Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: forumowicz »

I co z tymi dżentelmenami :?: :roll: gdzie jesteście :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: poziomka51 »

Czekoladka pisze: 27 paź 2019 11:31 Żyję już na tyle długo iż wiem, że pewnych zachowań, nawyków, naszej natury nie ukryjemy, szczególnie w sytuacjach kryzysowych i kłótniach. Wtedy wychodzi nasz prawdziwy charakter. A już bezwzględnie buractwo, chamstwo i pieniactwo.
Jeżeli ktoś z założenia, dla zabawy robi z ludzi idiotów to i tak... patrz punkt pierwszy.
I tak... prawdziwego mężczyzny nie da się udawać. I stan jego konta nie ma tu nic do rzeczy. Umysłu, serca jak najbardziej. A już nic wspólnego ani z dżentelmenem ani z prawdziwym męźczyzną nie mają dla mnie osobiście Ci przechwalający się podbojami i romansami... cóż stan umysłu...
Ot tyle.😉
Mam takie samo zdanie,świetnie to ujęłaś Czekoladka :)
Awatar użytkownika
halina-s
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 318
Na forum od: 20 cze 2016 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: halina-s »

Waldeklat47 pisze: 05 lis 2019 00:21 I co z tymi dżentelmenami :?: :roll: gdzie jesteście :?: :mrgreen:
...chyba gdzies czmychneli.... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
halina-s
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 318
Na forum od: 20 cze 2016 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: halina-s »

Waldeklat47 pisze: 05 lis 2019 00:21 I co z tymi dżentelmenami :?: :roll: gdzie jesteście :?: :mrgreen:
...lub sie jeszcze nie narodzili... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: GIENIA »

poziomka51 pisze: 05 lis 2019 08:11

Mam takie samo zdanie,świetnie to ujęłaś Czekoladka :)
I ja mam takie samo ...... Czekoladka faktycznie świetnie to ujęła .... :) już troje nas popiera wpis Czekoladki :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: GIENIA »

halina-s pisze: 05 lis 2019 17:47
Waldeklat47 pisze: 05 lis 2019 00:21 I co z tymi dżentelmenami :?: :roll: gdzie jesteście :?: :mrgreen:
...lub sie jeszcze nie narodzili... :lol: :lol:
Musimy Ich sobie wychować :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: forumowicz »

ech , kobiety ;) :P
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: RudaAndzia »

Dobry wieczór, Waldeklat47 czy zadajesz pytania retoryczne?
"Dziś prawdziwych cyganów już nie ma..." idąc tym tokiem myślenia popadamy w brak logiki, bo prawdziwi cyganie są i prawdziwi dżentelmeni też funkcjonują w naszej rzeczywistości. Feministki z jednej strony nie chcą całowania po rękach a z drugiej strony myślą: "a żeby ta moja koleżanka Ewcia zobaczyła jaką w ciągu jednej minuty stałam się boginią dla tego Pana, który widzi we mnie kobietę...". Normalni mężczyźni całują kobiety po rękach, otwierają im drzwi, ustępują miejsca w autobusie, puszczają przodem o ile etykieta nie jest tej zasadzie przeciwna i okazują w ten sposób szacunek, uwielbienie czy też miłość, a przede wszystkim kulturę osobistą. Zdziwienie jest ogromne, bo w dzisiejszych czasach pewne przyjęte dawniej zasady stały się przestarzałe i niemodne, a szkoda kurtuazja była i powinna być nadal oceniana pozytywnie. Przepadam za Dżentelmenami z klasą, ale sądzę, że to my kobiety w pewnych sytuacjach nadajemy ton zachowań mężczyzn, z którymi się spotykamy czy też otaczamy. Kochani Mężczyźni jesteście i bądźcie Dżentelmenami :serce: :serce: :serce:
forumowicz

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: forumowicz »

Jechałam ostatnio pociągiem...zmęczona , z ogromną walizką, pogoda pod psem. Miejsca siedzące okupowane przez młodych ludzików wpatrzonych namiętnie w ekrany telefonów, ot dzisiejszy standard.
Młody chłopak może 17 lat...ustąpił sam z siebie miejsce chociaż staruszką nie jestem. A we Wrocławiu pomógł również nie proszony wynieść walizkę i znieść po schodach na zejście do holu. Jego "Nie mogę pozwolić aby Pani to dźwigała bo wygląda Pani na mega zmęczoną" tkwiły mi w głowie przez całą kolejną podróż. Uśmiech , wewnętrzne ciepło ale i niedowierzanie. Ot taki "odmieniec" w dzisiejszych czasach. Fantastyczny "odmieniec".
I pomyślałam...jeżeli ten świat go nie zmieni bo oby takich mężczyzn było jak najwięcej.
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: Mężczyzna-dżentelmen,czy to możliwe?

Post autor: RudaAndzia »

Czekoladka, świat go nie zmieni, ten młody człowiek taki już jest i będzie, ceni siebie i innych, a szczególnie kobiety, widzi ich trud, wysiłek w codziennym życiu...
Cieszmy się, że Panowie nas widzą, są otwarci i chcą nam pomagać, bo wszak my płeć piękna ale słaba. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia :P
ODPOWIEDZ