Życie ! Blaski i Cienie !

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

andrzej1955 pisze: 20 paź 2019 14:48

Kiedyś kiedy jeszcze tego nie przerabiałem osobiście myślałem że niemożliwe jest życie z uśmiechem na twarzy i pogodą ducha-gdy ból jest częścią twojego życia a niepełnosprawność nie pozwala na wykonywanie wszystkich czynności i zajęć,tym bardziej cenię ludzi którzy borykają się z problemami różnego rodzaju a mimo to pełni empatii,sympatii do ludzi,z uśmiechem i życzliwością-tego się nie da kupić ani nauczyć i to pomaga w życiu i dodaje sił do dalszej walki o to co zostało i aby godnie żyć,a nie być zgorzkniałym tetrykiem z pretensjami do całego świata i ludzi zdrowych którzy zupełnie nie rozumią i nie zrozumią tych z niepełnosprawnością,bólem i problemami,życie zawsze jest łatwiejsze jak jesteśmy dla siebie życzliwi i uśmiechamy się do siebie-co niestety jest coraz rzadsze w tym kraju,Pozdrawiam :)
popieram Andrzeju Twój wpis w 100% :)
ten uśmiech masz dla siebie i innych , tez bym go nosił , ale dlatego , że tak chcę , że taki mam charakter , a nie dla obłudy i hipokryzji jak to było w cytacie napisane - aby ukryc przed innymi po to , aby zazdrościli nam szczęścia i pogody ducha .
gamlog
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 573
Na forum od: 18 gru 2014 10:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: gamlog »

Mądrze chłopaki piszecie☺
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: GIENIA »

:D
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

gamlog :oops: ;)
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Princi pisze: 20 paź 2019 02:08 Obrazek
To wyjątkowy cytat, i wrócę do niego.
Dobry, i normalny ten, kto smuci się publicznie, łzy wylewa od świtu do zmierzchu, aprobuje swoją osobą otoczenie.To prawdziwa szczerość... :| Hmm :roll:
Dziwny, i obcy ten, kto potrafi wysłuchać Normalnego, obdarzyć uśmiechem, pocieszyć i odejść. Taki człowiek nie pasuje nam, bo dziwny i tajemniczy.
Jakiś wydaje się być zmęczony rano w pracy, tajemniczy, zamknięty, ale z uśmiechem mówi dzień dobry. Dziwak.... Mówimy oceniając.
Uważam, i podziwiam tych, którzy potrafią się podnieść poobijanym będąc, a swoje łzy, dramaty zabiorą ze sobą, nie obarczając nimi innych głośno.
To jest ich siła wyjątkowa.
A to jakim kosztem wszystko się odbyło, wie tylko noc i poduszka.
Widzimy ich często uśmiechniętych, nie narzekających na trudy dnia codziennego. Zazdrościć, szczęśliwym...? Pogody ducha :|
Chociaż, tak naprawdę powinniśmy im tej siły zazdrościć. Oni są silni tym co w nich najpiękniejsze, własną siłą walki o życie. Szacunek.
Princi, dziękuję za ten cytat.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: jacky6 »


Samo życie...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

cytrynek pisze: 20 paź 2019 14:56 Dzień dobry. Jeśli mogę jedno...
Zrozumiesz dopiero, gdy będziesz na ich miejscu.
Widzisz cytrynku , ja byłem na takim miejscu :?
Szereg operacji , rehabilitacji , zagrożenie spędzenia reszty życia na wózku , i przez cały czas towarzyszyło mi poczucie humoru , i wiara , ze będzie dobrze . I byc może ta wiara i ten uśmiech pomimo bólu , przyczyniły się w jakiś sposób do tego , że dzisiaj jestem zdrowy .
Uśmiechałem się dlatego , że taki mam charakter , a nie dlatego jak podaje cytat , aby wzbudzać w kimś zazdrość moja pogodą ducha . Nie , nie robiłem tego dla wzbudzania zazdrości , robiłem to dla siebie :) - no taki już jestem ;)
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Dobry wieczór .
Waldku, bardzo się cieszę, że Jesteś głęboko wierzącą osobą. Trzeba wierzyć do końca w powrót do zdrowia i normalności.
Z pewnością zaznałeś tej prawdziwej bożej miłości,o której było wcześniej. Na dodatek Jesteś dobrym człowiekiem dla innych.
Cytaty pochodzą z życia, a ludzie cierpiący po cichu, nie robią tego na pokaz. Cierpią i walczą ze złem z chorobą same. My nawet nie wiemy że tak jest.
Za to szacunek, a zazdrościć można im siły i skromności. Najczęściej są to ludzie o wielkim sercu dla innych. W dzień uśmiech, a w nocy płacz i walka z życiem. Ale my nie znając Ich od środka, myślimy że są zarozumiali i fałszywi. Jak często się mylimy.
Waldku, myślę że nie do końca zrozumiałeś o co mi chodziło.
Dużo zdrowia Ci życzę.
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

Piękny jest ten cytat Princi , nie wiem jak można go zinterpretować inaczej niż jest napisane :|
forumowicz

Re: Życie ! Blaski i Cienie !

Post autor: forumowicz »

cytrynek pisze: 27 paź 2019 18:38
Waldku, bardzo się cieszę, że Jesteś głęboko wierzącą osobą. Trzeba wierzyć do końca w powrót do zdrowia i normalności.
Z pewnością zaznałeś tej prawdziwej bożej miłości,o której było wcześniej.

Dużo zdrowia Ci życzę.

:)
Tak , jestem wierzący , w tamtych dniach to wiara w wyzdrowienie pozwoliła mi przetrwać najgorsze .
Zasługę jednak przypisuję lekarzom , rehabilitantom , swojej silnej woli i pozytywnemu myśleniu i oczywiście moim najbliższym , którzy przechodzili ze mną przez to wszystko .
Sił nadprzyrodzonym bym w to nie mieszał :mrgreen: ;)

Dzięki i również zdrowia życzę :)
ODPOWIEDZ