Zima...Rozrabia

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Zima...Rozrabia

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,Zima jaką mamy to chyba wszyscy widzą i...czują ,dawno takiej nie było i dlatego stała się tak dokuczliwa ,problem Bezdomnych jakby nie istniał-może to i dobrze bo wszelkiego rodzaju noclegownie działają ,zaśnieżone ulice, drogi i chodniki sprawiają wiele utrudnień, zamarznięte stawy ,jeziora ,rzeki na które włażą bezmyślni ludzie i tracą życie lub zdrowie, zasypane dachy-bez zabezpieczeń przy zsuwaniu się śniegu i śmiercionośne sople .zablokowane rzeki lodem powodujące podtopienia-przykład Płocka, paraliże komunikacyjne i wszelakie utrudnienia dla kierowców, aż strach pomyśleć jak będzie odwilż i to wszystko ruszy-oby znowu nie było powodzi-narzekaliśmy na brak opadów i braki w wodach gruntowych to teraz będziemy mieli aż za dużo na raz ,optymistyczny akcent jest taki że to już prawie połowa Lutego i szybko przejdziemy oby bezboleśnie do Zielonej Wiosny, Trzymajcie się Ciepło ,Dbajcie o Siebie i Najbliższych i wszystko co robicie to z tzw, Głową, Pozdrawiam :kwiat: :)
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: ewana »

Witam ! Andrzej dobrze mówisz ,pomyślałeś o wszystkich i o wszystkim .Taką mamy rzeczywistość :shock: A życie toczy się dalej ..pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: darek »

Z CAŁYM SZACUNKIEM do siwej Brody Ojca Założyciela.

Andrzejku

Minus 10 to Mróz ????
A tak MINUS 35 w lutym 1987

Piszesz że zasypało .
Tak zasypało bo słuzby drogowe zamiast odsnieżać to tradycyjnie robia przejazdy 10 cm pług nad ziemią Bo wielki lód i gumy się urywają .
Niech sobie przypomnę jak wyjechały na drogę Radzieckie Krazy z lemieszami
O to jest Zima
Gdy w Nocy zasypało na 30-40 cm

Jedynie szkoda Mi mieszkańców Płocka.
Bo tam jeżeli nie zostanie udrożniona Wisła może kolejny raz dojść do Tragedii.

No ale z drugiej strony .
KTO ROZSĄDNY wyraża Zgodę na budowanie się na terenach zalewowych.

Może Tutaj o ile Andrzeju zezwolisz będziemy wpisywać jaka sytuacja pogodowa jest w Polsce
Bo jak wiadomo z powodu Strajku nie działa żaden Wiarygodny kanał z wiadomościami .

Generalnie na Śląsku na godz 15,00- Katowice
Bez opadów
Temperatura - 4 st C
i da się żyć
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: dani888 »

Witam .
W sumie to wszyscy macie rację , odnośnie zimy , bezdomnych itd...
Dziś musiałam wyjść na zakupy , w sumie i na spacer , dróżki zrobione a miejscami lodowisko , nie posypane niczym . Sąsiadka złamała nogę i powiedziała , że oskarży sklep albo Spółdzielnię Mieszkaniową .
Nie wnikałam , sama musiałam nieźle nagimnastykować się aby nie upaść ale udało się a spaceru odechciało się szybko :roll: .
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: RudaAndzia »

Dani wszędzie jest podobnie, mnie przerażają przystanki autobusowe, bo nie ma jak wejść do autobusu, bo jak pługi odśnieżają ulice to bokami powiększają leżące warstwy śniegu i przy przystankach pojawiają się pagórki śnieżne, a później trzeba się nieźle nagimnastykować przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu. Młodzi dają radę, ale starsze osoby mają problem.
Szkoda, że tak jest, bo o złamanie nogi czy też innej kończyny w takich warunkach nie jest trudno. :oops: :mrgreen:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: andrzej1955 »

Karuzeli ciąg dalszy- śnieżek prószy i zimiasto nawet w dzień ,przed chwilą na temat temperatury w radiu- Łódź zaraz po Suwałkach- co to się porobiło :roll: Pozdrawiam Cieplutko bo....Zimno-Trzymajcie się Zdrowo i Ciepło :kwiat: :serce: :kwiat:
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: RudaAndzia »

U mnie na minusie 15 stopni, ale najgorsze są kolejne opady śniegu, bo nim dojdę do głównej ulicy to czuję się jakbym maraton zaliczyła :P Nic nie jest odśnieżone i się wkurzam, bo jak jeszcze dopada to nie dotrę do autobusu :twisted:
Kary za nieodśnieżone ulice kamienicznikom się wlepia, a tu teren do nikogo nie należy:?:
Eh, aby do wiosny :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: zbigniew165 »

Meteorolodzy przewidują , że zima odpuści dopiero w marcu i marzec ma być cieplejszy niż w ubiegłych latach.
Zobaczymy, czy się sprawdzi :?:
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: RudaAndzia »

Zbyszku,
Dziękuję, pocieszyłeś mnie, to już tylko dotknąć :P Wiosna mi się marzy, a wiosną wszystko i Wszyscy kwitną :serce:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zima...Rozrabia

Post autor: zbigniew165 »

Tak wyczytałem na onet.pl i jest to pierwsza wiadomość na ich stronie. :)
ODPOWIEDZ