Szczepionki na korona wirusa

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi SARS-COV2?

TAK
70
73%
NIE
21
22%
NIE WIEM
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Felice »

A ja nie zawsze szanuję wybory innych. Jeżeli te wybory nie wpływają na moje życie to ok.. nich sobie robią co chcą.
Wyborem złodzieja było okradzenie kogoś, wyborem mordercy zabicie…. I ja mam ten wybór uszanować ? Nigdy !
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Zosia »

Dziękuję za miłe słowa i ciepłe myśli. Mnie też szlak trafia i nie należę do wyrozumiałych w tym względzie . Teraz najbardziej szkoda mi mojej siostry a szwagrowi ...cóż współczuję bo cierpi .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Szczepionki na korona wirusa

Post autor: jacky6 »


Mój znajomy powiedział:

Prędzej zdechnę niż się zaszczepię.


Jak powiedział - tak zrobił.
Szanuję człowieka.

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Witam, od kilku tygodni w Polsce dostępny jest lek na Covid pod nazwą MOLNUPIRAVIR, jednak lekarze POZ nie mogą go wystawiać na recepty- wylądował w Agencji Rezerw Materiałowych i stosowany ma być u pacjentów po przeszczepach, leczonych Immunologicznie- niektóre Szpitale już go stosują w leczeniu wąskiej grupy pacjentów, miejmy nadzieję że wkrótce wejdzie do powszechnego użytku będzie alternatywą w przypadku szczepionek, Pozdrawiam i Dużo Zdrowia Życzę bo sytuacja jest B, Poważna- 61 TYSIĘCY zakażonych- najwięcej od początku Pandemii :!:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14310
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ANDY12345 »

A czym się różni szczepionka od tabletki ? metodą podawania. To jak ma przekonać przeciwników szczepienia, gdzie w przeźroczystym płynie widzieli coś tam coś tam , a w nieprzeźroczystej kapsułce to ile tego coś tam coś tam można upakować :lol: . Druga sprawa to co dla nas najważniejsze działania niepożądane czyli skutki uboczne, zwłaszcza te które występują bardzo często tzn. powyżej jednej osoby na dziesięć. Kolejna to czas podania. Najistotniejszym czynnikiem, decydującym o skuteczności jest faza choroby. Okno terapeutyczne wynosi tylko pięć dni od początku objawów zakażenia. Jeśli lek nie zostanie podany w ciągu pierwszych 5 dni od momentu zaobserwowania objawów, nie będzie on skuteczny. Jak będzie pomocny to dopiero się dowiemy, bo wynaleziono go dopiero w 2018 i wskazany był do leczenia grypy, a został zatwierdzony do użytku medycznego w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2021. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), w grudniu 2021 wydała zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych, u pacjentów, u których inne metody leczenia są niemożliwe.
Tak czy tak czas pokaże i miejmy nadzieję , że w porę i na czas.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Kleinehexe »

Przewiduje się, że do połowy marca na Omikron zachoruje połowa Europejczykow, więc również zaszczepieni. Dlaczego tak jest wyjaśnia badanie przeprowadzone Harvard MIT Health Science and Technology.
[link]
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022 10:08 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2519
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Mazrena »

[link]
o tym też nie piszą :roll:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2022 10:09 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Maryann »

Airam1 pisze: 21 sty 2022 11:38 A ja nie jestem tak wyrozumiała ,mało tego jestem wściekła na anty szczepionkowców.
Coż z tego że się trzykrotnie zaszczepiłam , jak na każdym kroku jesteśmy narażeni na kontakt z osobami niezaszczepionych. W moim przypadku osoba od której się zaraziłam, perfidnie kłamała, uchodziła za zaszczepioną.
Będąc w sześcioosobowej grupie zaraziła 3 osoby / to nie fer /
Dzisiaj jestem ostatni dzień w izolacji i nie wiem Czy uchroniło mnie szczepienie ? i dlatego miałam w miarę łagodny przebieg choroby. Czy miałam szczęście.
Pozostało mi ból mięśni i straszne osłabienie, prawdopodobnie długo będę wracała do zdrowia. Pytam!!! jakim prawem ta osoba wyeliminowała mnie z życia społecznego i naraziła na ból , ktoś mi odpowie ? ( Kto tu i komu odbiera wolność )
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
A ja staram się być wyrozumiała. Tylko mi to kiepsko wychodzi :roll:
Faktycznie! Jak śmiała osoba ta się nie zaszczepić i narazić cię na zakażenie!! I tym samym wyeliminować cię z życia społecznego?? :shock: A weź się nie przejmuj.... bądź ponad to... leć do Izraela doszczep się jeszcze czwartą dawką, zaszkodzić już ci nie zaszkodzi :roll: , a nóż pomoże?? A do piątej dawki ma być dodatkowy bonus: pizza i olej rzepakowy gratis.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Andrzej1958 »

Smutne w tym wszystkim jest to, że czyjaś wolność wyboru niezaszczepienia może śmiertelnie godzić w moje życie.

A co do tego oleju w gratisie - to mi się tak kojarzy: głowa, olej, brak. :(
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: Airam1 »

Maryann , wydaje Ci się że jesteś dowcipna 🤔
Pamiętaj karma wraca.
ODPOWIEDZ