Kolejność na Bazie zabiegowej

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Felice »

Bibi 😁
Ja mam podobnie… kładę kartę, siadam z książką i czekam na zaproszenie. Bez zerkania na zegarek, bez wprowadzania nerwowej atmosfery… zazwyczaj wchodzę dość szybko. Czekoladek nie kupuję, ale zawsze mogą liczyć na słodką ucztę z kawą w czasie mojego pobytu. Lubię podziękować za uśmiech i serdeczność, a zazwyczaj z tym się spotykam.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: ka_jak_kazimierz »

No cóż, chyba wyszło na to, że chyba niepotrzebnie wyolbrzymiam problem...🤔
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Felice »

Kaziu masz swoje spostrzeżenia i swoje zdanie. Cwaniactwa również nie toleruję i lubię jak wszystko jest w czasie zaplanowanym. Najwięcej moich pobytów to sanatorium Wojskowe w Busku. Tam dyscyplina pracy jest bardzo przestrzegana i wdrażana w życie . Pan Dyrektor potrafił przejść przez gabinety i sprawdzić zgodność zabiegów z planem i nazwiskiem. Tam jest jeszcze tak, ze zabiegi zaplanowane są bardzo sensownie. Mając ich 6 codziennie naprawdę nie było co kombinować bo i tak schodziło całe przedpołudnie , czyli czas przeznaczony na kurację.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4458
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Kleinehexe »

Będąc w październiku w sanatorium, jakież było moje zdziwienie, gdy pewnej soboty, planowo stawiłam się na poranną gimnastykę i okazało się, że jestem w tym dniu jedyną uczestniczką tych zajęć, bo pozostali, załatwili je wcześniej. :lol:
Zdarzyło się mi też wziąć zabiegi o innej niż zapisanej w karcie godzinie, ale nigdy nie biegałam za tym jak kot z pęcherzem (przepraszam za określenie, ale takie mam skojarzenia na widok osób, o których tu była mowa, bo też takie zaobserwowałam). Zwyczajnie widząc,  że stanowiska np. do inhalacji są wolne, grzecznie spytałam czy można skorzystać wcześniej i nie było z tym problemu. Innym razem sam fizjoterapeuta mnie zapytał,  czy nie weszłabym na masaż wcześniej, bo mu się luka akurat zrobiła.
Miałem jednak taką sytuację, że pani chciała na masaż przychodzić na moją godzinę (niby tak jej powiedział fizjoterapeuta, że może), bo ona ma bardzo późno, nota bene po 14.00. No straszne poprostu! :o ;) Zapytałam wówczas tę panią, że jak ona to widzi, czy ja mam teraz tu siedzieć i czekać jak ktoś mnie łaskawie przepuści, czy też mam się z nią zamienić, czy jak? Pani odpuściła. :D
Osobiście zgadzam się ze zdaniem, że nic nie jest czarno-białe, a są jeszcze inne barwy i w życiu trzeba być elastycznym, czasem odpuścić, nie zawsze sztywno trzymać zasad. Chociaż z tym też oczywiście różnie bywa...
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: dani888 »

Odnośnie moich zabiegów to prawie wszystkie dało się ogarnąć przed czasem gdyż były wolne stanowiska , okienka i nie musiałam prosić . Jeden tylko zabieg a mianowicie magnetronik zawsze miałam o sztywnej godzinie gdyż wcześniej wszystkie stanowiska były zajęte . Ale nie narzekam gdyż miałam ten zabieg przeważnie rankiem :) . Inne zabiegi nie zakłócały pracy rehabilitantów czy kuracjuszy i to jest właśnie to - empatia i szacunek .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4088
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Bibi2 »

Kaziu , nic nie wyolbrzymiasz , nie odebrałam Twojego posta źle czy czepialsko, jest ok :)

Jeśli zależy mi na tym żeby wcześniej być na zabiegu to po prostu pytam , jak można- to dobrze , jak nie - też dobrze , przychodzę na swoją godzinę .
A te czekoladki to czasami przybierają postać owoców, lodów ;)
Grzecznością można dużo , Ci co chcą więcej i specjalnych względów zazwyczaj doświadczają ostracyzmu , czy warto ?
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4458
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: Kleinehexe »

Zgadzam się z Bibi2. Gdy grzecznie o coś poproszę mogę to uzyskać, ewentualnie mi odmówią, najczęściej też grzecznie. Gdy czegoś żądam, też być może to uzyskam, ale w nieprzyjemnej atmosferze, która mnie też szkodzi (jak to się mówi - w talerz mi naplują), a jest szansa, że ktoś ze zwykłej złośliwości czy przekory powie "nie bo nie". Zresztą ze mną też tak jest, że jak ktoś prosi, to nie potrafię odmówić, ale jak słyszę żądanie, rozkaz, to zaraz się we mnie jakiś bunt rodzi.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7818
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: darek »

Zakładając posta miałem na myśli raczej.
Nie Tych zwykłych Kuracjuszy z NFZ ,ale Gości Komercyjnych ,którym wydaje się ,że Ci "DARMOWI " jak to określiła Pewna Pani
BLOKUJĄ TERMINY.

Wiem zdaję sobie sprawę ,że 185 zeta za dobę w gotówce ma większą siłę Niż Kwota z NFZ po 60 dniach plus Kwota na wejściu wpłacana przez kuracjusza.

Ale zauważmy też jedno Ośrodek -Biedy nie ma
Na tych samych mkw
Ma po pierwsze 1 Pełnopłatnego kuracjusza a w innym pokoju 3 z NFZ.

Pytanie do Dyrekcji które mkw zarobia więcej ?

Dlaczego obiekty wyżej traktują Pełnopłatnych.

Nie wspominam o kulturze bo codziennie jestem świadkiem jak zachowują się na stołówce Ci z tzw wyższej Półki

Dziś dostałem ksywkę

MIŚ NIEBORAK

Generalnie sytuacja jest Bardzo Dynamiczna

A plus na bazie zabiegowej to taki ,że dzięki scanowaniu kodu musza być trzymane godziny +/- 15 minut
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Czyli jednak delikatne przeprosiny Darkowi się należą 🤔🙂
Za post nie do końca w temacie🙂.
Co niniejszym czynię i pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7818
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kolejność na Bazie zabiegowej

Post autor: darek »

Szanowny Kazimierzu

Za co masz przepraszać 99% Postów nie jest pisanych w TEMACIE .

Ja odniosłem się do zachowania Pewnej Pani.
Ty wspomniałeś o zachowaniu Normalnym podczas pobytu sanatoryjnego.
Od lat godzina po sniadaniu Jest najbardziej oblegana na Bazie Zabiegowej
Bo wiadomo NIKT nie ma Czasu
Wszyscy zarobieni.

Osobiście jestem szczęśliwy gdy Moja rozpiska zabiegowa zaczyna się od 10,00
Wtedy Baza zabiegowa Jest już pustawa i większe szanse na wydłużenie zabiegu
Tak wiem to jeszcze większe Cwaniactwo
ODPOWIEDZ