Życie ! Blaski i Cienie !

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: Princi »

Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Eric-Emmanuel Schmitt -"Oskar i Pani Róża"
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: Princi »

Obrazek
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: poziomka51 »

Felice pisze: 19 sie 2019 23:52 "Nie podoba mi się wyniosłość, nie podobają mi się ludzie, którzy stawiają siebie wyżej od innych. Mam ochotę dać im rubla i powiedzieć: jak się dowiesz, ile jesteś wart, to wrócisz i oddasz resztę."

- Lew Tołstoj
To prawda :(
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Princi pisze: 20 paź 2019 02:08 Najsilniejsi sa Ci , którzy ..itd..
moim zdaniem to ludzie fałszywi , od srodka toczy Ich ból i problemy , a na pokaz , dla ludzi sa usmiechnęci , oczekujący aby inni Im zazdroscili - czyli zwyczajnie nie są sobą , to hipokryci , to nic innego jak dulszczyzna :mrgreen: czy o taką siłę chodzi :?: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 paź 2019 13:46 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

poziomka51 pisze: 20 paź 2019 09:15
Felice pisze: 19 sie 2019 23:52 "Nie podoba mi się wyniosłość, nie podobają mi się ludzie, którzy stawiają siebie wyżej od innych. Mam ochotę dać im rubla i powiedzieć: jak się dowiesz, ile jesteś wart, to wrócisz i oddasz resztę."

- Lew Tołstoj
To prawda :(
I ja tak myślę ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: andrzej1955 »

Waldeklat45 pisze: 20 paź 2019 13:44
Princi pisze: 20 paź 2019 02:08 Najsilniejsi sa Ci , którzy ..itd..
moim zdaniem to ludzie fałszywi , od srodka toczy Ich ból i problemy , a na pokaz , dla ludzi sa usmiechnęci , oczekujący aby inni Im zazdroscili - czyli zwyczajnie nie są sobą , to hipokryci , to nic innego jak dulszczyzna :mrgreen: czy o taką siłę chodzi :?: :mrgreen:
Zastanawiam się gdzie tu widzisz fałsz tych ludzi-w tym że cierpią w milczeniu i płaczą za zamkniętymi drzwiami-a nie pokazują tego na zewnątrz licząc na litość a może na uśmiech zadowolenia tych pseudo życzliwych-są uśmiechnięci bo to jest ich pancerz obronny-dopiero przy bliższym poznaniu i uzyskaniu ich zaufania dowiadujemy się z jakimi problemami mają do czynienia :!: Pozdrawiam,Dużo Cennego Zdrowia Życzę i obyśmy nigdy nie musieli toczyć wewnętrznej wojny w sobie :!:
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Gdzie :?:
No po prostu , w środku mamy ból , a jednak się uśmiechamy tylko po to , aby inni zazdrościli nam pogody ducha , aby myśleli , że jesteśmy szczęśliwi - toż to hipokryzja , gdyby to ukrywanie bólu było z innych pobudek , nie określiłbym tak .



Miłej niedzieli , praca wzywa :mrgreen:
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

andrzej1955 pisze: 20 paź 2019 14:00
Waldeklat45 pisze: 20 paź 2019 13:44

moim zdaniem to ludzie fałszywi , od srodka toczy Ich ból i problemy , a na pokaz , dla ludzi sa usmiechnęci , oczekujący aby inni Im zazdroscili - czyli zwyczajnie nie są sobą , to hipokryci , to nic innego jak dulszczyzna :mrgreen: czy o taką siłę chodzi :?: :mrgreen:
Zastanawiam się gdzie tu widzisz fałsz tych ludzi-w tym że cierpią w milczeniu i płaczą za zamkniętymi drzwiami-a nie pokazują tego na zewnątrz licząc na litość a może na uśmiech zadowolenia tych pseudo życzliwych-są uśmiechnięci bo to jest ich pancerz obronny-dopiero przy bliższym poznaniu i uzyskaniu ich zaufania dowiadujemy się z jakimi problemami mają do czynienia :!: Pozdrawiam,Dużo Cennego Zdrowia Życzę i obyśmy nigdy nie musieli toczyć wewnętrznej wojny w sobie :!:
Wyraziłeś Andrzeju to co myślę. I to co często robię. Chociaż w środku szaleje tornado lub jest zwyczajnie źle. Ot nasze życie i tyle.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: andrzej1955 »

Waldeklat45 pisze: 20 paź 2019 14:07 Gdzie :?:
No po prostu , w środku mamy ból , a jednak się uśmiechamy tylko po to , aby inni zazdrościli nam pogody ducha , aby myśleli , że jesteśmy szczęśliwi - toż to hipokryzja , gdyby to ukrywanie bólu było z innych pobudek , nie określiłbym tak .



Miłej niedzieli , praca wzywa :mrgreen:
Kiedyś kiedy jeszcze tego nie przerabiałem osobiście myślałem że niemożliwe jest życie z uśmiechem na twarzy i pogodą ducha-gdy ból jest częścią twojego życia a niepełnosprawność nie pozwala na wykonywanie wszystkich czynności i zajęć,tym bardziej cenię ludzi którzy borykają się z problemami różnego rodzaju a mimo to pełni empatii,sympatii do ludzi,z uśmiechem i życzliwością-tego się nie da kupić ani nauczyć i to pomaga w życiu i dodaje sił do dalszej walki o to co zostało i aby godnie żyć,a nie być zgorzkniałym tetrykiem z pretensjami do całego świata i ludzi zdrowych którzy zupełnie nie rozumią i nie zrozumią tych z niepełnosprawnością,bólem i problemami,życie zawsze jest łatwiejsze jak jesteśmy dla siebie życzliwi i uśmiechamy się do siebie-co niestety jest coraz rzadsze w tym kraju,Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry. Jeśli mogę jedno...
Zrozumiesz dopiero, gdy będziesz na ich miejscu.
ODPOWIEDZ