Pogaduchy

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pogaduchy

Post autor: ANDY12345 »

Tylko nie z lewej nóżki :lol: ... a co Cię tak przypiliło ? :o
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pogaduchy

Post autor: Nutka »

Odpust Nutka to miała 6 sierpnia...w parafii oczywiście :roll:
A w nabiale ,to gmerać lubi od dłuższego czasu :P ....tyle jej na starość pozostało :?

No patrz Alu....a mnie coraz bardziej ciągnie :roll: ....dobrze,że cholesterol w normie mam,
bo bym się chyba zapłakała z żalu :twisted: :lol: :lol:

No co może z rana przypilić Andy :?: :lol: :roll:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pogaduchy

Post autor: ANDY12345 »

Może np. głód ;) ... tylko nie wiadomo jaki :lol:
Nutko, a kto Ci powiedział że nabiał ma dużo cholesterolu ? :shock: ... prócz masła :P , ale ja go i tak nie jem :roll:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pogaduchy

Post autor: Nutka »

Kto mi powiedział :roll: wszyscy tak gadają...w mądrej Tv też :roll:
Dobrze,że człowiek swój rozum ma i słucha swojego wnętrza,a nie zasłyszanej mądrości :twisted:
Np. przy mojej grupie krwi,to mogę sobie jaj nie skąpić :D ....nie ma to jak grupa "O"... i mięsiwo też można bez umiaru :D :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pogaduchy

Post autor: ANDY12345 »

Na grupę to bym tak nie patrzył, ale na smak i apetyt to jak najbardziej :lol: ... widzę że mamy podobnie :) .
Od czasu do czasu zmień kanał, bo "tryndy" się ciągle zmieniają :lol: . Pamiętasz jak w latach 80-tych jeden z ministrów wyliczył że możemy 1/3 jajka jeść ? a teraz mówią że praktycznie bez ograniczeń, bo i ten cholesterol w jajku jest zdrowy, nie mówiąc o żółtku i pewnie znajdą w białku wiele związków wpływająco dobroczynnie na zdrowie :P :lol:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pogaduchy

Post autor: Nutka »

I jaki wniosek :?: ....telewizja kłamała,kłamie i kłamać będzie :roll: ...dla mnie może jej nie być ;)
i tak nie oglądam .Wolę sobie wykupić pakiecik w necie i słuchać/czytać wiadomości gdzie chcę i jakich chcę,
a nie narzuconych :twisted: I filmik też jaki mnie interesuje ...i żadne mi tam sanatoryjno-rolnicze szukanie żon :twisted:
Gość

Re: Pogaduchy

Post autor: Gość »

Dzień dobry pogaduchy :D :serce:
Coście się tak tych jaj uczepili :lol:
To że jajka, zwłaszcza żółtko, ma dużo cholesterolu to fakt. Ale jest jeszcze jedna prawda. Żółtka mają i ten zły i ten dobry cholesterol i dla tego jajka powinno się jeść, bez szkody dla organizmu, gotowane na miękko ok. 3-4 minuty. W tedy jajka nie są szkodliwe a wręcz przeciwnie. Jajka na twardo są bardzo szkodliwe i należy ich unikać. Co do cholesterolu to nie wiem czy wiecie ale ten szkodliwy jest nam też niezbędny. Z niego zbudowany jest nasz mózg. Po prostu wszystko ale z umiarem. :D
Stosując dietę odchudzającą należy jeść właśnie dużo jajek ale bez żółtek samo białko :D
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pogaduchy

Post autor: Nutka »

I brawo Ysy :!: prawdę i tylko prawdę nam napisałeś :!: :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pogaduchy

Post autor: ANDY12345 »

Ja też mam pakiety tv wybrane pod siebie, a jak mamy rozum to róbmy z niego pożytek :lol: . Na filmy też za bardzo czasu nie ma , chociaż dostęp mam do netflixa.
Jajka na twardo nie są szkodliwe tylko ciężej strawne, a że i ten dobry i zły jest nam potrzebny to już chyba w "czy wiecie że... " pisałem.
Gość

Re: Pogaduchy

Post autor: Gość »

Andy i tu się mylisz. Żółtka na miękko są przyswajalne w całości przez organizm. Natomiast żółtka na twardo, przyswajany jest tylko ten zły cholesterol. Nie ma równowagi co skutkuje wysokim poziomem cholesterolu złego.
A to że ciężkostrawne to swoją drogą.
ODPOWIEDZ