kolejka do sanatorium...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: Selene »

Witam forumowiczów!

Na stronie mojego NFZ jest zapis jak niżej:

"W przypadku dorosłych zalecana częstotliwość korzystania z leczenie uzdrowiskowego, nie częściej – niż raz na 18 miesięcy (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 października 2010 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe Dz. U. 2010.202.1342), obowiązujące od dnia 13 listopada 2010 r. Do skierowań wystawionych przed dniem wejścia w życie Rozporządzenia, wobec których nie upłynął 18 miesięczny termin ich ważności stosuje się przepisy dotychczasowe.

Zgodnie z opinią Konsultanta krajowego, prof. ........... odczyn uzdrowiskowy utrzymuje się przynajmniej przez okres jednego roku. Powyższe zalecenia oparte zostały na wieloletnich doświadczeniach wielu lekarzy balneologów oraz badaniach z zakresu medycyny uzdrowiskowej, prowadzonych przez Ośrodki Naukowo-Badawcze w uzdrowiskach. Ww czynniki mają chronić pacjenta przed negatywnymi skutkami działania bodźcowego tworzyw i klimatu.
W związku z powyższym skierowanie na leczenie uzdrowiskowe będą przyjmowane nie wcześniej niż po 12 miesiącach od ostatniego pobytu w uzdrowisku.
Wyjątkiem są sytuacje:
1. Kiedy pacjent przebywał na leczeniu szpitalnym.
2. Rozpoznanie będące podstawą kierowania na leczenie uzdrowiskowe przez lekarza specjalistę lub lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej związane jest z chorobami przewlekłymi (SM, RZS, ZZSK, Artropatie łuszczycowe, polimialgia reumatyczna, toczeń, twardzina układowa)."

Mam nadzieję że powyższy zapis rozwiej Wasze wątpliwości.
Jeżeli zaś nie to zawsze możemy poprosić Admina o ich rozwianie i ewentualne podpowiedzi w tej kwestii.

Pozdrawiam
Selene :P
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witam !
To faktycznie , czytałem że w małopolsce dłuuuuga kolejka.Ale proszę być dobrej myśli , przy bolącym kręgosłupie będzie litość od lekarza kierującego.Złożyłem jeszcze w lutym 2010, obecnie mój nr ok 4500 , także mam cichą nadzieję na przełom sierpnia/września będzie wyjazd. Wytrwałości życzę !
dobrusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 04 sty 2011 14:07

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: dobrusia »

Witam
ja złozyłam papiery w NFZ w maju 2009 i jeszcze nie mam przydziału..pozdrawiam czytajacych
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witam ! Wykonaj proste działanie matematyczne i będziesz wiedziała o swoim przedziale czasowym co do wyjazdu.Jeśli w oddziale NFZ do którego jesteś przypisana pracują nie gruboskórne urzędniczki , to napewno uchylą rąbek " tajemnicy" dla zaspokojenia ciekawości.Policzyłem , że powinnaś pojechać wiosna tego roku na leczenie uzdrowiskowe.Życze wytwałości 1
magdalena32
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 27 lis 2010 19:44

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: magdalena32 »

Dziękuję za odpowiedź :) Z matematyki nie jestem zbyt lotna:)Dzisiaj sprawdziłam numer i mam 10999,czyli w ciągu miesiąca kolejka ruszyła o 2315 osób,a co za tym idzie,za 4,75 miesiąca <sic!!!> :D powinnnam wyjechać.Teoretycznie.Czyli pod koniec czerwca.Problem z tym,że ważność mojego skierowania wygasa pod koniec sierpnia<18 msc od daty wystawienia>Skierowanie złozyłam 20 stycznia 2010..A może coś mi się z tymi liczbami pokręciło.;)Moze faktycznie po prostu zadzwonię do NFZ..
pozdrawiam i wytwałości w oczekiwaniu także życzę ;)
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Moja odpowiedź oraz pocieszenie było skierowane dla dobrusi.
magdalena32
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 27 lis 2010 19:44

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: magdalena32 »

Oj :? no to przepraszam,że się wtrąciłam :? ..myślałam,że skoro rozpoczęłam ten temat,to odpowiedź do mnie jest skierowana.Jak widać się myliłam :cry:
Ewaaaa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 05 lut 2011 19:16

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: Ewaaaa »

Witam, sprawdzałam swój numer kolejki na na dziś mam 1185,jak myślicie kiedy mogę dostać skierowanie.Jestem w kropce bo za chwilę będę musiała w pracy planować urlop, tylko na kiedy?:) Pozdrawiam
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witaj Ewaaaa!
Masz bliiiiiżej niż dalej.Sprawdź nr swojej kolejki z chwilą rejestracji Twojego skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Policz dni oczekiwania od dnia rejestracji do nr 1185 , wykonaj dzielenie aby wiedzieć o ilości wydanych skierowań przez NFZ w tym czasie, bardzo łatwo. Następnie 1185 podziel przez ilość tych dni i obliczysz średnią czasową do Twojego wyjazdu, biorąc pod uwagę notki w pismach NFZ - cytuje " skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia "oraz cytuję " przewidywany czas oczekiwania na realizację skierowania na leczenie uzdrowiskowe wynosi około.......miesięcy". To tylko są obliczenia kuracjuszy dla lepszego samopoczucia w temacie oczekiwaniana wyjazd do sanatorium. Życzę cierpliwości.
grażynka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 lut 2011 14:51

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: grażynka »

Witam wszystkich Bardzo przepraszam że wtrącam się w dyskusję.Moje odczucia
są zupełnie inne Matematyka to królowa nauk i nie ma za wiele wspólnego
z leczeniem uzdrowiskowym.Ja swoje skierowanie składałam w lipcu 2010 Do sanatorium
wyjeżdżam już w lutym Mój numer wyjściowy 28tys z hakiem. wszystko zależy od
uprzejmości osób z NFZ Dzwoniłam poprosiłam i otrzymałam zwrot .Należę do
Łodzkiego NFZ. Jestem po przebytym usunięciu tarczycy.
Zablokowany