Kleszcze Atakują

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Kleszcze Atakują

Post autor: andrzej1955 »

Witam, temat już poruszany jako Bolerioza czyli te tragiczne skutki wycieczek do lasu czy nawet własnego przydomowego ogrodu Nas i naszych czworonogów, takie a nie inne uwarunkowania pogodowe - mało dni w zimie z bardzo niskimi temperaturami i mokra wiosna doprowadziły do tego że zagrożenie jest bardzo duże i te Grożne Paskudztwa są tak grożne i liczne a do tego prawie nie widoczne na pierwszy rzut oka i dlatego powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzać czy czegoś sobie nie sprowadziliśmy do domu po tak upragnionych spacerach na świeżym powietrzu, dlatego dbajmy o wszelakiego rodzaju zabezpieczenia tak dla Nas jak i zwierzaków aby uniknąć komplikacji typu Boleriozy i jej bardzo uciążliwych skutków ,Pozdrawiam i Dużo Zdrowia Bez Jakichkolwiek Komplikacji Życzę :kwiat: :serce: :kwiat:
on_
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sie 2020 12:47
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: on_ »

A czy istnieje jakaś tabletka przeciwkleszczowa dla ludzi? taka podobna, jaką stosuje się w przypadku zwierząt?
https://szklarzkrakow.com/oferta/oscieznice/
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: andrzej1955 »

Nic nie wiem na temat tabletek ale szczepienie jest przeciw boleriozie, Zdrówka i zabezpieczajcie się przed wyjściem do lasu a po przyjściu dokładnie sprawdźcie czy coś z sobą nie przynieśliście, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Nie ma szczepionki przeciwko boreliozie.
Natomiast można się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Można to zrobić w placówce POZ (przychodnia, szpital), posiadając własną zakupioną szczepionkę. I warto to zrobić, bo to choroba o wiele groźniejsza, często ze skutkiem tragicznym 😟
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: andrzej1955 »

...Nie było moją intencją wprowadzenie kogokolwiek w błąd ,wydawało mi się że skutki tego paskudztwa są podobne-człowiek coś niby wie ale nie konkretnie-Dobrze że Kazimierz Wyjaśnił Sprawę, Pozdrawiam i Zdrowia Życzę bez spotkań z tym paskudztwem :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: ewiko »

Niestety , nie jest to takie proste ustrzec się przed kleszczami. Praktycznie nie ma roku , żebym choć jednego nie "złapała". Już tak jest , że do jednych lgną do innych nie. Pomimo że pryskam się różnymi paskudztwami , to i tak je przynoszę na sobie do domu. Ostatnio nawet mój wnusio tego drania złapał. Ktoś mi polecił elektronicznego odstraszacza na kleszcze i muszę przyznać że dzięki podwójnej ochronie (odpukać) nic nie złapałam.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: Kleinehexe »

Niestety, ja w tym roku złapałam już dwa i choć od lat niemal codziennie się włóczyłam po lasach, często gęsto bez żadnej ochrony, to wcześniej jakoś mi się udawało nie mieć tego najbliższego kontakty z tymi niezbyt miłymi stworzeniami. Czy możesz coś bliżej powiedzieć o tym elektronicznym odstraszaczu, Ewiko?
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: ewiko »

Obawiam się że dostanę od admina rugę , ale wpisz sobie w wyszukiwarkę Ultradźwiękowy Odstraszacz Kleszczy i Ci wyskoczy . Podpowiem że jest koloru zielonego :lol:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: Kleinehexe »

Dzięki Ewiko. :serce: Wiem, że to reklama, ale przecież w ramach pomocy bliźniemu, więc niech Admin będzie łaskawy, proszę 😊
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kleszcze Atakują

Post autor: Kleinehexe »

Poczytałam o tym odstraszaczu i powiem, ma dobre opnie, więc zamówiłam, czekam na przesyłkę i będę testować.😁
ODPOWIEDZ