Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3802
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jak to mądrego to i warto poczytać... 🤔
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

Jestem już w pewnym wieku, wiem. Alzhaimera nie mam, też wiem, jakąś tam inteligencję posiadam, udało mi się nawet skończyć studia ;) .
Na moje rozumowanie nie ma wpływu prawie nikt. Jestem osobą samodzielnie myślącą i samostanowiącą. Podejmuję decyzje za które odpowiadam.
Choćby przytaczano tutaj dziesiątki artykułów, dawano setki odnośników to ja i tak będę miała w wielu kwestiach swoje zdanie. Myślę, że wzajemne przepychanki są całkowicie pozbawione sensu.
kruszynkaK
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 04 lip 2021 22:24

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: kruszynkaK »

Jak to pięknie jak inni szanują decyzję innych i ich zdanie w różnych kwestiach ,aż miło czytać :)
Synowa kolejna w rodzinie wyszczepiona ile się tylko da ,od
dziś zakażona .
Objawy ciężkie i szpital .
I pomyśleć ,że decyzja jak poniżej :
(...Jeśli ktoś ma pozytywny wynik testu na Covid-19 i trafia na izolację, to ozdrowieńcy i zaszczepieni domownicy od 15 grudnia br. nie są już z automatu zwolnieni z kwarantanny. By cieszyć się wolnością muszą jeszcze wykonać oficjalny test na Covid-19 i uzyskać negatywny wynik. Do czasu wpisania go do systemu Sanepidu są objęci kwarantanną. I ta dla domowników, także niezaszczepionych może trwać nawet 20 dni. Natomiast od wtorku 25 stycznia skróci się z 10 do 7 dni kwarantanna nakładana przez Sanepid na osoby z kontaktu, narażone na zakażenie Covid-19, a także kierowanych na test )
Czytaj więcej na [link]
To niemal jak odkrycie we wszechświecie nowej planety .
Ale to wymagało przecież paru lat by tego odkrycia dokonać .
:D
Ostatnio zmieniony 27 sty 2022 21:35 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4394
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

Zgadzam się ze słowami pani mgr Małgorzaty Jankowskiej. Wspierajmy się wzajemnie, bądźmy życzliwi, nie agresywni, nie dzielmy, dbajmy o swoje prawa itd.
Tylko o te prawa to nie można walczyć przez palenie punktów szczepień, przez nazywanie kolegów lekarzy barananami, itp. bo to właśnie jest agresja.
Każdy ma swój rozum, każdy z nas jest człowiekiem inteligentnym i każdy z nas dokonuje własnego wyboru. Czy jest słuszny, czas pokaże. A co z praniem naszych mózgów? A jak stwierdzić, że ten czy tamten ekspert ma rację? Każdy ma jakiegoś szefa lub jest w takim czy innym stopniu od kogoś zależny. (Darku, jeśli Ci umknęło, to w zacytowanym fragnencie zespół PAN krytykuje władzę, a więc swojego szefa :D ).
Andy, za chwilę ktoś powie, że ten sondaż jest zmanipulowany, bo RMF FM to wiadomo jaka opcja. W ten sposób możemy podważyć każde wyniki badań, nawet najbardziej rzetelne.
Nie rozsądzimy tego sporu. Jedyne co można zrobić, to zaakceptować wybory innych i szanować, nie obrażać "przeciwnika", a myślę, że z obu stron, można znaleźć atakujące, oceniające wypowiedzi. Pewnie więcej będzie tych ze strony zaszczepionych, ale tu właśnie wchodzi w grę statystyka. Skoro jest ich 72% tu na forum, to i ich wypowiedzi będzie zwyczajnie więcej.
No właśnie "forum". To jest forum, a więc służy dyskusji i każda ze stron ma prawo się wypowiedzieć, zacytować wypowiedź kogoś, kto jest dla niego wiarygodny. Jeśli komuś nie odpowiada dyskusja, nie musi w niej brać udziału, ba, nie musi czytać wypowiedzi innych, choć zawsze może, ma takie prawo.
Nic nie muszę, robię bo chcę, bo mogę, bo taką podjęłam decyzję. Ktoś się może z tym nie zgadzać, ale ja nie muszę go słuchać, bo też mam swój rozum (i nikt mi go nie uprał :D ) i swoje racje.
Zdrowia wszystkim przde wszystkim. :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

A mnie taki cytacik pasuje w tym temacie
"Nie trać czasu na rozmowy o lataniu z kurami. Orzeł"
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ANDY12345 »

Ciekawi mnie jakbym w autobusie stanął za antyszczepionkowcem i zaczął kaszleć i kichać mu w kołnierz :lol: , bardzo byłby zadowolony ? przecież nie muszę być chory, a jedynie zapaszki od niektórych podrażniły mój układ oddechowy. Zacytowałem artykuł bo powinniśmy sobie uświadomić jakimi powodami kierują się ludzie i to jest socjologia, a gdy poznamy zachowanie innych to lżej nam będzie się żyło, a czy zdrowiej to już inna sprawa :P
Awatar użytkownika
ada53
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 658
Na forum od: 30 wrz 2018 16:03
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ada53 »

Też jestem w pewnym wieku i uważam że każdy ma prawo mieć swoje zdanie pozdrawiam :kwiat:
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ogrodnik »

Dzięki Bogu, w Polsce mamy demokrację na tyle kulejącą, by nie zakazywać jeszcze nikomu swobodnego wyrażania swojego zdania.
Dzięki temu możemy narzekać na wszystko i na wszystkich, głośno, i nikt nikomu za to głowy nie urwie. Byleby wszystko z umiarem. My Polacy jesteśmy na tyle rozbrykani, że przyjmujemy co nam pasuje, natomiast krzyczymy , gdy nam coś nie pasuje...
Jestem ciekaw, jak wyglądałyby statystyki, gdyby minister zdrowia oświadczył, że to ostatni tydzień bezpłatnych szczepień. Wyobraża ktoś sobie sytuację, że za tydzień jedna szczepionka kosztować będzie 100 PLN ?
Oj, byłby kociokwik, jak to jest, jednych szczepią, innym płacić karzą...Ale już widocznie nie wszyscy postrzegają pewne zasady demokracji, mówiące, że, demokracja to nie jest równouprawnienie wszystkich, we wszystkim.
Natomiast jest to prawo napisane przez demokratycznie wybrany przez naród rząd, który stworzy to prawo porządnie i sprawiedliwie i będzie go egzekwował. Jeśli prawo mówi, że szczepienia są obowiązkiem, to każdy Polak,( chyba że lekarz da w rękę uzasadnienie do nieszczepienia się), ma obowiązek pójść zaszczepić się.
Ponieważ to nie Krzykacz antyszczepionkowy odpowiada za naród, jego zdrowy byt, obronność, edukację, i wiele innych dziedzin życia społecznego, ale Rząd, ponieważ został do tego zobligowany.
Jeśli ktoś tego nie rozumie, jego problem. A demokracja nie jest ścierką, aby pomiatać nią językami...
Zbyt długo Polacy walczyli i ginęli za wolność i demokrację. Myślę, że po to byśmy nauczyli się jej w końcu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

Ja tylko zastanawiam się, dlaczego przy okazji szczepień tyle mówi się o demokracji, o wolności wyboru... A gdzie ci wszyscy byli jak zaostrzano prawo aborcyjne nie zostawiając kobietom żadnego wyboru? Gdzie demokracja? Rządzącym to było wygodne, teraz ustawa o szczepieniach obowiązkowych jest im niewygodna... Polityka jest we wszystkim, w naszym zdrowiu też, a o prawdziwej demokracji powinniśmy zapomnieć :(
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Maryann »

Przed chwilą otrzymałam ciekawe nagranie. :lol: :lol: . Zainteresowanym polecam :) Zwolennikom segregacji i "covidowych szczepionek" nie polecam. :) Faktem jest, że to rzeczywiście chyba ostatni występ Pani Posel Marii Kurowskiej w TVP Rzeszów. :D . jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę wpisać w wyszukiwarkę" Poseł Maria Kurowska w TVP Rzeszów".
ODPOWIEDZ