Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Poczytałam wszystkie komentarze i troszkę wbiło mnie w ziemię :shock: .

Bibi , dlaczego Twoim zdaniem Ewanka nie miała tu wchodzić i wyrazić swojego zdania ?
Każdy ma prawo do tego i dziwię się Twojej reakcji .

Kruszynka z kolei ma dużo racji podając różne przykłady tzw. z życia wzięte itd...

Ale martwi mnie , że nadal dzielimy się i wygląda to tak , że niejeden drugiemu wbiłby nóż w plecy po to tylko aby jego racje były na wierzchu . Moim zdaniem czasem trzeba wstydzić się za siebie , za innych i ja wstydzę się za ludzi bez zrozumienia , tolerancji...może na tym poprzestanę .
Tak , jestem osobą onkologiczną czego nie ukrywam i wcale nie mam pretensji do ludzi za to , mogę mieć pretensje tylko do rządu , podległych mu lekarzy i do nikogo więcej .
Do ludzi nie mam pretensji , nie obchodzi mnie to kto zaszczepił się czy też nie .
Wszystkich staram się traktować jednakowo ale boli mnie ta nieuzasadniona nienawiść jednych względem drugich . To tyle z mojej strony , zdrowia wszystkim życzę .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3422
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Dzia_dek »

"Mój znajomy powiedział:
Prędzej zdechnę niż się zaszczepię.
Jak powiedział - tak zrobił.
Szanuję człowieka."
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Dzia_dku , chcesz dowalić ?
Bo rozumiem , że mimo wszystko powinni mnie kłuć choć zagrożenie jest duże...
I mam nie patrzeć na to , że mogę paść , że mój chory wnusio nie ujrzy więcej babci , że moje dzieci stracą matkę wcześniej ? Że wszystko pójdzie inaczej ? Jeśli mi jest dane umrzeć to prędzej umrę przez nowotwór , może resztę lepiej zmilczę :( .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

Dani chyba przesadzasz…
Jeżeli masz przeciwwskazania bezwzględne to masz również stosowne zaświadczenie o niemożliwości zaszczepienia. Przeszłam przez to, szczepiona byłam w warunkach specjalnych i żyję. Doprowadziłam do tego, bo chciałam to zrobić nie tylko dla siebie ale i dla innych, bo nie żyję na tej planecie sama. Mam wnuki i chcę patrzeć jak dorastają.
Skąd przekonanie, że to właśnie szczepionka ciebie zabije? Przeszłaś covid? Ja tak… bardzo ciężko i cieszę się, że żyję bo mało brakowało, by było inaczej. Nie uderzaj w takie tony bo to nie to miejsce.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Feli , w warunkach specjalnych to i mnie mogą zaszczepić moja droga ale żadnej gwarancji nie ma .
Może poskutkować to w czasie późniejszym , nawet po tygodniu albo po miesiącu a nawet po jakimś czasie . W tej chwili nie ma o czym tu dyskutować , moja sprawa i mój wybór , to tyle .
Av Ty kochana jeśli chcesz to szczep się nawet co miesiąc , zdrówka .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

Dani ja ciebie nie namawiam do szczepienia, nie namawiam zresztą nikogo… jego życie, jego wybór.
Nikt z nas nie wie co go czeka, nikt nie daje nam gwarancji, że dożyjemy jutra. Nie chcesz szczepić się? Nie rób tego… tylko nie kryj się za wymówkami, że zabraniają ci zaszczepienia się uwarunkowania medyczne.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: BozenaMat »

ewana pisze: 17 sty 2022 20:08 Danii szkoda nerwów, lepiej nie wchodzić na tą stronę, bo po co się denerwować. Tu tylko jedna racja i nacja panuje. :shock:
Bibi2 pisze: 18 sty 2022 10:16 Ewano, to przykre co napisałaś, jednak weszłaś ....
dani888 pisze: 19 sty 2022 19:57 Bibi , dlaczego Twoim zdaniem Ewanka nie miała tu wchodzić i wyrazić swojego zdania ?
Każdy ma prawo do tego i dziwię się Twojej reakcji .
Nie jestem Bibi, ale pozwolę sobie na małą analizę tych trzech wypowiedzi.
Dani..... Chyba w ferworze zabrakło Ci czytania ze zrozumieniem.... a to uczą już w szkole podstawowej i na tym opierał się test po 6 klasie. Własnie na czytaniu ze zrozumieniem.
Ja zrozumiałam, że Bibi po prostu skomentowała słowa Ewano. Niby pisze, że szkoda tu wchodzić, a jednak weszła i pisze. Nic Bibi nie pisze o tym, że Ewanka nie miała tu wchodzić i wyrazić swojego zdania.
Radzę usiąść i wziąć parę głębokich oddechów, bo w temacie szczepień robi się "gorąco". Jak dla mnie strasznie się nakręcasz Dani.

Jestem za szczepieniami i jeżeli tylko nie ma zdecydowanych przeciwwskazań, to każdy powinien ze szczepień skorzystać. Baaaaa.... jeżeli nie, to częściowo powinien ponosić koszty późniejszego leczenia z covida. Jestem radykałem, wiem. Ale jeżeli czemuś można zapobiec (mam na myśli ciężkiemu przebiegowi choroby, a przede wszystkim zgonom), to na miły Bóg. Dlaczego tego nie robimy??
Jak kierowca spowoduje wypadek, to traci ulgę z ubezpieczenia.... to dlaczego antyszczepionkowcy nie mają ponosić kosztów późniejszego leczenia?? Przecież sami ryzykowali.

A teraz nawet nie zamierzam ubierać kasku..... lejcie mnie w łeb ile popadnie :D
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Andrzej1958 »

Jednak ubierz ten kask ... no bo jak pokażesz się poobijana w tej Krynicy?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

Bożenko kija bejsbolowego nie będę uźywać 😎😂
Bardzo bliski mojemu jest Twój tok myślenia. Najgorzej jak w kwestiach medycznych najwięcej do powiedzenia ma ślusarz..
Ja ufam medykom, dlatego jak coś mi dolega korzystam z ich porad. Również dlatego skoro uważają , że powinniśmy szczepić się zrobiłam wszystko, by to zrobić. Jeżeli uważasz inaczej niż lekarze , nie korzystaj z ich usług.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: BozenaMat »

Andrzej1958 pisze: 19 sty 2022 22:13 Jednak ubierz ten kask ... no bo jak pokażesz się poobijana w tej Krynicy?
A licho wie Andrzeju czy ta Krynica dojdzie do skutku....... czekam nadal na skierowanie i kicha :evil:
A poobijana mogę być. Może jakiś kuracjusz weźmie mnie w swoje opiekuńcze ramiona :lol: :lol:

Alicjo...... nic dodać nic ująć. Podpisuję się obiema łapkami pod Twoją wypowiedzią.
Dla bezpieczeństwa słucham mechaników i wymieniam olej w aucie, robię przeglądy..... dlatego w kwestiach medycznych nie opieram się na Wikipedii czy opiniach sąsiadki, ale słucham lekarzy.

I tyle mojego. Idę na te nerwy ukroić sobie czekoladę :D Dostałam wiaderko od zięcia..... chyba źle mi życzy :D :D :D
ODPOWIEDZ