Fajny film wczoraj widziałem

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Felice »

Mniemam że w słowie „fajny” autor tematu zawarł wiele pojęć....np. godny polecenia,dobry,ciekawy,interesujący...polskie słowa czasem mają wiele synonimów.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Nutka »

Fakt...Polska ma bardzo bogate słownictwo,ale i wiele ludzi ubogich w myślenie ;)
Irytująca jest to,iż ktoś ,kto zna tematykę tego filmu,zadaje serię bzdurnych pytań :roll:
używając przy tym słów,takich jak: fascynacja,piękno,motylki w brzuchu :roll:
Zachwiana orientacja seksualna :?: ;) ....czy wielbienie ziemi toruńskiej :?: :roll:
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: jawa 53 »

50+ pisze: 30 wrz 2018 23:46 Tytuł tego tematu, zaproponowanego przez Administratora brzmi ; "Fajny film wczoraj widziałem". Rozumiem że dla Jawy 53 jest to fajny film który obejrzał i napisał że trzeba go obejrzeć. Pytam Cię Jawa 53 dlaczego ten film trzeba obejrzeć ?
Tytuł jest zapożyczony z cyklicznej audycji satyrycznej "60 minut na godzinę"- lata siedemdziesiąte do stanu wojennego.
"Para-męt pikczers czyli kulisy srebrnego ekranu"
Początek jest charakterystyczny: „PARA-MĘT PIKCZERS [ryczenie lwa] PREZENT-ują «Kulisy srebrnego ekranu»”

Jędrek – „Fajny film wczoraj widziałem.”
Maniek – „Momenty były?”
Jędrek – „No masz! Najlepiej jak...
Tytuł audycji jest aluzją:

Paramount Pictures – wytwórnia filmowa
PARA-MĘT PIKCZERS – para „mętów” opowiadająca o filmie

poczytaj sobie jakie filmy komentowali

Poza tym czy milion ludzi się myli :

W poniedziałek zostały ogłoszone wyniki oglądalności "Kleru" podczas weekendu otwarcia. Film Smarzowskiego ustanowił rekord Polski - od premiery w piątek obejrzało go 935 tys. 357 ludzi.
50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 04 cze 2018 13:34

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: 50+ »

jawa 53 pisze: 01 paź 2018 19:31
50+ pisze: 30 wrz 2018 23:46 Tytuł tego tematu, zaproponowanego przez Administratora brzmi ; "Fajny film wczoraj widziałem". Rozumiem że dla Jawy 53 jest to fajny film który obejrzał i napisał że trzeba go obejrzeć. Pytam Cię Jawa 53 dlaczego ten film trzeba obejrzeć ?
Tytuł jest zapożyczony z cyklicznej audycji satyrycznej "60 minut na godzinę"- lata siedemdziesiąte do stanu wojennego.
"Para-męt pikczers czyli kulisy srebrnego ekranu"
Początek jest charakterystyczny: „PARA-MĘT PIKCZERS [ryczenie lwa] PREZENT-ują «Kulisy srebrnego ekranu»”

Jędrek – „Fajny film wczoraj widziałem.”
Maniek – „Momenty były?”
Jędrek – „No masz! Najlepiej jak...
Tytuł audycji jest aluzją:

Paramount Pictures – wytwórnia filmowa
PARA-MĘT PIKCZERS – para „mętów” opowiadająca o filmie

poczytaj sobie jakie filmy komentowali

Poza tym czy milion ludzi się myli :

W poniedziałek zostały ogłoszone wyniki oglądalności "Kleru" podczas weekendu otwarcia. Film Smarzowskiego ustanowił rekord Polski - od premiery w piątek obejrzało go 935 tys. 357 ludzi.
Miło że napisałeś.Pozdrawiam Cię serdecznie.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Ania52 »

Dc "Kler". Wszystko ok tylko te wulgaryzmy. Nic nie poradzę na to,że mam wrażliwe uszy. Na ulicy czy w autobusie reaguję na takie słownictwo,a w kinie nie wypadało krzyknąć ;) .
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

50+ pisze: 30 wrz 2018 23:46 Tytuł tego tematu, zaproponowanego przez Administratora brzmi ; "Fajny film wczoraj widziałem". Rozumiem że dla Jawy 53 jest to fajny film który obejrzał i napisał że trzeba go obejrzeć. Pytam Cię Jawa 53 dlaczego ten film trzeba obejrzeć ?
Wybacz śmieszne pytania to Twoje .Powstałoby kilkadziesiąt tytułów i tyleż samo tematów tutaj do filmów a mianowicie : Śmieszny film widziałem ,romantyczny film widziałem ,dokument widziałem itd .
Administrator ujął wszystkie dobrym określeniem nie czepiaj się :? Zawsze możesz napisać w tytule postu :hipokryzja KK -dobry film widziałem .
Pozdrawiam
forumowicz

Dobry film widziałem -hipokryzja i zakłamanie KK w świecie

Post autor: forumowicz »

Obejrzałem z przyjaciółmi ten film i chociaż z historii jest wiadomym co robił KK przez wieki i dalej robi nagannego to film uzmysłowił nam jak okropna jest ta przestępcza korporacja.Czy uzmysłowił to wielu Polakom ślepo wierzącym ?Czy dostrzegą po tym filmie niezgodność przekazu religii z czynami swoich duchownych? Nie jestem tego pewny .Co by powiedzieli sąsiedzi koleżanki w pracy gdybym jednego dnia odwrócił się jako Polak od tej religii? Niewielu ma odwagę by to zrobić a bycie wciąż członkiem tej religii to utożsamianie się i cicha zgoda na takie zachowania duchownych .
Kuracjusz54
forumowicz

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: forumowicz »

Dobry wieczór :kwiat:
Nie jest to jedyny film o tym zbrodniarzu wojennym ,ale według mojej oceny wart obejrzenia ,tym bardziej że wiernie przedstawia uprowadzenie Adolfa Eichmanna z Argentyny przez agentów Mosadu .Trochę szkoda że nie pokazano jego ucieczki po wojnie i osób które w tym pomagały ,ale może to miejsce na całkiem inny obraz o ile znajdzie się reżyser który odważyłby się przedstawić tą haniebną historię :(
Film nosi tytuł "Ostateczna operacja " w rolę oprawcy wcielił się Ben Kingsley a premiera miała miejsce pod koniec sierpnia ,w chwili obecnej jest dostępny na Netflixie .
Dla osób zainteresowanych taką tematyką polecam .
tadzio_50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 13 kwie 2015 22:48
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: tadzio_50 »

Byłem dzisiaj w kinie na filmie "Kler".
Tyle było komentarzy na temat tego filmu, ze nie będę komentował.
Powiem tylko tyle, że ten film powinien każdy obejrzeć, kto nie ma problemu z myśleniem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6769
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Fajny film wczoraj widziałem

Post autor: Maryann »

Podzielam opinie Tadzia50...Wczoraj obejrzalam....Co mnie zaskoczylo ..to wiekszosc osob na widowni w wieku 60+
ODPOWIEDZ