Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Zosia pisze: 18 lut 2021 18:44 Dani obiecałam relację po drugiej dawce :) Otóż wczoraj przyjęłam drugie szczepienie. Po pierwszym było mało komfortowo i wczorajszego trochę się obawiałam ale niepotrzebnie. Po pierwsze miałam szczęście , że w ogóle w terminie dostawa doszła a po drugie , że czuję się jakby nigdy nic nawet ręka mnie nie boli . Przy pierwszej trochę bolało mnie gardło może dlatego było gorzej. No i cóż .... cieszę się :D

Darku a jak córcia ?

Serdecznie pozdrawiam. :kwiat
Zosiu , dziękuję Ci bardzo kochana i cieszę się , że wszystko jest w porządku . A jak Twój syn czuje się ?
Mam nadzieję , że wszystko jest ok .
Pozdrawiam cieplutko :kwiat: .
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: bardzyk2 »

Witaj Dani :serce: :kwiat: :serce:

Ja wyżej opisałam moją I dawkę Moderną. Jak do tej pory jest wszystko normalnie, nic nie boli, temp. 36,6. Zobaczymy jutro, ale jestem dobrej myśli.

Ściskam :serce:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: dani888 »

Hej Bardzyku kochana :serce: :kwiat: .
Cieszę się , że po pierwszej dawce tej szczepionki czujesz się dobrze . Oby tak dalej i tego życzę Ci z całego serca . Będzie dobrze , zobaczysz a tymczasem zmykam... dobrej nocki , ściskam mocno :) :kwiat: :serce: . Do miłego...
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: bardzyk2 »

Pa, dobrej nocy :serce:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,medialna wiadomość o możliwości dostawy chińskiej szczepionki-ciekawe czy badana i dopuszczona w UE, czy będą ją badać nasi...fachowcy, drugą szczepionką którą sprowadzają niektóre kraje jest rosyjski Sputnik i oczywiście amerykański Johnson ,ciekawe ile jeszcze będzie tych opcji szczepienia i wyszczepienia Polaków, Pozdrawiam i Nieustająco Dużo Zdrowia Życzę :kwiat: :)
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: To_ja_Jowita »

Widzę, że dużo osób już zaszczepionych, ja na szczepionkę dopiero mam szansę w 2022 r. może do tego czasu wirus się rozmyśli i pójdzie sobie precz w zaświaty ......
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: darek »

Córcia Lekarka zaszczepiona
Teraz się śmiejemy że Może Świeta spędzić NORMALNIE nie tak jak w zeszłym roku w Oplu Corsie w towarzystwie 2 koleżanek Lekarek i 1 pielęgniarki.

Jako że wczoraj prócz Zbigniewa Bońka swe urodziny obchodziła Moja Mama i kolejny raz przy tradycyjnym Kołoczu postanowiłem postresować i zadać Kolejny Raz Pytanie czy Mamy jakieś wiadomości n/t Szczepienia.

Pomijam Fakt ,że KOFANA Pani przychodni ,która tak obiecywała Nie zapisała mimo wykonania przez Mamę telefonów.
Mama w Systemie Znalazła się dopiero po wykręceniu SŁAWNEGO 989

Wczoraj po Kolejnym Sto Lat pozwoliłem sobie wykonać połączenie wbrew pozorom po około 2-3 Minutach usłyszałem Głos Pani.

Zadawkowe Pytanie Pesel i podanie lokalizacji.
Super Panienka stwierdziła że Ma w woj świętokrzyskim możliwość na 23 marca, poprosiłem o coś BLIŻEJ .. cóż podałem do 50 km od Katowic ..Pani usłyszała 250
Super
Jest Bełchatów jest i Kalisz

Gdy wiedziałem że juz prawie Nic nie wskóram Strzeliłem że Moja Mama ma dziś tj -wczoraj urodziny i było by Fajnie
Dziewcze zreflektowało się stwierdziła że jej Babcia Tez Ma Wczoraj okrągłe 60 urodziny
Pouczyłem i skończyłem rozmowę

Po około 10-15 minutach dziwny Nr telefonu Mamy
Dzwoni Ta Pani z Infolini

I składa Mojej Mamie Życzenia i Twierdzi że w systemie Pojawiły się Gliwice
CZY

Wiadomo
TAK

Mama
Otrzymała termin na godz 16,45.
Super
Pozwoliłem sobie zapakować Mamę i podwieść
Godz 16,30 podjeżdżam pod wskazany Adres

A tam Scena jak u rzeźnika z roku 1981 gdy mieli rzucić 5 kg Schabu i 2 kg śląskiej i 3 kurczaki

Pod przychodnią około 50 ludków okazuje się że dwóch rosłych pilnuje wejścia w przychodni około kolejnych 50 .

Około 19 udało się wejść do Przychodni Fakt pozwoliliśmy sobie na Komfort i nie pacyfikowalismy ludzi do w przychodni było około 40 w tym około 20 Kibiców.
Zastanawiam się po co z 1 Dziadkiem czy Babcią aż Dwoch Ochroniarzy ??
Czy Boją się że Babcia lub Dziadek odda dowód a może coś Im wszczepią ??
Kibice tworzyli nie potrzebną Otoczkę

ok

o 20,10 Mama Dostała 1 Szczepionkę odczekała około 20 minut i przywiozłem do Domu

Zachowywała sie Normalnie
DTV nie chciała ogladać
Wszczepionego Dekodera Polsatu i TVN też chyba nie posiadała
Emerytury przepisać też chyba nie zamierzała

Zastanawiam sie jedynie czy podany TERMIN 25 Marzec godz 16,30 należy BRAC na poważnie
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,widzę z relacji Darku :) że Twoja elokwencja i podejście do Płci Pięknej przyniosło efekt w postaci zaszczepienia członka rodziny :D niektórzy już po szczepieniach-ja po wykonaniu telefonu do przychodniu dowiedziałem się że do końca marca już jest pełna lista i mam dzwonić już w ,,,kwietniu-nie wiem czy sugerują się peselem bo o takowy mnie nie zapytano,pozostało tylko cierpliwie czekać i dzwonić ,Pozdrawiam :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Zosia »

Witam . No i mam kolejną dawkę rewelacji z własnego doświadczenia. Jak wiecie 17.II przyjęłam drugą dawkę szczepionki. Minął miesiąc myślę sobie sprawdzę przeciwciała ile ich ja tam mam ? No i ...konsternacja 0,02 wynik ujemny a więc brak :o . Jak się poczułam ... nie będę mówić ale wiadomo do śmiechu mi nie było. To było w czwartek. W piątek zrobiłam dla sprawdzenia ponownie badanie w innym laboratorium i dziś wynik. Przeciwciał IgG 1127 a więc bardzo dużo :shock: . I co teraz dobrze czy źle , dużo czy brak ...? Jutro zadzwonię do tych pierwszych zobaczę czy zechcą zrobić ponownie bez ponownego płacenia (170 zł obydwa samo IgG 85zł) no bo reklamować na razie nie wiem które ..? :) a płacić drugi raz za może złe ........ zobaczymy . Dobrej nocki życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1790
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Andrzej1958 »

A czy oba wyniki są w tych samych jednostkach?
Nie wiem jak w tym przypadku.
Ale jedne laboratoria podają wynik na ml inne na mol
ODPOWIEDZ