Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam z gorącą prośbą o wypowiedzi czysto w temacie i nie zaśmiecanie innymi informacjami i kłótniami - nie taka była intencja zainicjowanego przeze mnie tematu- do lużnych rozmów jest wiele miejsca w Na Każdy Temat ,liczę na rozsądek i uszanowanie mojej prośby ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Szczepionki na korona wirusa

Post autor: jacky6 »


Dzisiaj z połowicą zaliczyliśmy trzecią dawkę.
Opóźnioną o dwa tygodnie skuli zabiegu chirurgicznego małżonki.
Teraz jest o wiele łatwiej się zapisać w porównaniu do wcześniejszych dawek, ponieważ skierowania wystawiane są kolei wg dat szczepienia ( druga dawka + sześć miechów ).
W sobotę wyszukałem przez IKP najbliższy punkt szczepień - była to apteka w budynku mojej przychodni.
Zaliczyłem dwa przypominające smsy z systemu a godzinę przed wstrzyknięciem telefon upewniający z punktu.
Przy okazji wpisałem sobie ten numer do bazy danych jako stały numer apteczny.
Po zarejestrowaniu się od razu sprawdziłem tekst ankiety przed szczepiennej, okazało się, że różni się od tej z drugiej dawki.
Więc ściągnąłem z IKP, wypełniłem i wydrukowałem.
W aptece kandydaci do szczepienia zasiadali do stoliczka i drukowali długopisem.

Teraz się zastanawiam, czy i ewentualnie z jakim opóźnieniem zaliczyć szczepionkę przeciw grypie.
Ktoś coś ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24527
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ewasz »

No popatrz Jacky, mnie przysłali na e-maila skierowanie 1 września a pół roku dopiero minie 1 grudnia. Jestem zarejestrowana w swojej przychodni.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Bogutka5 »

Przyjmiemy trzecia dawkę. Zrobimy to zaraz po powrocie z kolejnego wyjazdu. Minie akurat pół roku od dawki drugiej. Widzę, że właśnie skrócono ten czas do 5 miesięcy dla osób 50+.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3790
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Potwierdzam. Zachęcony Twym postem sprawdziłem na naszym IKP. Mamy dziś wystawione skierowania, miesiąc wcześniej niż się spodziewaliśmy. Mnóstwo wolnych terminów blisko domu. Jutro dzwonię i się zapisujemy.
Pozdrawiam 🙂
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4208
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

Skierowanie mam i ja :D , ale na razie odkładam szczepienie, bo mam zbyt duży kontakt z różnymi osobami, kto wie czy nie zakażonymi. Chyba zrobię podejście zaraz po nowym roku, bo nie chcę powtórki z pierwszej dawki, kiedy to po szczepieniu zachorowałam na covid. Prawdopodobnie byłam zakażona, ale nie mając objawów, zaszczepiłam się. Skutek był mało przyjemny. :roll:
Zdrówka życzę!
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam, jest zielone światło do szczepienia dzieci od 5 roku życia po decyzji europejskiej komisji leków, do mnie też dotarło e skierowanie na 3 dawkę -SZOKUJE materiał filmowy na temat wystawiania fałszywych certyfikatów przez klinikę w Krakowie- koszt 450-900 zł- ciekawe ile zapłacą za ...GŁUPOTĘ- oby nie najwyższą cenę, Dużo Zdrowia Życzę i Pozdrawiam :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Dzisiaj przyszedł sms, że mogę szczepić się trzecią dawką już 6 grudnia, a wcześniej miałem termin od 10 stycznia 2022 r.
Szczepienia trzecią dawką przyspieszyły o miesiąc i oczywiście się zaszczepię.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Zosia »

Witam, z mojej obserwacji ......... . Pisałam wcześniej, iż w kilka osób w przychodni zrobiłyśmy sobie wyniki na przeciwciała po pierwszym szczepieniu teraz przed trzecią dawką koleżanki zrobiły sobie ponownie . Ja nie bo po prostu nie pomyślałam i z marszu zaszczepiłam się dawką przypominającą .
Okazuje się, iż obecnie - od marca- tych przeciwciał mają bardzo mało od 23 do 106 . 106 ma osoba, która w marcu miała 1300 . Dobrze więc, że skrócono termin oczekiwania na 3 szczepienie , gdyż zabezpieczenie jednak dość szybko spada. W następnym tygodniu zrobię sobie badanie i podzielę się informacją jak jest po 3 dawce . Zainteresowanie szczepieniami jest obecnie dość duże , jednak tych co zdecydowali się po raz pierwszy niestety stosunkowo niewielu. Jutro ze szpitala wychodzi nasza koleżanka z pracy . Bardzo się cieszymy , choć już powiedziała , że nie chce rozmawiać o tym co przeszła.
Dużo zdrowia wszystkim :kwiat:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: bardzyk2 »

Witam :kwiat:

Zosiu, a w jakich jednostkach są te wyniki? Pytam, bo ja robiłam po 6 miesiącach od II dawki, miałam prawie 500 U/ml i powiedzieli, że szału nie ma. Zięć, jako dawca osocza w woj. st.krwiodawca miał ponad 1200 AU/ml a w diagnostyce podają wyniki w BAU/ml. Jest mętlik, w necie też nic nie znalazłam w sensie ile to dużo a ile mało.

Jeśli pomożesz mi to rozsupłać, z góry dziękuję i pozdrawiam. :serce:

Jestem 10 dni po III dawce.
ODPOWIEDZ