Motto na dzień dobry.

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Bibi2 »

Piękne :)

Właśnie dzisiaj wezmę przykład
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3802
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jak to pięknie potrafią niektórzy ubrać w słowa pewne sprawy, wydawałoby się oczywiste...🤔
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4395
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Kleinehexe »

Też nie wszystko rozumiem... tzn. rozumiem nerw na moje "mundrzenie" i "darcie flaka", ale nie wiem skąd bierze się przeświadczenie, że jestem na forum dłużej niż faktycznie jestem.... 🤔
ale co tam, zgodnie z radą Gabrieli Gargaś rozgrzeszam się i zapominam o przykrościach, muzyczka sączy się do ucha, a książka później utuli mnie do spokojnego snu. Kawki nie pijam, zamieniam na zieloną. 🫖
A co by było zgodne z tematem, dorzucam cytacik:
"Być pięknym to być sobą. Inni nie muszą cię akceptować. To ty musisz akceptować sam siebie."

Thich Nhat Hanh
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Felice »

Hm...
Morderca jest sobą, złodziej też.. czy oni są piękni? Siebie na pewno akceptują...
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4395
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Kleinehexe »

A znasz jakiegoś mordercę lub złodzieja? Ja nie, więc tylko dywaguję, ale nie sądzę by byli z siebie dumni, szczęśliwi i w pełni siebie akceptowali.
Autorem zacytowanych przeze mnie słów jest mnich buddyjski. Jedną z ważniejszych myśli buddyzmu jest przebaczenie, przede wszystkim sobie, poprzez akceptację. To tak dla wyjaśnienia tego co miałam na myśli.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Felice »

Mnie nie musisz tłumaczyć co miałaś na myśli, każdy interpretuje na swój sposób.
Czy muszę znać złodzieja, czy mordercę, by stwierdzić, że oni nie są piękni?
Osiągnęłam już wiek, w którym liczy się zdrowie, radość z życia a nie rozkminianie założeń buddyzmu.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4395
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Kleinehexe »

Każdy wybiera swoją drogę do szczęścia, ja znajduję przyjemność w poznawaniu filozofii buddyjskiej, ale oczywiście nie każdy tego potrzebuje, to zrozumiałe.
Życzę więc zdrowia i wielu okazji do radości.😊
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4395
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: Kleinehexe »

"Mądrość jest to wspaniały pałac bez ścian, wystawiony na wszystkie wiatry, burze, mrozy i skwary; głupota jest to duszna i ciemna chatka o grubych, szczelnie ułożonych ścianach, nie dopuszczająca żadnych zmian atmosfery. Nie dziw, że większość ludzi woli mieszkać w takiej chatce niż w takim pałacu."

Aleksander Świętochowski
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Motto na dzień dobry.

Post autor: ogrodnik »

Ponadczasowość i prostota życia polega na tym, że ludzie mogą realizować się w sposób naturalny dla siebie. Rozwijać swoje zainteresowania, iść przez świat drogami, które wcześniej obrali, dając innym to, czego potrzebują do życia. Pomogą, podając rękę by wstać, nie chcąc nic w zamian.
Nie pozwalając, tym samym na szerzenie nienawiści, poprzez niezrozumiałe tłoczenie ideologii, obcych kultur, wizji świata nierealnego, dla większości z nas. Każdy z nas ma swój sposób na odnajdywanie i rozpoznawanie kolorów rzeczywistości. Każdy ma prawo zdjąć lub założyć okulary jakich właśnie potrzebuje, nie myśląc o tym, czy ktoś go za to skrytykuje czy pochwali. Pozwólmy drugiemu błądzić, poprawić się, przeprosić i podziękować. Pozwólmy żyć o funkcjonować każdemu, bez względu na kolor okularów jak nosi...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Nowe Motto na Dzień Dobry.

Post autor: Hipokryt »

Wielkie Dzięki za ciekawą dyskusję i rzeczowe komentarze do ostatniego mojego wpisu w tym temacie TUTAJ :D :kwiat:
Gdyby ktoś szukał oryginalnej wersji tej forumowej mądrości, znajdzie ją TU ;)
Każda rzecz ma dwie strony.
Fanatycy widzą tylko jedną.
R. Schutzbach
ODPOWIEDZ