granice prywatności

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
adrem
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 maja 2014 09:30
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: granice prywatności

Post autor: adrem »

kruszynko ...... w swoich postach znakomicie ujęłaś to o co mi chodziło... jest wiele osób , które nawet nie zdają sobie sprawy, ze inni ludzie maja prawo do ochrony swojej prywatności, mało tego, maja właśnie wielka satysfakcję gdy właśnie mogą ja naruszyć... masz moje wielkie uznanie za popełnione "rękodzieło"..czasami nie ma wyjścia i właśnie tak z chamstwem trzeba walczyć..bo chyba oprócz łamania prawa jest to chamstwo.
forumowicz

Re: granice prywatności

Post autor: forumowicz »

Adrem dziękuję :kwiat: Tylko wiesz ta sytuacja rozgrywała się w miejscu gdzie byli ludzie :? prosiłam człowieka by nie robił nam zdjęć ,prosili go znajomi jego ale gość po drinku był nieubłagany wierz mi to był odruch ...ups ale z aparatu zbierał części ,ale nie byłam z siebie dumna .Nie :oops: A potem ,no a potem było tylko gorzej policja ,bo ją wezwał grożby o odkupienie aparatu etc.Skończyło się na pouczeniu faceta i uwadze bym może następnym razem nie miała tyle siły ...chyba w prawej ręce. :lol: Ja tego odruchu nie planowałam ,jakoś tak wyszło ;) :evil: :kwiat:
adrem
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 maja 2014 09:30
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: granice prywatności

Post autor: adrem »

kruszynko ....właśnie na tym polegają odruchy... :-).... wiem, ogólnie biorąc sytuacja komfortowa nie była ..... niemniej jednak tę lekcję zapamiętało z pewnością wielu ludzi
forumowicz

Re: granice prywatności

Post autor: forumowicz »

Sami zainteresowani swoją prywatnością ,o tę prywatność się nie starają . :shock:.....często :!:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

granice prywatności w necie...

Post autor: jacky6 »

kruszynka pisze: Czy fotografowanie lub filmowanie osób, bez ich zgody jest zabronione czy dozwolone?

Kwestie rozpowszechniania wizerunku reguluje ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych i w art. 81 ustanawia zasadę, iż rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgodny przedstawionej na nim osoby.

Przyznam szczerze nie wiem ,jak zabronić w tłumie rozbawionych ludzi by mnie nie filmowano ,lub nie robiono zdjęć?
A jak potem wyegzekwować nie umieszczanie takiego np filmiku w necie?
:evil:
przepisy które cytujesz zostały zredagowane już sporo czasu temu wstecz...
a od tego czasu sporo wody upłynęło w Wiśle ...
można dyskutować - jak wiele oznacza owe " sporo czasu i wody "...

tymczasem sytuacja jest tak dynamiczna...

jest tyle rozmaitych form uwieczniania chwili...
jakieś tablety, smartofony i ukryte nie tylko mikrofony...

w danym lokalu i na otwartej przestrzeni ( użyteczności i otwartości publicznej ), gdzie przebywa wiele osób - nawet nie wiemy kto i kiedy uwiecznia chwilę...

oczywiście, gdyby persona stojąca ( siedząca ) vis a vis nachalnie strzelała do mnie błyskiem flesza to poprosiłbym o uspokojenie się a potem zareagowałbym podobnie jak piszesz w kolejnym poście i nie zawijając rękawa wyraziłbym swoje poglądy nie uwzględniając zasady, że kobiety nie bije się nawet :kwiat: ....

powtarzam, sytuacja jest mocno dynamiczna, Wielki Brat spogląda na nas przez kamery zamieszczone nie tylko na każdej stacji benzynowej...

:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: granice prywatności

Post autor: forumowicz »

Te przepisy obowiązują ...tak myślę a cała reszta ? mamy przecież XXI wiek pozdrawiam z zakątka ziemi ,gdzie mam nadzieje jeszcze tak bardzo nie podgladają :lol:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Lądecka kuracja - pierwsze a własne fotki...

Post autor: jacky6 »

jacky6 pisze: Pierwsze fotki drugiego dnia wykonane …


[ obrazek zewnętrzny ]

Nasza bryczka na parkingu niestrzeżonym ale z opłacaniem za blokadę – widziana z werandy…
dostałem bardzo dyskretne na priva zapytanie, czy to autko stojące obok mojego nie powinno mieć zamalowanej rejestracji...
coby nie bylo watpia - moja Xsarcia niebieska...
i liczy sobie kilkanaście wiosenek ... :lol: :lol:
a to drugie autko - zostało wystawione na widok publiczny i nie znam żadnego przepisu zastrzegajacego jego "prywatność" - także i stosownego zwyczaju...
aczkolwiek wiem, że czasami poniektórzy podróżnicy wstawiając na fora swoje fotki zamalowują numer rejestracyjny ale tylko swojego autka ...
tak samo wielu boi się pokazywać swoje cyferblaty...
ich sprawa - ja się ani boję ani wstydzę ...
a tak pół żartem - zaraz własciciel / właścicielka wezwaliby policję albo miejskich halabradników i zlożyliby skargę, że ktoś im rejestrację ( tablicę ) zamalował...
:lol: :lol: :lol:

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

poprawki w relacji z kuracji jacky [email] maryla AD 2014...

Post autor: jacky6 »

[ obrazek zewnętrzny ]

a oto poprawiona fotka...

serdeczna prośba do Admina o wymianę fotografii - jako, że nie mam dostępnej opcji reedycji postu...
i tam pozostawinie poprawionej...
druga prośba do Admina - o przeniesienie już skopiowanych 3 ostatnich postów do tematu "netykiety" celem pokazania jak się poprawia fotki - to znaczy się w razie zainteresowania mogę napisać krótką instrukcję, jak można na fotografii zamalować osobę lub rzecz martwą...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Filmowanie i fotografowania a umieszczanie w necie

Post autor: jacky6 »

Filmowanie i fotografowania a umieszczanie w necie…
Na kanwie dylematu z lokowaniem fotek na forum - za dzisiejszym onetem a tenże za medium „GW” – cytuję:

„W Polsce przepisy nie mówią jasno, czy nagrywanie i rozpowszechnianie materiałów jest zgodne z prawem. Ale policja przyznaje, że jest ich coraz więcej. Funkcjonariusze podejmują działania w przypadku wszystkich nadesłanych materiałów, poza przekroczeniem prędkości, ponieważ takie wykroczenie musi zostać nagrane przez radiowóz z homologowanym wideorejestratorem.
Prawnicy zastanawiają się jednak czy nowy zwyczaj kierowców jest legalny. - Nie jesteśmy pewni, czy naruszeniem prawa może być samo nagrywanie, czy dopiero rozpowszechnianie nagrania np. w internecie. Wydaje się jednak, że samo nagrywanie co do zasady nie będzie stanowiło przestępstwa - mówi adwokat Andrzej Zbawicki.
W tym roku sprzedanych może zostać nawet 1 mln kamer o wartości 200 mln zł. Dlatego konieczne jest sprecyzowanie prawa, które powie, czy nagrywanie i rozpowszechnianie filmów nie narusza wolności osobistej osób nagrywanych.”


Zatem dla mnie sprawa jest jasna.
Na pewno rozumiem, że zdjęcia z imprez prywatnych ( wewnątrz prywatnych domostw i posesji ) mogą i powinny być zastrzeżone.
Ale jeśli ktoś wystawia się na widok publiczny – to trudno, bym podchodził do każdej osoby i pytał się o zezwolenie nie tylko na wykonanie fotografii ale też na jej wystawienie w necie.
Co prawda w krajach muzułmańskich jest pewne ograniczenie – nie wolno fotografować kobiet – czyli żon bez zgody mężów, małe dziewczynki same się pchają pod obiektyw.
No ale my tutaj w kraju nad Wisłą i Odrą tak szybko nie pozwolimy na wprowadzenie szariatu.
forumowicz

Re: Filmowanie i fotografowania a umieszczanie w necie

Post autor: forumowicz »

Witaj kolego niestety nie zgadzam sie z ze zdaniem o nagrywaniu ,wykonywaniu fotek innym i swobodnym umieszczaniu w necie .
Absolutnie na takie zachowania musi być zgoda osoby której to dotyczy.
Swiat i tak juz zwariował ,to wyobraz sobie iż ktoś Ciebie nagrywa ,fotografuje i dokonuje krzywdzacego opisu ,zgodzisz się? Bo ja nie :!: A to wszystko umieszcza w necie .Szaleństwo :evil: :(
ODPOWIEDZ