Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

KruszynkoK, przecież nikt nie twierdzi, że zaszczepieni nie chorują, bo chorują. Tylko chodzi o umieralność wśród osób zaszczepionych i niezaszczepionych oraz o to, jak chorobę przechodzą. Oczywiście część osób twierdzi, że to nie prawda, że niezaszczepieni umierają częściej, ale cóż mają do tego prawo. To ich wybory, które również szanuję, choć się z nimi nie zgadzam. Ważne, by nikogo nie obrażać.
Tylko co powiedzieć np. synowi czeskiej piosenkarki Hany Horka?
Trzymajmy się w zdrowiu! :kwiat:
kruszynkaK
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 440
Na forum od: 04 lip 2021 22:24

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: kruszynkaK »

Miła koleżanko :serce: nie twierdzę ,że zaszczepiony nie zachoruje ,tylko
skąd np mój mąż miał by wiedzieć że jest aktualnie zakażony od kogoś ,
gdyby nie nagły ból nic nie mający wspólnego z objawami COVID i nie wezwanie
lekarza ?A jeśliby był zakażony i chodził by do sklepu itd ,to ile osób by
zaraził w myśl "przywileju "nadanego przez chore rządy ?
Przecież on nawet nie byłby zmuszony przebywać na kwarantannie .
Nie widać szaleństwa tych od praw idiotycznych ?
Oczywiście test w przypadku sportowca byłby nie miarodajny ,za to szczepionka
już tak .Jeśli ktoś czy ileś ludzi tego nie rozumie idzie jak owce na rzeź po takich argumentach ,a nawrt ich braku czesto gesto ,to chyba niewiele czasu
zostało światu ,ale nie z powodu wirusa . :D
Gość

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Gość »

Bibi, Kleinehexe ujełyscie w słowa to co trzeba...
Co do argumentów... jak długo służba zdrowia ma zajmować się głównie wirusem i ratować również tyłki tych z różnych przyczyn niezdecydowanych ,?Kto ma bliskich z nowotworem i czeka czeka czeka, na decyzję czeka czeka...to zrozumie.😔 Jak niespójne decyzje wpływają na totalny bałagan wiemy i tutaj chyba mamy pełną zgodę. Siedem lat temu wmawiano nam rodzicom dzieci z autyzmem, że to wina szczepień.... dzisiaj teoria upadła, jak wiele innych przedtem. To trochę jak z WOŚP - nie wierzysz, nie wrzucaj do puszki ale jednocześnie podpisz zobowiązanie, że nie życzysz sobie korzystać z zakupionego przez nich sprzętu i nie pluj na akcję, której realną pomoc widać wszędzie.
Nie będę powielać argumentów bo nic to nie zmieni. Wierzę, że życie zweryfikuje decyzje obydwu stron i żadne dodatkowe wpisy tego nie zmienią. Tak jak wiary mojej sąsiadki w ciągłą winę T...a.😒 Dla mnie balans ryzyk i szans jest jasny.
Dodam, że czekam na trzecią dawkę, decyzję przemyślałam i poniosę jej skutki. Tutaj nie ma mądrych i mądrzejszych nawet jeżeli tak nam się wydaje a ostatnio na Forum jest to do znudzenia wałkowane...cholera wie w jakim celu, tak naprawdę to losowa loteria, tyle i aż tyle, bilans strat w porównaniu z innymi krajami nawet pantofelka powinien przekonać. Ale zanim to nie dotknie naszej własnej d...y myślimy w kategoriach dziurek w mózgu i super fajnego zapominania... słów brak. To bardzo trudny temat i póki co jedynie dzieli nie łączy...nie będę zabierać więcej głosu w tym konkretnym temacie chyba, że poinformuję o statusie po szczepieniu.

Jednym słowem róbcie co chcecie jak Wam dano taką możliwość...nie jest mi to lotto ale głową muru przebijać nie zamierzam życząc wszystkim bez wyjątku zdrowia. Końskiego dodam.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

Majka, też się z Tobą zgadzam, choć rozumiem, że inni mogą mieć inne zdanie. Mają prawo i jeśli chcą niech piszą, bo dyskusja moim zdaniem jest potrzebna, byle kulturalna.

KruszynkoK,  bardzo proszę nie nazywać mnie owcą, bo jestem człowiekiem. Choć owieczki to całkiem sympatyczne zwierzątka są, ale jednak...

Że rządy są chore, to nie zaprzeczam, ktoś ich jednak wybrał i w systemie demokratycznym musimy to respektować, mimo wielu absurdów, nie tylko w tej kwestii. Chyba, że proponujesz rewolucję, to działaj...
A jeśli chodzi o sportowca, to wyjaśniłam, że nie chodzi mi o szczepienie, ale zasady traktowania wszystkich równo.

A nie tyle światu, co ludzkości, rzeczywiście zostało niewiele czasu, jeśli dalej będzie liczyć się tylko pieniądz (jako cel życia), a nie np. dobra naturalne. Covid, to przy tym, co gotujemy naszym wnukom, to pikuś, ale to już inny temat...
Też życzę końskiego zdrowia nam wszystkim. :D
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022 12:17 przez Kleinehexe, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Gość »

Kleine...🌷
kruszynkaK
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 440
Na forum od: 04 lip 2021 22:24

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: kruszynkaK »

A gdzieś nazwałam ciebie owcą? Merytoryczna spokojna rozmowa jak zawsze :)
Mnie akurat nie trzeba pouczać w swerze miejsc dla chorych
onkologicznie i proszę nie siać propagandy bo miejsca
dla tych chorych są w szpitalach ,na SOR I w przychodniach .Mogę podać adresy .Nikt
z tych nie zaszczepionych ich nie zajął nagle ,szpital na Stadionie Warszawie
nie jest przepełniony i nie tylko ten .
Miłego dnia i fajnych rozmów bez kropek :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: darek »

Proponuję na spokojnie zobaczyć film z Panem di Caprio.
"Nie patrzę w górę"

Może ten film nam coś niecoś uzmysłowi.

Argument każdej strony Tych ZA i Tych Przeciw jest ważny .
Wszyscy maja swe argumenty i będą przy nich trwać bo Mają swoją wiarę .


a tak na marginesie Dziś dowiedziałem się ,że przeszedłem to cholerstwo -
Fakt przez tydzień może dwa byłem osłabiony ( póxna jesień po powrocie z sanatorium ?) .
Fakt troszkę nie miałem smaku i podobne .
Może to wpływ tych dwóch wtedy podań ,ze nie zamiotła kostyra :)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

KruszynkoK, dokonałam pewnego przeniesienia myśli. Napisałaś, że ludzie idą na szczepienie jak owce na rzeź. Jestem zaszczepiona i to trzy razy, a więc wg Ciebie jak mniemam, bezrefleksyjnie i potulnie uległam  propagandzie, a co za tym idzie jestem owieczką (dobrze, że nie baranem. :lol:)
I teraz naszła mnie taka refleksja. Skoro my zaszczepieni jesteśmy niepełnosprawni intelektualnie, to z tytułu tej niepełnosprawności mamy przywileje o których pisałaś. ( Wiem, przeginam, ale mnie się włącza taki absurdalny żart, jak czuję, że głową muru nie przebiję).
Gość

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Gość »

Film z DiCaprio widziałam i polecam. Kleine nie przebijesz. Najważniejsza jest dyskusja, w której moje jest mojsze i w której kluczowym elementem jest brak ... na końcu zdania. I jeszcze słyszysz, że się mądrzysz.
Każdy powiedział co uznał za słuszne i totalnie nie rozumiem co kolejne wpisy mają nowego wnieść do tematu.🙄 Każdy ma swoją rację, uszanujmy to i prowadźmy swoje stado owiec w pożądanym przez nas kierunku. Przepraszam ale nie uważam się za prowadzoną na rzeź jeżeli chodzi o temat szczepień za to totalnie manipulowana w setkach innych tematów poza szczepieniami już tak. Nie zmienia to faktu, że codziennie musimy podjąć decyzje w różnych aspektach naszego życia.
Czas pokaże jakie "prezenty" otrzymamy z tytułu naszych postanowień.
Nie potrzebuję adresów ani tym bardziej licytacji kto ma gorzej w kwestiach chorób onkologicznych. To nie temat na dyskusję tutaj. Jak wiele jest miejsc dla pacjentów onkologicznych , z koniecznością nie tyle chemioterapii lecz operacji ratującej życie doświadczyliśmy 😔. I szczerze mdli mnie jak słucham jak to mamy dobrze...ta mantra totalnie nie pokrywa się z szarą rzeczywistością statystycznego Polaka. Tyle.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

Marzy mi się taka telewizyjna debata, emitowana na różnych kanałach (żeby nie było, że to ustawka tej czy innej opcji), w której wzięliby udział specjaliści, lekarze zakaźnicy, epidemiolodzy, wirusolodzy itp. z obu stron: przeciwników i zwolenników szczepień,  którzy dyskutowaliby na argumenty poparte wynikami badań itd.
Ale to raczej nierealne...
ODPOWIEDZ