Fajny film wczoraj widziałem

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: administrator »

Chciałbym tym Trójkowym zdaje się hasłem wywołać temat, którego na forum jeszcze chyba nie ma. Jest poezja, jest książka, jest muzyka ale gdzie X muza?
Proponuję byście w tym wątku pisali o filmach godnych polecenia, o tych, które Was emocjonują, wzruszają, o tych których powtórkę oglądacie XXX i dalej Wam mało.

Zwiastun filmu "Chce się żyć" narobił mi apetytu na więcej. Czekam na recenzje forumowych filmowców bo pewnie nie pierwszy go obejrzę.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: violet58 »

.... momenty były? - aż chce się dopowiedzieć :D :D :lol: :lol:
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Witam :)Poczytałem na temat filmu "Chce się żyć" .Jest on porównywany do filmu Jima Sheridana "Moja lewa stopa" a jako że film ten bardzo mnie poruszył z pewnością postaram się obejrzeć również Polską produkcję.Słowa z autobiografii głównego bohatera tej amerykańskiej produkcji, cyt."Siedzę w wózku, a moja lewa stopa nadaje kolejnym chwilom nowy sens. Jestem spokojny i radosny, spokojny i szczęśliwy". Bohater filmu nawet w ogromnym bólu znalazł radość, sens, nigdy nie poddał się przeciwnościom. Czy zdrowy człowiek potrafi czegoś takiego :?: Następnym w kolejce ( do obejrzenia ) będzie zapowiadany na 25 października film o Janku Meli "Mój Biegun" ,swego czasu śledziłem jego wyprawę z Markiem Kamińskim i zdobycie dwóch biegunów ziemi ,z pewnością znajdzie się również w moim repertuarze. :|
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Witam :) gratulacje adminie za temat :kwiat:
Polecam film "Zycie jest piękne"Roberto Benigniego.
Holokaust ,temat trudny ,fala zła i nienawiści z jaka zetknęli sie Zydzi w czasie II wojny światowej ,jest dla nas nie do pojecia.
I osoby w filmie ,którym to piekło udało sie przetrwać.
Cytat z recenzji.."""
Dla Guida Orefice (Roberto Benigni) życie jest niekończącą się, radosną przygodą. Jego przyjazne usposobienie i nieodłączny uśmiech są sposobem na życie. A otaczająca go rzeczywistość wcale do najciekawszych nie należy. W faszystowskich Włoszech Mussoliniego właśnie zaczynają się pierwsze prześladowania osób żydowskiego pochodzenia, do których Guido również się zalicza. Jednak dla niego najważniejsi są: jego ukochana żona Dora (Nicoletta Braschi) i synek Giosue. Pewnego dnia ojciec i syn zostają wysłani transportem do obozu koncentracyjnego. Guido postanawia za wszelką cenę ochronić nie tylko życie swego dziecka, lecz również ustrzec jego świadomość i niewinność przed brutalną prawdą. .."
Cudowny oglądałam X razy polecam :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Sloneczko »

Ja aktualnie jestem na etapie lat 30 . W latach 1967 - 1999 emitowany był program "W starym kinie", gdzie prezentowane były najstarsze,polskie produkcje filmowe. Program ten prowadził Stanisław Janicki. Był to program najdłużej nadawany w historii polskiej telewizji. Stanisław Janicki wspaniale wprowadzał nas w klimaty filmu . Wczoraj obejrzałam dwa filmy: "Trzy serca " z 1933 roku oraz "Dwie Joasie" z 1935 roku. Ma sie gust co??? :D
julinka601
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 sie 2011 22:28

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: julinka601 »

Wczoraj obejrzałam film o Wałęsie. Szłam mocno zdystansowana a wyszłam........zachwycona! Mistrzostwo Wajdy,doskonała muzyka, interesująca konwencja i zdjęcia. I wreszcie...........dotarło do mnie jaką mamy krótką pamięć,jak szybko zapominamy zasługi za to nader szybko przyczepiamy łatkę i krytykujemy, ba potępiamy. Zrobiło mi się wstyd za ogół. Koleżanka ,po wyjściu z sali kinowej powiedziała : wiecie co? poczułam się dumna,że też w tym maczałam palce.
Polecam.
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Witam :)
Najbardziej jaki film oglądałem i chętnie do niego wracam to MIASTECZKO TWIN PEAKS:OGNIU KROCZ ZE MNĄ,wersja kinowa serialu Miasteczko Twin Peaks w reżyseri Davida Lyncha. Reżyser jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i charakterystycznych amerykańskich reżyserów filmowych. Wypracował własny styl, w którym równie istotną rolę odgrywają wszystkie elementy dzieła: postaci, światło, montaż, muzyka. W swoich filmach często odwołuje się do elementów surrealistyczych, chętnie tworzy wariacje na temat ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii. Część filmów stara się pokazać ciemną, ukrytą stronę życia prowincjonalnych miasteczek. Sławę przyniósł Lynchowi zrealizowany w 1989 serial telewizyjny Miasteczko Twin Peaks, choć już wcześniej był nominowany do Oskara za film Człowiek słoń. Filmy Lyncha mają także charakter demaskatorski (Mulholland Drive, Dzikość serca, Blue Velvet) dzięki odsłanianiu kurtyny, przedstawianiu zakulisowego życia bohaterów, skrywanych przed zewnętrznym światem intryg. Fabuła jego filmów poprzez to staje się wielopłaszczyznowa, przy czym płaszczyzny te przenikają się wzajemnie. Rzeczywistość snu przenika się z rzeczywistością codzienności, przez co rozmyte wątki trudno jednoznacznie zinterpretować. Widz skazany jest na konieczność samodzielnego rozwiązywania zagadek, surrealistycznych metafor, łączenia przypadkowych zdarzeń w całość. Ostatni film Lyncha, Inland Empire, powstał częściowo w Łodzi, gdzie reżyser planuje otworzyć studio filmowe. Jak narazie obejrzałem wszystkie filmy jego,oto lista:

Głowa do wycierania (Eraserhead, 1977)
Człowiek słoń (The Elephant Man, 1980)
Diuna (Dune, 1984)
Blue Velvet (1986)
Dzikość serca (Wild at Heart, 1990)
Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną (Twin Peaks: Fire Walk with Me, 1992)
Zagubiona autostrada (Lost Highway, 1997)
Prosta historia (The Straight Story, 1999)
Mulholland Drive (2001)
Inland Empire (2006)

Wracając jeszcze do filmu Miasteczko Twin Peaks: Ogniu Krocz Ze Mną film jest zarówno prologiem jak i epilogiem do serialu telewizyjnego Miasteczko Twin Peaks stworzonego przez Lyncha i Marka Frosta. Film opowiada o śledztwie w sprawie morderstwa Teresy Banks (Pamela Gidley) i o siedmiu ostatnich dniach z życia Laury Palmer (Sheryl Lee), uczennicy liceum w małej miejscowości Twin Peaks w stanie Waszyngton. Tajemnicze morderstwo tych dwóch postaci jest głównym tematem serialu. Film wyjaśnia również los Agenta Dale'a Coopera (Kyle MacLachlan) przedstawionego w ostatnim odcinku serialu tv. Film często jest nazywany prequelem, ale nie powinien być oglądany przed serialem. Film posiada również cechy sequelu. Jeśli ktoś nie lubi siedzieć przed ekranem ponad dwie godziny ponieważ zazwyczaj tyle trwają filmy Lyncha,niech odpuści sobie,Ja lubie :)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: administrator »

Violet, momenty dobrze by było aby były :D choć to raczej nie w tym filmie:)
Norb, prawda, że zapowiada się naprawdę zachęcająco? Oj chyba odbiorę go bardzo emocjonalnie.
Kruszynko, chyba to oglądałem kiedyś. Będę musiał przypomnieć.
Słońce, a Ty mnie zaskakujesz. W Starym Kinie kojarzy mi się z dzieciństwem i chyba niedzielną obiadową porą. Wtedy jeszcze nie było wyboru co oglądać w Tv :) ale ambitne masz zainteresowania. Brawo!
Alku, a czujesz może czasami zapach spalonego oleju silnikowego? Chyba ze 2 lata temu robiłem sobie maraton Miasteczkowy oglądając po 3-4 odcinki na raz. Chciałem przypomnieć te emocje z czasów gdy pierwszy raz puścili to w TV i cała Polska oglądała. Coś jest w tym szaleństwie i ta muzyka :)
Julinko, jeszcze ni widziałem ale na pewno zobaczę.
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Adminie owszem czuje ten zapach oleju silnikowego ;) i sam nie raz maraton robie oglądając odcinki Miasteczka ... (mam wszystkie na dvd) wtenczas nie było kogoś kto by przebywał nigdzie poza domem tylko wpatrzony w film i zastanawiając się kto jest mordercą Laury Palmer. Tak muzyka jest wspaniała :) dodałem w dziale "Muzyka" piosenke z fragmentami filmu Miasteczko Twin Peaks utwór Julee Cruise-Falling. Kompozytorem muzyki do filmu jest Angelo Badalamenti,zresztą w większości filmów Davida Lyncha komponował muzyke,gdy słucham soundtracka z Miasteczka Twin Peaks gdy leci akurat Falling włosy się jerzą nadal :)
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Przepiękne ,uspokajające ,film z serii wielu ,ale pobudzający do zastanowienia ,czy życie powstało w wyniku ewolucji? A może jest dziełem inteligentnego twórcy :?:
Polecam :) :)


http://www.youtube.com/watch?v=PcfmpxIxsvk

:kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ