Pogaduchy

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
anula77
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sie 2012 11:49

Re: Pogaduchy

Post autor: anula77 »

Jakie macie pomysły aby się nie zanudzić na amen w takim sanatorium, które jest usytuowane w bardzo nieatrakcyjnej lokalizacji.... :cry: (poza czasem spędzonym na zabiegach etc.) ? :?:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pogaduchy

Post autor: iwcia »

To zależy jak bardzo jest nieatrakcyjna miejscowość.....Jeśli naprawdę nie ma tam żadnych atrakcji turystycznych ani rozrywkowych, w co nie chce mi sie wierzyć, to pozostaje zbadać pobliskie miejscowości, do ktorych mozna podjechać komunikacja miejska, może tam sie coś znajdzie.Ale jesli i to nie wypali, to pozostają stare, sprawdzone sposoby, jak czytanie, spacery, może jest wypozyczalnia rowerow.No i najważniejsze to dobranie sobie towarzystwa, w którym dobrze bedziemy sie czuć, a popoludnia i wieczory staną sie ciekawe.Może ktoś z kuracjuszy będzie zmotoryzowany, wtedy, skladając sie na paliwo, możemy zwiedzić nieco dalsze okolice. :) Wszystko zalezy od nas samych :D
forumowicz

Re: Pogaduchy

Post autor: forumowicz »

przypomniały mi się czasy studenckie,2 rok studiów sanatorium-wczasy w Maciejowcu koło Jeleniej Góry,mieszkaliśmy w starym budynku,to był jakiś poniemiecki
dworek,dookoła piękny trawnik,jak już naprawdę nudziliśmy się,wpadł ktoś na pomysł:wywoływania duchów o północy,zasiedliśmy do okrągłego stołu,chcieliśmy aby ukazał się duch byłego gospodarza,i cóż za pisk dziewczyn śmiech chłopaków;jak po północy,ukazał się duch! za oknem na pięknym trawniku,w białym prześcieradle,jeden ze studentów sobie biegał,było to piękne!
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: Pogaduchy

Post autor: Yoko91 »

iwcia, masz 100 % racje co do spędzania wolnego czasu w sanatorium, dla chcącego nie ma nic trudnego :) pozdrowienia
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Pogaduchy

Post autor: Selene »

Yoko91 chyba nasz Bławatek się na nas obraził :shock: Pytanie dlaczego :?:
Brakuje mi jej poczucia humoru :(
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: Pogaduchy

Post autor: Yoko91 »

selene :) zaczynam się niepokoić, co z tym naszym bławatkiem :) chyba wyjechał na urlop, a może do sanatorium któż to wie :?: :lol:
anula77
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 sie 2012 11:49

Re: Pogaduchy

Post autor: anula77 »

dzięki iwcia za odpowiedź... Miejscowość ta to Stróże :cry: i będę tam przez cały listopad, a to już raczej średnia pogoda na wycieczki generalnie.... i czytałam same straszne opinie na temat tego ośrodka typu (...)"NIGDY WIECEJ DO STRÓŻY !!!" :shock:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pogaduchy

Post autor: iwcia »

Witaj anula77 :D , niestety nic nie wiem o Stróżach, tyle co mi mignęło gdzieś w opiniach, że to dziura.Nawet nie wiem gdzie są zlokalizowane.Z doświadczenia wiem,że opinie kuracjuszy często nie pokrywają się z prawdą.Różne sa oczekiwania, jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika cóki :D .Sprawdz na mapie okoliczne miejscowości,jesli nie ma naprawdę nic do zwiedzania, to pozostaje rozrywka.Potańczyć chyba będzie gdzie.A j4esli jesteś osobą otwartą i uśmiechniętą, nie będziesz miala trudności z towarzystwem.Z całego serca Ci tego życze :D . mimo nieciekawego listopada.Turnus zaczyna się na początku czy na końcu listopada ? Głowa do góry :D
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pogaduchy

Post autor: iwcia »

Anula, teraz sie doczytalam,że to cały listopad.Trzymam kciuki za pogodę, oby nie lało, to juz będzie dobrze.! Pozdrawiam serdecznie :)
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pogaduchy

Post autor: iwcia »

Witam wszystkich :D .Niedawno przeczytalam jakiegoś posta o tym,że NFZ od samego początku już przy rejestracji wniosku, przydzielają nam konkretna miejscowość.Ciekawe czy tak faktycznie jest??? Co o tym myslicie? Jesli to prawda, to dlaczego nas o tym nie informują? Tylko dopiero przed wyjazdem. :( Powód może byc tylko jeden- chcą uniknąć zamieszania, bo czyż każdy z nas zgodziłby sie bez problemow na miejscowość np. mało atrakcjną? Byłyby telefony, pisma, prośby itp. Może rzeczywiście urzędnicy wiedzą od początku dokąd jedziemy? Tylko my czekamy 2 lata w nieświadomości. A może to wlaśnie jest fajne, że nie wiemy? Co o tym sądzicie? Piszcie! :D
ODPOWIEDZ