ,też ze względu na wnuczkę
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: bardzyk2 »

Andrzeju1955 :kwiat:

Za życzenia zdrowia bardzo dziękuję ale ręce mi opadają i mam wrażenie, że żyjemy na jakiejś karuzeli, która pędzi coraz szybciej, sterujący nie chce jej zatrzymać bo nie, :shock: ci na karuzeli krzyczą i płaczą a ci na zewnątrz patrzą spokojnie i uważają, że nic się nie dzieje, że to przecież wszystko ściema :roll:

Też życzę dużo zdrowia :serce:
forumowicz

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: forumowicz »

Bardzyk,Medi, Andrzej nie za bardzo Was rozumiem,jesteście zaszczepieni,czyli wg Waszej teorii ochronieni,to czego się boicie? Że niezaszczepieni Was zarażą? Toż to kupy się nie trzyma.uważacie się za bohaterów? Nic z tego nie wiem.A poczytajcie trochę, posluchajcie opinii tej drugiej strony też lekarzy,też autorytetów.
forumowicz

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: forumowicz »

Na tym właśnie polega podział społeczeństwa, zaszczepiłem się i dla mnie ten niezaszczepiony jest głupi?a moze za kilka lat dowiesz się że to on miał rację?
forumowicz

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: forumowicz »

Pisałem tu raz i już nie będę dyskutował,niech każdy robi jak uważa, to.jego zdrowie! Zaszczepi się przez Twoje namawianie a na drugi dzień znajdzie się w szpitalu,i co wtedy? Odpowiesz za jego stan? Firmy,producenci tych preparatów nie biorą odpowiedzialności a Wy forumowicze bierzecie? Nie jestem przeciwnikiem zdrowia ludzi,ale niech każdy decyduje za siebie.
forumowicz

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: forumowicz »

Na koniec,profilaktyka, badania, sport do tego namawiajcie!
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Max , nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania- jeżeli uważasz że zaszczepieni nie znajdą się w szpitalu to skąd masz takie informacje-SZCZEPIONKA CHRONI PRZED CIĘŻKIM PRZEBIEGIEM PODCZAS CHOROBY I POWODUJE ŻE NIE PRZENOSISZ WIRUSA a nie przed zakażeniem-każdy ma swoje zdanie i tak powinien postępować a przy okazji nie narażać innych ,nikt tu nikogo nie wyzywa od głupców tylko mówi o zbiorowej odpowiedzialności, co do zdrowego trybu życia to zawsze jest potrzebny-choć znałem takiego który prowadził bardzo aktywny tryb życia po AWF i niestety nic Mu to nie pomogło bo już go nie ma na tym świecie :!: rozwój nauki i postępy w medycynie pozwalają na ochronę zdrowia to dlaczego z tego nie korzystać tylko powtarzać jakieś zacofane teorie które nie wiadomo kto i po co wymyślił, Wcześniej czy póżniej ta szczepionka jak wiele innych które w życiu dostaliśmy i dzięki którym jeszcze żyjemy- stanie się obowiązkowa bo wirus z nami zostanie i będzie mutował a nie stać nas na zamykanie gospodarki bo w końcu to pierdzielnie z wielkim hukiem i znajdziemy się w czarnej .....d...ie Zdrówka :)
ODPOWIEDZ