Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

Bardzyk jeżeli ktoś szybciej uzyska prawo do szczepienia się przede mną, a będzie się bał ją przyjąć, to ja chętnie tą szczepionkę wezmę i się zaszczepię.
Żadne informacje negatywne dot. szczepionek mnie nie zniechęcą do szczepienia się, chyba, że będą pochodzić z badań klinicznych i oficjalnie zostaną opublikowane.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Szczepionki na korona wirusa

Post autor: jacky6 »


Kto jest autorem ankiety ?
Nie zapodano.
Bo nic nie widać ...

:mrgreen: :ugeek:


zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

jacky autorem ankiety jest Moderator naszego forum.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

Z ankiety można wnioskować, że na naszym forum przybyło ludzi chcących tak jak ja zaszczepić się na wirusa.
Przeciwników i zwolenników szczepienia się jest już tyle samo, a mam nadzieję, że zwiększy się liczba chcących się zaszczepić, żeby
nasz Rząd przestał nas zaskakiwać coraz nowymi rozporządzeniami i obostrzeniami.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Sorki ale ja jakoś nie ufam ani tym szczepionkom ani naszemu rządowi . Sama przechodziłam wstrząs anafilaktyczny a tego nie życzę nikomu , nawet największemu wrogowi . Albo duszności , obrzęk języka , gardła i sztywnienie , wspomnienia straszne...
Za dużo nie chcę wypowiadać się bo będzie za chwilę podciągnięte to pod politykę .
A te przywileje to o kant d... rozbić , przykład - ,, zaszczepieni będą mieli dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej w ramach NFZ " . Tak ? A dlaczego od kilku dobrych miesięcy nie ma dostępu do tych świadczeń ? Dlaczego tyle osób umiera na zupełnie inne choroby niż COVID-19 ? Dlaczego takimi osobami nikt nie zajmuje się ? Teleporada , czy to jest leczenie i diagnostyka ?
Przepraszam , chyba zagalopowałam się... tyle z mojej strony wystarczy , bądźcie zdrowi :serce: .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

Dani ten dostęp do Poradni, to chodzi o dostęp fizyczny zaszczepionych, a nie teleporadę jak dotychczas do świadczeń w ramach NFZ.
Będą pewnie jeszcze inne przywileje, bo chętnych na szczepienie jest wciąż za mało.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Nie zrozumiałeś mnie Zbyszku , ten fizyczny dostęp do poradni , szpitali powinien być non stop . A tego nie mamy , niestety... :evil: , umieramy z powodu innych chorób niż COVID ! Sam COVID to cząstka a gdzie udary , zawały , nowotwory itd ? To tylko przykład . Co mi z tego , że po zaszczepieniu się będę mogła korzystać ze świadczeń , które mi przysługują jak przysłowiowa psu buda w każdej chwili i od wielu lat ?
Nie po to płacę składki aby mi robili łaskę . Powinno być na odwrót , to my jako społeczeństwo robimy łaskę a nie rząd .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

Dani zrozumiałem, ale tak jest i na razie się to nie zmieni, a widzisz, że jeszcze wymyślają godziny policyjne i inne obostrzenia.
Zobaczymy jak zaczną się szczepienia i nie będzie dużo chętnych, co wtedy wymyślą.
Wiem, że powinien być dostęp do świadczeń. Ja zrobiłem prześwietlenie RTG i spirometrię i mam wyznaczoną na 2 lutego wizytę w poradni pulmonologicznej ale przez telefon.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Zbyszku a ja np. nie wiem kto mi wypełni wniosek o rentę :evil: , nie wspomnę o innych wizytach czy teleporadach . Odnośnie szczepionki , warunkowo zaakceptowano ją ...ale właśnie - dlaczego warunkowo ?
Znów obiecują cuda wianki po to aby jak najwięcej osób zaszczepiło się ale tych obiecanek było mnóstwo wcześniej np. przed wyborami itd...
Wrócił z Niemiec mój kolega , muszę zapytać go jak jest naprawdę tam .
Pozdrawiam :serce: :) .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: GIENIA »

Dani , tez będe w kwietniu składać wniosek o rentę , ale u nas nie ma problemu .... przez tel sie wszystko załatwi ..

Wracając do tematu ...
Osoba niezaszczepiona , nie będzie mogła podobno uczestniczyć w spotkaniach powyżej 5 osób ....
Bratanek , a zarazem chrześniak mojego małżonka , ma zaplanowane weselisko na czerwiec ... i co teraz :?: ;)
My , to pikuś , ale ani On , ani Jego narzeczona nie chcą się szczepić ... czyli z kościoła do domu , a zaszczepieni na weselisko :P
Słusznie chłopak nam powiedział .... ciociu , wujku , restrykcjami , zmuszą nas wszystkich do zaszczepienia . :(
ODPOWIEDZ