Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Kleinehexe »

"Każdy ma jakiś sekret. Wystarczy odkryć jaki. "
                                 Stieg Larsson
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: jacky6 »


Z netu. Autor niezidentyfikowany.

,,Nie wchodź w dyskusje na argumenty z kimś kto ma telewizor większy, niż półka na książki"

:mrgreen: :ugeek:


Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Kleinehexe »

"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, nie myśli nikt."
Ajahn Brahm
Gość

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Gość »

Dokładnie tak...nawet jak dostaniesz po uszach 😁
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Kleinehexe »

Pewnie czasem dostaniemy po uszach za to, że myślimy inaczej niż inni, ale to nic, bo warto. :D Jednomyślność powoduje, że stoimy w miejscu, przestajemy się rozwijać, popadamy w euforię, że wiemy już wszystko i wszystkim możemy ułożyć według tego życie. To bardzo niebezpieczne jest. :evil: Dlatego potrzebni są Ci, którzy myślą inaczej, bo oni powodują, że zaczynamy myśleć, rozważać, analizować, dyskutować, a co za tym idzie ruszać z miejsca, w którym tkwiliśmy, może nawet pięknym, ale przepełnionymi marazmem. Clou problemu tkwi nie w tym co myślimy, ale w jaki sposób to wyrazimy.
I tu pomoże inny cytat (być może już go tu gdzieś zamieszczałam), dla mnie bardzo ważny, bo bardzo prawdziwy, dotyczący również mnie niestety: :oops:
"Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia."
Carl Gustav Jung
A forum jest doskonałym przykładem tego wszystkiego o czym piszę, lustrem, w którym możemy się przejrzeć i chyba dlatego lubię tu zaglądać. :o :lol:
Gość

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Gość »

Oceniamy w każdej minucie...film, pogodę, ludzi...ja często również siebie. To wpływa na nasze emocje i faktycznie czasami używamy słów, które być może paść nie powinny. Padają bo często te neutralne, umiarkowane nie wywołują pożądanej reakcji... Fakt jest taki, że są ludzie z którymi po upływie minuty rozmowy wiesz, że chcesz słuchać i rozmawiać częściej (tak miałam ostatnio z jedną ze świeżo poznanych osób tutaj), z drugą nie docierasz do etapu rozmowy bo czytając co pisze zwyczajnie nie masz na to ochoty (i wzajemnie zapewne..) ale na takie przypadki totalnie nie zamierzam tracić swojego czasu i emocji w życiu prywatnym, zawodowym i internetowym, (które jest najtrudniejsze....).
Zawsze jest balans... ludzki tygielek charakterów a w nim Ci z którymi Ci zwyczajnie dobrze... bez zbędnych emotikonek i kilograma miodu 😉Na forum widać to wyjątkowo wyraźnie w luźnych tematach i osobach, które bywają tutaj ale już nigdy lub sporadycznie gdzie indziej... chcemy zwyczajnie czuć się dobrze i tyle.
To o co mam do siebie osobiście pretensje to fakt, że diabelnie trudno zmienić mi zdanie o kimś , którego być może krzywdzę ale nadal nie mam totalnie ochoty poznać bliżej. Wodniki mają intuicję... jak mówi mi trzymaj się z daleka... staram się słuchać.
I tak mi się przypomniał przykład z wczoraj... pociąg totalnie zatłoczony, siedzi młoda dziewczyna, obok starsza Pani, parę ludzi ..nie reaguje na prośbę zdjęcia torebki z wolnego siedzenia obok... ludzie głośno komentują oba nic .. podeszłam i stanowczo poprosiłam o zdjęcie torby... popatrzyła jak na dziwadło.. powtórzyłam się patrząc jej w oczy, dodając jakie to słabe i mówiąc, że torbę przeniose za chwilę sama.... odpuściła i za chwilę się miejsce dla starszej Pani znalazło.. p. I całą drogę myślałam...co myślała i skąd takie podejście .
Czasami warto posłuchać.... nie iść w zaparte, często też robiąc z siebie ofiarę...w takich przypadkach (myślę też o Forum jak najbardziej ( nie mam wewnętrznie żadnych argumentów aby nie oceniać właśnie... ale robię to z reguły oficjalnie bo niestety Ci liberalni uwielbiają z reguły wymieniać poglądy...w zaciszu. Fuj..🙄
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Kleinehexe »

Sporo jest racji w tym co piszesz. Dodam tylko, że obecnie uczę się by nie oceniać za dużo, zarówno innych jak i siebie. Nie łatwe to jest, przyznam. Nie znaczy to jednak, że mam przytakiwać, czy też przymykać oko na to, co mi się nie podoba, a już na pewno nie wyrażać swego zdania za plecami przeciwnika. Zawsze mówię co myślę, jaki jest mój pogląd na daną sprawę, nawet jeśli jestem w tym sama. Uczę się, by wyrażać swoje zdanie bez nadmiernych emocji i argumentów przemocy w jakiejkolwiek postaci.
Też jestem wodniczką😊, ale czy mam intuicję?🤔 Być może..., ale ludziom zawsze daję szansę by móc ich poznać, bo pozory bardzo często mylą. Nigdy tego nie żałowałam.😊 Nikt nie jest doskonały, powtarzam to jak mantrę, popełniamy błędy i dobrze jest dać szansę te błędy naprawić. Bywa jednak i tak, że na mojej drodze stanie ktoś, z kim nijak nie potrafię się dogadać. Wtedy, uważam, że lepiej zejść z tej drogi, jeśli to możliwe, lub iść tak, by nie wchodzić z tą osobą w kolizję. To zdrowsze dla mnie, a siebie stawiam na pierwszym miejscu i niech sobie inni krzyczą, że to egoizm, a ja uważam, że by zadbać o innych, trzeba najpierw dbać o siebie samego. Jak kocha się siebie, to pokocha się też innych. :serce:
A żeby wpis był zgodny z tematem wątku, to dodam kolejną złotą myśl: ;) :D
"Wszystko, co irytuje nas w innych, może nas zaprowadzić do zrozumienia samego siebie."
Carl Gustav Jung
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Kleinehexe »

Nie można być całkiem wolnym od złości. Ta zawsze się zjawi, gdy będzie wystarczający powód.
Wtedy wszystko, co można zrobić, to zauważyć, że "jest złość".
Zobacz jak się ranisz, gdy jesteś zły.
SAYADAW U JOTIKA
ŚNIEG W ŚRODKU LATA
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Kleinehexe »

"Niewielu ludziom udaje się być szczęśliwym, nie nienawidząc żadnej innej osoby, narodu czy wyznania." 
Bertrand Russell
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sentencje, aforyzmy - złote myśli

Post autor: Bibi2 »

Bóg dał nam wspomnienia , byśmy mogli mieć róże w grudniu

James M Barrie

Piękne słowa :serce:
ODPOWIEDZ