Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane "na bitcoina"

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: malgorzatas »

Dzień Dobry :kwiat:
Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale chcę napisać o fałszywych esemesach dotyczących przebycia 10 dniowej kwarantanny :evil: podany jest link...jest to link fałszywy...ja coś takiego dostałam :cry: operatorzy telefonów wiedzą i blokują ten numer...dziś też mówili o tym w telewizji :cry: :roll:

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Taka informacja jest cenna, gdziekolwiek by się nie pojawiła.
Potwierdzam, wczoraj dostałem taką wiadomość. Link prowadził do jakiejś strony libijskiej. Myślę, że to jakaś akcja zakrojoną na szerszą skalę, kilka dni wcześniej dostałem SMS o jakimś błędzie w adresie dostawy, niby to od firmy kurierskiej. Link miał podobny format. Na szczęście akurat nie spodziewałem się żadnej przesyłki, więc zapaliła mi się czerwona lampka.
Bądźmy czujni, czytajmy uważnie co dostajemy, nie klikajmy w podejrzane linki i nie otwierajmy załączników!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane jak tylko się da!

Post autor: Hipokryt »

Obrazek
źródło: twitter GIS
Dodam, że... Przed chwilą operatorzy komórkowi zablokowali dostęp do linku. :D
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane "na bitcoina"

Post autor: Pancernz »

Tak niezły wysyp jest tego ostatnio ,fajnie ,że pomagamy sobie ,dzięki za wasze wpisy.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną dane osobowe !!!

Post autor: Hipokryt »

ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.
więcej na stronie ZUS
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane "na bitcoina"

Post autor: darek »

Witam

Chwilkę temu na nr służbowy otrzymałem takiego SMS

Na dzień 27.09 zaplanowano odlaczenie energii elektrycznej!
Prosimy o uregulowanie naleznosci
https://do.sv/zaplac-pge-bkroa


Nie ukrywam ,że w związku z ostatnimi Atakami nie tylko na Mnie
Otrzymałem też informację o Niedopłacie .
Poinformowałem Pewnego Znajomego z pewnej instytucji ,który zasugerował.

Nie wchodzenie w link -adres e-mail oraz Blokadę nr oraz nie oddzwanie numer jest wprawdzie Polski ,no ale licho nie śpi może być przekierowany i mogę nieźle na połaczeniu popłynąć ów nr -+48510398276

Wykonałem też połączenie z Dyżurnym Mojego dostawcy Energii i Pan Dyspozytor poinformował Mnie że nie jestem Pierwszy z tym SMS
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane "na bitcoina"

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Uważajcie też na fałszywe wiadomości od firmy kurierskiej o rzekomo błędnym adresie dostawy!
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczepionki na korona wirusa

Post autor: andrzej1955 »

Wysyp tych naciągaczy jak grzybów po deszczu-ciekawe co jeszcze wymyślą, co do szczepionek to ciekawy jestem czy ktoś już dostał skierowanie na 3 dawkę ,Pozdrawiam i jak Zwykle Dużo Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane "na bitcoina"

Post autor: Pancernz »

Teraz kochani taka technika ,że okazuje się, że nasz własny numer czy jakikolwiek inny można uzyskać dzięki tzw bramce internetowej, więc oszust może a zazwyczaj ma akcent ukraiński (pracują u nas więc językowo są dość dobrzy)i nawet mogą dzwonić z naszego banku ,dzięki czemu uwiarygadniają swój przekręt. Jak to się dzieje ,że dzwonią akurat z naszego banku? ano dlatego ,że po wejściu na dany link a co gorsza zainstalowaniu oprogramowania które oszuści karzą nam zainstalować-rzekomo dla naszego bezpieczeństwa, otrzymują oni dostęp nie tylko do banku ale naszej listy kontaktów telefonicznych. Dzięki takiej bramce wyświetli nam się rzekomo prawdziwy numer .są tak perfidni ,że udają ,że jak nie zainstalujemy tego co nam mówią to oni dzwonią i powiadamiają policje itd. co ma nam napędzić stracha .W sumie oszust który dzwoni na policje :) oczywiście na niby ... tak w skrócie to co pisaliście ,nie wchodzić w nieznane linki i nic nie instalować ,macie wątpliwości rozłączyć się i zadzwonić do prawdziwego banku czy też na policje nawet.
Bądźmy bezpieczni:)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uważaj na ten telefon. Oszuści kradną teraz dane "na bitcoina"

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jeszcze o podejrzanych telefonach...
Najważniejsze to nie tracić głowy i nie działać w pośpiechu. Nigdy nie dzieje się nic takiego, co wymagałoby natychmiastowej reakcji. Dajmy sobie kwadrans, by zadzwonić w celu weryfikacji usłyszanej rewelacji
- do banku
- na policję
- do szpitala, w którym rzekomo wylądował wnuczek
- do syna/córki/zięcia/synowej - oni mają zazwyczaj lepszą orientację w dzisiejszym zwariowanym świecie i podpowiedzą co robić.
I najważniejsze przy tym - zawsze trzeba się rozłączyć! Tylko wtedy mamy pewność, że wybierzemy rzeczywiście żądany numer banku czy policji, a nie taki na który przekieruje nas oszust.
Z podejrzanym rozmówcą nie warto dyskutować, o ile nie czujemy się kozakiem z jego półki. Zazwyczaj "normalny" człowiek nie umie stawić czoła takim sytuacjom.
ODPOWIEDZ