Starość kontra młodość

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Starość kontra młodość

Post autor: ewasz »

Heh, alergia to też paskudztwo, wiem coś o tym 😔

Ogrodniku a ja 🤔 pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą w kwestii dogadania z młodymi. To zależy od tego na jakim są poziomie. Na szczęście trafiam na takich, z którymi świetnie się dogaduję. Z tymi co mi nie jest po drodze omijam szerokim łukiem 😀

A propos powiedzonka tutaj przytoczonego to czasami i to w zależności od kontekstu również używam, co nie znaczy, że bagatelizuję tą straszną chorobę. Bardzo często mi się zdarza w rozmowie doznać w środku zdania tzw. czarnej dziury i w żaden sposób nie potrafię sobie przypomnieć co to ja chciałam... 🤔🤔 No cóż, tak mam, taki efekt po dwóch udarach...
forumowicz

Re: Starość kontra młodość

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry :kwiat:
Fajny temat dający do myślenia .Wystarczy kilka odmiennych zdań i robi się przykro .Przepraszam ale nie rozumiem :(

"W starości najgorsze jest to ,że pamięta się młodość "
Cytat z filmu " Prosta historia "
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Starość kontra młodość

Post autor: Kleinehexe »

Witaj Januszu :kwiat:
Bardzo celny cytat. :)
Ja też pewnych rzeczy nie rozumiem. Jesteśmy różni i to naturalne. Jakże byłoby nudno, gdybyśmy byli tacy sami. Ważne, żeby każdemu dać przestrzeń do istnienia, bo przecież nikt z nas nie jest ideałem i mamy prawo się mylić oraz popełniać błędy. Możemy te błędy innym wskazać, bo może ktoś nie jest ich świadom, jeśli tak bardzo nam one doskwierają. Tylko czy trzeba zaraz kogoś poniżać? Tego właśnie nie rozumiem. :(
forumowicz

Re: Starość kontra młodość

Post autor: forumowicz »

Też uważam że to fajne i trafne zdanie .Jak by nie patrzeć to nasze wspomnienia to nic innego jak powrót do młodości .Przypominamy sobie Nasze poznawanie życia ,pierwsze piękne uniesienia ,kształtowanie Naszych wartości .Po latach sami możemy osądzić czy postępowaliśmy dobrze czy źle .
To spory przysłowiowy bagaż doświadczeń ,wiele z nich chciałoby się zmienić ,poprawić ale jak to z uśmiechem się mówi - to se ne wrati :)

Pracuję z dwoma młodymi chłopakami ,czasem poważniej rozmawiamy i widzę że nie ma sposobu aby Ich czasem przekonać do pewnych rzeczy .
Mówię Im wtedy że to normalne .Będąc młodym nie dopuszcza się do siebie pewnych myśli ,a zwłaszcza związanych ze starzeniem się czy śmiercią .
Śmieją się wtedy mówiąc że jestem nie do zdarcia 8-) Ale przecież takie myśli czasem zaczynają się kołatać w głowie ,jak by nie patrzeć wielu młodszych kolegów ,koleżanek czy znajomych odeszło już bezpowrotnie .
A czy ja sam odczuwam swoje lata ,fizycznie na pewno tak ,ale w środku tego nie czuję 8-)
Życie bardzo się zmieniło i trudno jest porównywać Naszą młodość z dzisiejszą .Dla mnie i wielu rówieśników kiedyś taki 50 -latek to był już faktycznie staruszek .Czy to znaczy że inaczej wkraczamy w ten bardzo dojrzały wiek .Może i tak za sprawą wszelkich " cudownych " preparatów ,salonów odnowy itp .Kiedyś mówiło się o godnym starzeniu ,dzisiaj za wszelką cenę ludzie chcą ten proces zatrzymać czy wręcz oszukać .
Każdy ma takie prawo ,sam wie najlepiej co zrobić aby czuć się dobrze ,aby jeszcze być zauważanym .
I może tylko jednego do siebie nie dopuszczam zwłaszcza u kobiet .Panie i Panowie tak już dobrze po 50 + eksponujący tatuaże ,nie dociera to do mnie :roll:

Zawsze się śmieję ,gdy przykładowo w różnych miejscach ktoś mnie bierze już za emeryta i jest zdziwiony że nim jeszcze nie jestem :o
Wygląda więc na to ,że moje lustereczko jednak mnie trochę cygani :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Starość kontra młodość

Post autor: Felice »

A ja od wielu lat żyję zgodnie z zasadą - wczoraj było, jutro dopiero będzie, a dziś jest.
To dziś niezależnie o wieku, teraz bardziej szanowane, bo dojrzalsze. Jutro przewrotne, bo może nie nadejść, a przeszłości nie zmienię, więc nie ma sensu nad nią się pochylać.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Starość kontra młodość

Post autor: rybka »

Kleinehexe, dostał przyzwolenie, to poniża.. ;)
Powiem wprost.. przykry, budzący niesmak facet :shock:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Starość kontra młodość

Post autor: Kleinehexe »

Zgadzam się z Tobą Felice. :)
Ja o przeszłości nie zapominam, ale i nie rozpamiętuję, żyję tu i teraz i cieszę się tym co mam, w  przyszłość patrzę z nadzieją. Ale gdybym mogła cofnąć czas to chciałabym wrócić nie do tych złych chwil, nawet jeśli bym mogła coś naprawić, bo i tak nie wiem jaki, by to skutek przyniosło (efekt motyla), ale do tych najpiękniejszych, najszczęśliwszych, by przeżyć je z wdzięcznością jeszcze raz.
No i się rozmarzyłam.☺
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Starość kontra młodość

Post autor: Kleinehexe »

rybka pisze: 10 lip 2021 13:04 Kleinehexe, dostał przyzwolenie, to poniża.. ;)
Powiem wprost.. przykry, budzący niesmak facet :shock:
Trudno, ja nic z tym nie zrobię, widocznie to mu sprawia satysfakcję. Ale widzę, że jest tu wielu mądrych i cudownych ludz, więc nie zamierzam stąd uciekać. :serce:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Starość kontra młodość

Post autor: violet58 »

janusz63 pisze: 10 lip 2021 12:25 ... ktoś mnie bierze już za emeryta i jest zdziwiony że nim jeszcze nie jestem :o
Wygląda więc na to ,że moje lustereczko jednak mnie trochę cygani :lol:
A u mnie wręcz przeciwnie...wielokrotnie "toczyłem boje" z ochroną w różnych sklepach, nie chcących mnie wpuścić, w trakcie tzw."godzin dla seniorów". Irytujące, ale skądinąd miłe ;) :D :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Starość kontra młodość

Post autor: Felice »

Violet młodzieniaszku i tak trzymać 😘
ODPOWIEDZ