Kolejność na Bazie zabiegowej

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: darek »

Temat gorący.

Dziś bezpośrednio po śniadaniu miałem zaordynowany zabieg.
W oczekiwaniu byłem pośrednio świadkiem delikatnego zamieszania.
Pewna Pani wychodząc z tzw planowania zabiegów nieźle rzucała nie tylko mięsem.

Otóż poszło o to że owej Pani wydawało się że Ona jest po za wszelkimi kolejkami - Bo Ona płaci żywą gotówkę do kasy obiektu i Ona powinna być No-1 a nie kuracjusze z NFZ czy innej formy rehabilitacji.
Zresztą w zeszłym tygodniu również były gdzies jakieś delikatne przepychanki że Ludzie płacący nie mogą się opalać tylko mają zaordynowane zabiegi.

Wiem ,że Dyrekcje wielu Obiektów poniekąd Komercyjnych traktują jak takie delikatnie święte krowy i Oni są ustawiani jako pierwsi .
Jest tak w obiektach gdzie są opcje komercyjne i NFZ czy ZUS

Zapewne wielu z Was korzysta z obu form rehabilitacji pytanko za 1 pkt czy również zauważyliście ,że Osoby Komercyjne są traktowane inaczej niż Santoryjni ?

Może to tylko roszczeniowość w tak duzych obiektach
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: andrzej1955 »

Niektórym się wydaje że jak ma mnóstwo kasy to już nie MUSI MIEĆ.....KLASY-NIESTETY CORAZ częstszy przypadek-przyjeżdżając do Ośrodka, Sanatorium czy to ZUS, NFZ czy prywatnie podlega się jego Regulaminowi i powinniśmy się do niego stosować i nie robić Łaski-inną sprawą jest Dobre Wychowanie i Empatia- niestety też coraz rzadziej zauważane w tych dzikich czasach :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: GIENIA »

Darku , na każdym moim wyjeździe , komercyjni zawsze byli " kimś ważniejszym " .... godziny zabiegów mieli ustalane wg Ich uznania , czyli zazwyczaj do godz 10-ej , pozostali czasami do wieczora .... ... karty zabiegowe komercyjnych były albo innego koloru , albo miały jakiś kolorowy pasek , aby Oni byli widoczni z daleka w korytarzu przed salami zabiegowymi . Nawet gdy się spóźnili , nigdy nie czekali w kolejce .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Kolejność nie tylko na "bazie zabiegowej"...

Post autor: jacky6 »


Mocno mi zapoznana okoliczność preferencji tzw. osób z "uprawnieniami kombatanckimi".
Ona wdowa po mężu z UB / SB.
I korzysta z uprawnień ZBOWID aże po po pachy...
I zaraz odezwą się głosy protestu...
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4464
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Kleinehexe »

To ja nie zaprotestuję, tylko opowiem anegdotkę z tym tematem związaną.
Scena, której byłam świadkiem na korytarzu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów w Łodzi.
Do gabinetu lekarskiego oczywiście ustawiona jest długa kolejka. Nagle pojawia się starszy pan, z zamiarem wejścia do gabinetu poza kolejnością. Wówczas z krzesła wstaję oburzony starszy człowiek i protestuje, na co ten pierwszy:
- Ja jestem kombatantem proszę pana!
- Prawdziwi kombatanci już dawno leżą na cmentarzu! - odpowiada mu ten drugi.
- A więc uważa pan, że ja nie żyję?! - oburzony krzyczy kombatant - To w takim razie mnie tu nie ma.
I wszedł dziarsko do gabinetu, nie oglądając się na ubawioną całą tą sytuacją '"widownią" w poczekalni.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Bibi2 »

Byłam kilkakrotnie w ośrodkach sanatoryjnych ale szczerze mówiąc jakiejś różnicy nie zaobserwowałam .
Może i są różnice w kolorystyce ale to chyba bardziej o sprawy organizacyjne chodzi ,
nie zapominajcie , że są takie ośrodki gdzie jest obowiązek noszenia opasek (różne kolory).
Nie ma co ukrywać , że jest większa dbałość o klienta komercyjnego - źle obsłużony już nie wróci ,
poszuka lepszej oferty, a kontrakt z NFZ-tem czy ZUS-em jest na wiele lat.
Teoretycznie właśnie kuracjuszy z tych instytucji winno się "dopieszczać" ale to chyba tylko w moim przekonaniu.
Myślę, że ta roszczeniowość wynika z charakteru i kultury człowieka i nie ma znaczenia czy jesteśmy przyjmowani prywatnie czy ze skierowaniem .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: ka_jak_kazimierz »

W czasie mojego pierwszego pobytu w Sanatorium doznałem szoku, który mnie nie opuszcza do dzisiaj, choć już szczęśliwie cztery turnusy zaliczyłem.
Po otrzymaniu karty zabiegowej wpatrywałem się w nią jak szpak w telewizor i kombinowałem kiedy będzie można wyjść popatrzeć z bliska na Szczawnicę lub wytoczyć autko i udać się na dalszą wycieczkę po tej pięknej okolicy.
Już następnego dnia ze zdziwieniem stwierdziłem, że przyjście punktualnie na zabieg wcale nie oznacza, że się go natychmiast odbierze. Dziwnym trafem "moje" stanowiska były zajęte!
Naturalnie te kilka minut można było zaczekać, ale zastanowiło mnie czemu tak się dzieje. Niechcący podsłuchane rozmowy na korytarzu czy ławeczce przed budynkiem szybko dały odpowiedź, co jest grane. Starzy bywalcy obiektów już od początku pobytu za punkt honoru stawiali sobie, żeby zabiegi zaliczyć jeszcze przed śniadaniem lub zaraz po, a pozostałą część dnia przeznaczyć na indywidualne lub grupowe zajęcia innego typu.
Niby to godna podziwu zaradność, tyle że kosztem zamieszania w pomieszczeniach zabiegowych i podwyższonego ciśnienia u innych, tych fajtłapowatych kuracjuszy.
Raz byłem świadkiem gdy pan prowadzący gimnastykę zbiorową po sprawdzeniu kart narobił wstydu osobie, która bez słowa wyjaśnienia przyszła sobie radośnie na wcześniejszą godzinę, cichutko położyła kartę na stoliku i rozłożyła sobie dodatkowy materac powodując nadmierną ciasnotę w niewielkiej salce.
W jednym tylko Sanatorium nie było szans na takie kombinacje, no może za wyjątkiem sobót, kiedy to obsługa sama wciskała kogo mogła w "okienka" powstałe zapewne dzięki rezygnacji niektórych kuracjuszy chcących mieć cały weekend dla siebie.
Może jestem zbyt ortodoksyjny w tym temacie, ale cenię sobie bardzo porządek, punktualność, nie znoszę cwaniactwa i rozpychania się łokciami...
Pozdrawiam wszystkich aktualnych kuracjuszy, z tym że tych "grzecznych" bardziej 🙂
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: GIENIA »

I teraz nie wiem Kaziu , czy czuć się bardziej , czy zwyczajnie pozdrowiona :)
Chodzi o to , że .... sama zawsze pytam już od godz 7-ej , czy nie ma jakiegoś wolnego miejsca na zabieg , który mam w późniejszych godzinach . Nigdy jednak ( za czekoladki ) kosztem innych kuracjuszy . Ludzie zwyczajnie nie przychodzą na zabiegi z różnych powodów , albo zdarza się też okienko w planowaniu , czyli wolne 10 - 15 minut ... czemu zatem nie skorzystać :?: :roll:
Np. w Uzdrowisku Świnoujście , ostatni zabieg miałam po 19-ej , a wykonywany miałam o 7,50 ... było 10 minut luki w planowaniu ... wprawdzie potem półbieg na inny zabieg , do innego ośrodka , no ale warto było , bo po 19-ej , to zaliczałam kolejny zabieg - parkietoterapię ;)
Jest to swego rodzaju zaradność , tyle , że nie wnosząca zamieszania , ani kosztem innych ...
Jeśli natomiast rehabilitanci przyjmują "swoich" i komercyjnych bez kolejki no to robi się zamieszanie i wywołuje to kłótnie . Bo i takich sytuacji nie brakuje ..

Już miałam dodać , że piszemy nie na temat , ale po spojrzeniu na tytuł tematu ..... to jednak na temat :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jak to w życiu GIENIU, nic nie jest tylko czarne lub tylko białe.
Zauważ, że miałem na myśli głównie takie sytuacje gdy wciskamy się na siłę, często w sposób budzący wręcz zażenowanie. Nawet słowo "żebractwo" nie jest tu moim zdaniem zbyt mocne. Często byłem świadkiem, gdy rehabilitanci nie odmawiali przez zwykłą grzeczność, żeby nie powiedzieć z litości.
Natomiast czym innym jest skorzystanie z zabiegu na miejsce kogoś kto zrezygnował (dzień dobry, ja tylko stempelek poproszę...)
A Ty czuj się pozdrowiona jak najbardziej, także przez wzgląd na różne fajne spotkania w różnych dziwnych miejscach tego Forum 🙂
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Bibi2 »

Masz rację Kazimierzu , są jeszcze inne kolory i bardzo dobrze,
a ja czekoladki daję jeśli traktuje się mnie z dużą dozą życzliwości i robię to z wielką przyjemnością :)
a tych bardzo śpieszących się przepuszczam , mówiąc dobitnie , że ja mam czas do pracy nie chodzę :roll: :D
ODPOWIEDZ