Życie ! Blaski i Cienie !

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Andrzeju, myślę że do wielu okoliczności nie jesteśmy przygotowani. Życie ciągle zaskakuje, a my popełnimy w nim tyle błędów,
że mamy się czego uczyć do końca.
Szkoda, że to takie trudne, i nie wszyscy rozumieją o czym mówimy.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14483
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: ANDY12345 »

Niby człowiek uczy się na błędach :roll: , tylko dlaczego błędy uczą się na mnie :oops:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24585
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: ewasz »

Ach życie, życie bez przerwy nas zaskakuje. Jest takie kruche i nieprzewidywalne.
Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy plują jadem, napawają się tym, że komuś dowalą etc. a przecież wystarczy jedna chwila i pęka jak bańka mydlana, w jednej sekundzie.
Życie o wiele jest łatwiejsze gdy mamy uśmiech na twarzy, gdy my komuś a ktoś nam pomoże, mogłoby być tak pięknie ...
Gość

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: Gość »

Dokładnie tak...jedna ulotna chwila i tracisz kogoś ważnego, ba niezbędnego do szczęśliwej egzystencji. Każdy to przeżył. Każdego to czeka , wtedy ratunkiem są wspaniałe wspomnienia.
Nie mamy często czasu czegoś poprawić, zamienić wypowiedzianych słów, cofnąć pewnych rzeczy, przeżyć inaczej.
Bo życie to nie jest bajka... ale historia pełna wzlotów i upadków. To, że mnie ostatnio bardziej tylna część boli niż skrzydła to już insza inszość 😉 Ale to także nauka jedną z nich jest omijać ludzi, z którymi Ci nie po drodze. Tyle mogę bo jadowici są i będą. A im grupa wieksza tym lepszy ubaw. Po pachy.... takie Forum jak nasze uczy tej sztuki wyjątkowo dobrze.
No...a teraz do roboty. Samo się nic nie zrobi a tylko dwie rączki do pracy.
Pozdrawiam 🌷
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

(...)Młodość eksponuje, Miłość celebruje, dobrem darzy,
Bramy świata otwiera, pozwala nam marzyć,
Udostępni co wolne i co zakazane, wyrachowane,
Pamiętliwe, Nasze życie Kochane.(...)
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: Esterka »

Musiałam wyjść do sklepu po papier do d... Szłam opustoszałymi alejkami; zupełnie jakby był późny wieczór a nie środek dnia.
Na ławeczce pod palma siedział diabeł. Strasznie płakał. Mimo że wyglądał szkaradnie, zrobiło mi się go żal.
– Co się stało? – spytałam. Wyjąłam z kieszeni chusteczki (jakims cudem mialam) i podsunełam czartowi pod zasmarkany nos. Spojrzał na mnie z wdzięcznością i wydmuchał go solidnie, aż zadudniło po pustym skwerze.
– Nic pani nie wie? – odpowiedział pytaniem na pytanie....
– Nie....nic nie wiem..
– Gazet pani nie czyta, telewizji nie ogląda? Kwarantanna jest przecież..dzieci w domu siedzą. .większość ludzi też do pracy nie chodzi– rzekł cicho, wskazując paluchem na pustą ulicę.
– A, o to panu chodzi. No, toż wiem. Sama od tygodnia pracuję zdalnie. Chłop też jest w domu.... Pol roku pracy nie widzial.
– Właśnie... – zaszlochał. Podałam mu kolejną chusteczkę, bo tamta zupełnie przemokła.
Poczekałam, aż dojdzie trochę do siebie. Gdy już się uspokoił, zapytałam:
– To źle że siedzimy w domach?
– Tragicznie Pani kochana... Ludzie przestali broić. Stali się dla siebie milsi, bardziej wyrozumiali, skłonni do pomocy. Jakiś czas temu zasadziłem się na dwóch chuliganów z bloku obok baru plazowego, a dziś rano okazało się, że wyprowadzają psa staruszki z trzeciego piętra. I jeszcze robią jej zakupy. Wszystkie punkty, które uzbierali, szlag trafił. Podobnie z właścicielem baru tam za rogiem. Oszukiwał klientów, jak się tylko dało. A teraz za darmo robi obiady dla lekarzy. Nawet politycy złagodnieli. Koniec świata...
Diabeł znów zalał się łzami. Objęłam biedaka ramieniem i pogłaskałam po kosmatym łbie.
– Bez paniki – powiedziałam. – Kwarantanna się skończy i wszystko wróci do normy....
A jak im w krew to dobro wejdzie?- odpadł diabeł....
To co ja wtedy zrobię...i znowu zalał się łzami...
#znalezioneukasiaszwed #NIECHZOSTANIE
:kwiat:
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Tak szczerze mówiąc, mamy jak mamy, czyli byle jak.
Nawet nie chce mi się już pisać słów krytyki pod adresem rządu, ponieważ wiem że kto by nie był obecnie u władzy byłoby to samo. Nie oszukujmy się, państwo czy nasze czy inne jak widać nie są przygotowane na takie zdarzenia.
Oczywiście, mamy swój Rząd i jego ułomności należy krytykować z całą mocą, ale pomyślmy czy w razie wyborów obecnie nasz Naród wybrałby inaczej? Mamy taką gwarancję?
Spójrzmy trzeźwo na sytuację. Na co w obecnych czasach odpowiedzialne rządy tzn. państwo powinno być zabezpieczone jak nie na takie zagrożenia jak, bakterie, wirusy, zabezpieczenie internetowe itp.
A co mamy? Problem z maskami i rękawiczkami ochronnymi w szpitalach.
Swego czasu zlikwidowano wiele szkół medycznych dla pielęgniarek, a teraz budzimy się z ręką w nocniku.
Tu chylę czoło, dla wszystkich służb medycznych, i mam nadzieję że dadzą radę.
To jaką jakość mają nasze rządy, zależy tylko od nas, nikt ich nam nie wybiera. Są malwersacje, afery obyczajowe, nepotyzm i....kolejne wybory.
Wirus w końcu zostanie pokonany, ale nasze nawyki i mentalność nie bo do tego trzeba czasu.
W dalszym ciągu kto ma koneksje i plecy a najważniejsze kasę, ten i opiekę będzie miał, ale nie o tym teraz.
Spójrzmy teraz jak byli byśmy ubodzy w sprzęt często ratujący życie, gdyby nie WOŚP.
Czy ktoś z obozu rządzących zająknie się o tym?
Na co kładą nacisk? Na wybory i słupki sondażowe.
A po wyborach będzie , że dali radę.
Państwo zaskoczone zawsze pierwszym większym śniegiem, wiatrem, powodzią, chorobami, oraz co najgorsze, zaskoczone narodem, który nie chce wyborów. Jesteśmy nie zabezpieczeni, nasze Państwo jest słabe, a wielkie słowa nie są poparte faktami. Widnieją tylko na papierze.
Jest na szczęście promyk w tunelu, coraz więcej Osób wychodzi z tego, a i szczepionkę w najbliższym czasie Naukowcy medyczni znajdą.
Wyjdziemy z tego, bo potrafimy w takich chwilach współdziałać i być odpowiedzialni.
Wszyscy, którzy są dotknięci korono wirusem, muszą być mocni i mieć wiarę, że będzie dobrze. Jesteśmy z Nimi.
A jak w przyszłości będzie wyglądać nasze bezpieczeństwo, jako obywateli, znając potencjalne zagrożenia?
Zobaczymy.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: Esterka »

Dziwne jak często ostry język idzień w parze z tępym umysłem .
Lech Nawrocki


:)
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: Esterka »

Przestałam się pchać ludziom do życia na silę, Przestałam zapraszać dzwonić pytać co słychać .Przestałam "żebrać "o szacunek .Kto mial zostać ,został ,kto miał odejść odszedł.
:D
ODPOWIEDZ