Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Zosia »

Dobrze, że już dobrze Darku :) U mnie dziś syn zaszczepiony został AstrąZeneci.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: darek »

Pozwolę sobie na wklejenie informacji dla Zbyszka

Jednak Twoje schorzenie może POMÓC Ci w Walce z Covidem ;

Dobre wiadomości dla osób cierpiących na astmę.
Nowe badania pokazują, że choroba nie zwiększa, a nawet zmniejsza ryzyko zachorowania czy ciężkiego przebiegu COVID-19.
O najnowszych wynikach informuje "Journal of Asthma".


Naukowcy z George Institute for Global Health w Australii przeanalizowali dane z 57 badań, które objęły ogółem 587 280 osób.
Finansowany przez Asthma Australia przegląd obejmował analizę 45 badań szpitalnych, sześciu badań środowiskowych i sześciu w warunkach mieszanych. 22 z badań przeprowadzono w Ameryce Północnej, 19 w Azji, 14 w Europie i dwa w Ameryce Południowej.

Cztery z badań obejmowały tylko dzieci, czyli 211 uczestników.
Prawie 350 000 osób z tej puli uległo zakażeniu COVID-19 i okazało się, że w zakażonej grupie jest nieco ponad 7 chorych na astmę na 100 uczestników.
W populacji ogólnej było to nieco ponad 8 astmatyków na 100.

Jak z tego wynika, osoby z astmą miały o 14 proc. mniejsze ryzyko zachorowania na COVID-19. Analiza danych wykazała także, że znacznie rzadziej były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem. Nie było widocznej różnicy w ryzyku zgonu z powodu COVID-19 u osób z astmą w porównaniu z grupą bez astmy.


Jak wskazała współautorka badań, prof. Christine Jenkins, chociaż przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jasne, istnieją pewne możliwe wyjaśnienia - na przykład niektóre inhalatory mogą ograniczać zdolność wirusa do przyczepiania się do płuc.

"Receptory chemiczne w płucach, z którymi wiąże się wirus, są mniej aktywne u osób z konkretnym typem astmy, a niektóre badania sugerują, że kortykosteroidy wziewne - powszechnie stosowane w leczeniu astmy - mogą jeszcze bardziej zmniejszyć ich aktywność".

"Ponadto początkowa niepewność dotycząca wpływu astmy na COVID-19 mogła wywołać niepokój wśród pacjentów i opiekunów, prowadząc ich do większej czujności w zakresie zapobiegania infekcjom" - dodała prof. Jenkins.



za Interia pl
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: zbigniew165 »

Darek dziękuję za tą informację, bo jest uspokajająca i mam mniejsze obawy, co do zarażenia się, a już Rządzący chcą przyspieszyć szczepienie mojej grupy 65+ przed służbami mundurowymi, bo zostali zaatakowani przez media za to, że zgubili grupę 65+ w kalendarzu szczepień :shock:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2561
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Mazrena »

hm ciekawe jak oni włączają następne grupy a osób 70+ nie szczepią. Dziś moja mama była w przychodni dowiedzieć się kiedy ma szansę być zaszczepiona, bo chce wyjechać do sanatorium.....Pani w przychodni odp, że nie wcześniej niż za pół roku :roll: :shock:
i co :?: :idea:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ANDY12345 »

Przecież ciągłe konferencje prasowe wszystko wyjaśniają :roll:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Atina »

Moja mama jest 70+ termin szczepienia ma 8 marca,a więc różnie jest w tym temacie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ANDY12345 »

Też duże problemy mają osoby obłożnie chore, czy sparaliżowane. W niektórych rejonach terminy na zaszczepienie przez mobilne punkty sięgają nawet pół roku... czy to są osoby wykluczone ze społeczeństwa , bo nie mogą się poruszać ? :roll:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2561
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Mazrena »

Ano tak jest u nas służba zdrowia :roll: każdy region ...każda przychodnia ma swoje prawa :oops: Tylko szkoda, że nie trzymają się tych samych zasad :roll:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: bardzyk2 »

Witam :kwiat: :serce: :kwiat:

Dziś zostałam zaszczepiona (70+) szczepionką Moderna, dawka I. Czuję się dobrze, sama pojechałam i wróciłam z Katowic samochodem (ok. 40 km). Zapisałam się przez Internet w pierwszym dniu zapisów, zaraz po północy, do szpitala tymczasowego w Katowicach, bo w moim mieście, na 28 punktów szczepień, w tym 4 szpitale, nie było ani jednego miejsca :shock:

I okazało się, że to był dobry wybór, bo tam wszystko idzie jak w zegarku, nie ma tłoku, personel medyczny miły a "kierują ruchem" i pomagają naprawdę we wszystkim ratownicy ze Stacji Ratownictwa Górniczego (takie mają identyfikatory).

Hala Międzynarodowego Centrum Kongresowego jest wielka, wysoka, można trzymać dystans nawet kilkunastu metrów, a cała operacja łącznie z rejestracją i badaniem lekarskim trwała 15 minut + 20 minut w innej hali na krzesełku po szczepieniu.

Nie wiem co będzie się działo jutro, ale myślę, że będzie dobrze, nastawienie mam jak najbardziej pozytywne :P .

Pozdrawiam wszystkich na Forum, a tym, którzy chcą się szczepić lecz mają obawy mówię, że strach ma wielkie oczy :shock: a to tylko szczepienie, nie pierwsze i pewnie nie ostatnie w życiu :D.
:serce: :kwiat: :serce:

PS Czy wszczepiony mi Chip zadziała przy bankomacie sprawdzę po drugiej dawce :twisted:
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: RudaAndzia »

Bardzyku, dziękuję za obszerne informacje, niestety trochę mam za daleko na szczepienie, żeby odbyć je tam gdzie Ty to zrobiłeś.
Jeżeli masz wszczepionego chipa i później otrzymasz drugiego to nie wykluczam, że może bez użycia karty kasa sama wypadnie z bankomatu ;) :lol: :lol:
ODPOWIEDZ