Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,z doniesień medialnych wiadomo że pojawiła się nowa szczepionka firmy CUREVAC z Udziałem Finansowych Rządu Niemiec ,następna która spowoduje że szczepienia będą odbywać się szybciej i coraz więcej osób będzie zabezpieczonych przed skutkami pandemii, Pozdrawiam i Nieustająco Zdrowia Życzę :kwiat: :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Andrzejku :serce: , z całym szacunkiem ale już nawet nie śledzę tych szczepień , każda szczepionka mnie przeraża . Wiem tylko , że osoby z przewlekłymi chorobami zostały po prostu wyeliminowane ze szczepień przeciwko COVID-19 . Dziś czytałam o tym... ciekawa jestem opinii odnośnie tej kwestii .
Pozdrawiam , dużo zdrowia :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: agunia3 »

Wiecie co...ja już też wariuję bo nie wiem kiedy, czym i czy będą jakieś komplikacje po szczepieniu... Choć w takim tempie to zamiast czerwiec -wrzesień (jak to wynikało z kalkulatora szczepień) to raczej grudzień albo i przyszły rok.
Koleżanka mojej córki wzięła niedawno pierwszą dawkę (młoda kobieta, pracuje w żłobku) i ciężko to przechodzi. Natomiast mój znajomy wziął drugą dawkę (pracownik medyczny) i wszystko ok.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Może to zależy od rodzaju szczepionki , pewnie od organizmu danej osoby . Jedni reagują powiedzmy bezboleśnie , drudzy przechodzą ciężej a inni , niestety - nawet umierają .
Mam przeciwskazania ale jakby co to też bałabym się może bardziej od Covida .
Szkoda , że nie ma żadnej gwarancji....
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Szanowne Koleżanki :kwiat: ja daleki jestem od namawiania kogokolwiek do szczepień-każdy jest dorosły i sam podejmuje decyzję za siebie, co do terminu szczepień to długo by trzeba było na ten temat pisać i różne byłyby opinie, Aguniu :kwiat: Miło Cię znowu widzieć na Forum :D bo z Dani :kwiat: to widujemy się często :) Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: agunia3 »

Teoretycznie nie mam przeciwwskazań ale też się boję... Z jednej strony bałam się szczepionki bo krótko testowana, potem po wysłuchania zdania mojej córki, że ona bardziej boi się powikłań po przechorowaniu covida niż samej szczepionki - których zawsze się bała - podjęłam decyzję, że też się wpiszę bo faktycznie te powikłania bywają bardzo nieprzyjemne a teraz boję się powikłań po szczepieniu... Mętlik w głowie... Kiedyś szczepiłam się przeciwko grypie i było ok i mam nadzieję, że i tym razem też tak będzie. No cóż, taki ze mnie człek bojaźliwy.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: agunia3 »

Witaj Andrzej :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Fakt , z Tobą Andrzeju widuję się częściej i to mnie bardzo cieszy .
Aguniu , Covid jest niedobry a i do szczepionek nie mam zaufania...
Nie wiem co będzie dalej , zobaczymy , czas pokaże .
Na grypę też nigdy nie szczepiłam się , moja siostra owszem , chorowała ale
jakby troszkę lżej .
Awatar użytkownika
Magdalila
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 sie 2020 19:48
Oddział NFZ: Śląski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Magdalila »

Witajcie, ja też dołożę swoje 3 grosze. Otóż miałam się nie szczepić, ale otworzyli rejestrację dla nauczycieli akademickich (na razie taką wewnętrzną) i zarejestrowałam się. Ma to być astra zeneca. Jednak docierają do mnie różne niepokojące wiadomości i znowu jestem na nie. W końcu rejestracja nie zobowiązuje.
:D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,zastanawia mnie fakt podawany przez media że brakuje szczepionek na drugą turę-ciekaw jestem co się z nimi stało skoro decyzja była taka że przy dostawie połowa idzie do szczepień a druga połowa do Agencji Rezerw Materiałowych -znowu ktoś coś kręci i manipuluje :roll: Pozdrawiam i Tradycyjnie Dużo Zdrowia Życzę :kwiat: :)
ODPOWIEDZ