Nałęczów

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nałęczów

Post autor: anusia153 »

Dziękuję Zbigniewie :kwiat: gratulacje od takiego profesjonalisty to dla mnie szczyt :D
Oglądałam ostatnio Twoje albumy - cudo :D
forumowicz

Re: Nałęczów

Post autor: forumowicz »

anusia153 pisze:Nałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym.
Niekoniecznie. Teraz prowadzą tam również rehabilitację narządów ruchu, kosmetologię, psychoterapię i inne.
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Nałęczów

Post autor: jaroj92 »

Witam i dziękuję za przepięknie ujęty Nałeczow.BYłem tam dwa razy.POzdrawiam.
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Nałęczów

Post autor: ghjkl »

Naleczow drugie uzdrowisko ktore zapisalo sie w mojej pamieci jako nieprzyjazne kuracjuszom.Prywatne moje zdanie.
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Nałęczów

Post autor: jaroj92 »

Witaj.Możesz powiedzieć co takiego ci się nie spodobał w Nałęcowie :?: :?:
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Nałęczów

Post autor: ghjkl »

Witam jaroj 92.Odpowiadajac na twoje pytania musze ci powiedziec ze bardzo duzo jezdze po senatoriach ponad 20 razy i wiele uzdrowisk widzialem.A teraz do rzeczy; jak juz wspomnialem park w Nleczowie nie jest wcale zaciszny gdzie w spokoju mozna odpoczac wrecz przeciwnie jest duzym skrotem dla ludzi tam mieszkajacych w Naleczowie i jest spory ruch.Teraz inna sprawa np;chcialem podciac brode u fryzjera bo nosze bardzo krotka niestety nie chciano mi tej uslugi wykonac twierdzono ze to nie oplacalne i oni tego nie wykonuja w tm zakladzie reasumujac uslugi zalosne w sklepie jak nie miala pani wydac kazala mi przyjsc z rozmienonymi pieniazkami.Jak bedziesz w dworku, palacyku ktory miesci sie w parku jak go tam zwal nie wazne straszny zapach .Budynki senatoryjnne przecietne nie powalaja na kolana.Nie twierdze ze nie warto tam jechac ale jeszcze wiele czasu uplynie kiedy Naleczow upora sie z metalnoscia ludzi ktorzy tam mieszkaja i pracuja przy pensjonariuszach ze oni nam laski nie robia .Dlugo jeszcze Naleczow nie bedzie taki Polanica,Duszniki,Ustron,Kudowa,Dabki i wiele innych.Zaznaczam ze to moja prywatna opinia.Pozdrawiam
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Nałęczów

Post autor: jaroj92 »

Witam i dziękuje za tak wyczerpująco odpowiedź,Byłem dwa razy w Nałęczzowie i jako miejsce to mi się bardzo podoba.Masz trochę racji nie wszystko jest,ale jeśli byłoby dużo sklepow,zakladow usługowych to już by nie było tak zacisznie.Panowalby gwar jak wszędzie,no niestety jest pare ośrodków wiec i trochę ludzi i każdy właśnie wychodzi na spacer do parku.Oczywiscie każdy ma swoją opinie i ja również.Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Nałęczów

Post autor: forumowicz »

Byłem w Nałęczowie po szpitalu. Odniosłem mieszane wrażenia z pobytu.
Generalnie nie było tak źle. Nie latałem co prawda po fryzjerach celem postrzyżenia brody, bo to nie był czas na to...
Uważam jednak, że ghjkl ma duuuużo racji.
Nie pochodzę z tych ziem. Fakt, mieszkam tu, ale nie są to moje ziemie.
I nigdy nie zrozumiem mentalności właśnie takich typów jak wzmiankowy fryzjer: Nie opłaca się
Jak ja to dobrze znam.
Tu nic, nikomu się nie opłaca... Najlepiej gdyby mieli podane na tacy, to i tak by marudzili, że taca nie taka...
Brak zaangażowania, brak gospodarności, brak dbałości o własny interes, o Klienta....
A takie postępowanie wyrabia tylko "Nasz" wizerunek negatywny. I nie jest to jedyny przykład takiego postępowania...
Ale to już zaczynają być wywody poza tematem....

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kinortap
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 26 maja 2015 12:26
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nałęczów

Post autor: Kinortap »

Witam, jadę do Nałęczowa na początku lipca. To mój pierwszy pobyt w sanatorium. Jakieś Stare Łazienki. Jadę z mieszanymi uczuciami, po przeczytaniu kilku postów - boję się, że to miejsce, w którym czas się trochę zatrzymał na poprzedniej epoce. Z tego co na forach wyczytałem te Łazienki nie mają nawet jadalni i na posiłki trzeba zasuwać gdzieś dalej. Mam nadzieję, że chociaż ubikacje są na miejscu a nie w szopce w parku :) Jestem 12 lat po zawale i po wszczepieniu bypassów ale jestem osobą w miarę energiczną, lubię ruch, rowery - pojęcia nie mam co Nałęczów może zaoferować poza urokliwym Parkiem Zdrojowym, który można obejść dookoła w 15 minut, kilkoma omszałymi budynkami i żelaznym pomnikiem roweru zwanym ATRAKCJĄ !? Mam nadzieję, że się mylę i 3 tygodnie pobytu nie będą stracone. Nie mówię w tym miejscu o jakości zabiegów leczniczych a o wartościach poznawczych. Lubię zwiedzać i tu widzę jakąś szansę dla siebie bo nigdy nie przebywałem w tych okolicach. Może ktoś podzieli się wrażeniami z pobytu w tej miejscowości ale trochę więcej niż np o "spacerach w przecudnym parku" lub o "dancingu w kawiarni X".
:lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Nałęczów

Post autor: Atina »

Wiecej optymizmu... :roll: Jadę do Nałęczowa już drugi raz prywatnie,a więc nie jest tam ...nudno.Lublin,Kazimierz nad Wisłą i urokliwy Nałęczów sam w sobie :)
ODPOWIEDZ