Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: jacky6 »


Zatem krótka forpoczta, czyli jakby zwiastun relacji.
Przyjechaliśmy dzisiaj po południu do Pucka po 6 i półgodzinnej jeździe z domku, czasami na autostradzie ponosiło mnie i mocno przekraczałem dopuszczalną prędkość.
Chcieliśmy zdążyć na umówiony obiadek, rozmowę ankietową z super sympatyczną siostrą oraz spotkaniem z doktorem o bardzo wysokiej wiedzy rehabilitacyjnej.
Pierwsze informacje dla Alki - na realizację wniosku czekaliśmy ca 15 miesięcy, to znaczy żona czekałaby na swój 12 miesięcy ale po 3 miesiącach dosłałem swój wniosek i zostałem połączony ze swoją ślubną.
Podobno obecnie czas się wydłużył - więcej informacji sukcesywnie.
Proszę o cierpliwość, która będzie wynagrodzona dłuższą relacją jako, że mamy uzgodniony wydłużony pobyt.
Chociaż dzisiaj zabiegów jeszcze nie było a będą jutro, to zaliczyłem zwiedzanie sal "gimnastycznych" i widok sprzętu do rehabilitacji wręcz oszałamia.
Postaram się też skorzystać z porady Admina i ulokować fotografie w formie załączników.
Pierwsza ocena warunków bytowych jest bardzo wysoka.
Puck nie jest kurortem, więc nie ma opłat zdrojowych.
Cennik jest na stronie www Puckiego Centrum Medycznego.

C.d.n.

PS - jest znakomity sygnał wi-fi.
PS 2 - Puck jest małym miasteczkiem ale mnie bardzo podobają się takie klimaty.

Narka ...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: jacky6 »



Wszystkie podstawowe tzn. firmowe informacje znajdziecie Tutaj . Wystarczy kliknąć w link.

Z mojej strony będzie osobista relacja z pobytu w samym PCM jak i z wycieczek po okolicy.

:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.

:ugeek:



alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: alka50+ »

Dziękuję bardzo..przejrzę stronki. Będę śledziła Twoje zapiski nim podejmę decyzję. Pozdrawiam z Kołobrzegu.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: jacky6 »



Pierwszy spacer po Pucku.

P 01.jpg
To był test zalecony przez Admina.
Przede mną jeszcze bardzo wiele dni i nocy do relacjonowania ...
Zaprawdę powiadam Wam - uwielbiam zaprzyjaźniać się z lwami i tygrysami...
fotkę włączam do kolekcji...


:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: jacky6 »



No to jadziem dalej Panie Zielonka.

W sobotę zaliczyliśmy już 3 pierwsze zabiegi.
Przypadły mi laser, magnet i interferencyjne.
Nowoczesna aparatura ( na magnecie bodaj data produkcji 2015 ) i znakomite wyczucie fizykoterapeutów w serwowaniu czyli dozowaniu.
Muszę podkreślić że zaplanowano nam zabiegi w najdogodniejszym terminie - czyli po śniadaniu bośmy śpiochy i przed obiadem aby mieć później wolny czas na turystykę.
Drugim życzeniem było przydzielenie tzn zaplanowanie nam czasów zabiegów w tych samych przedziałach czasowych.

Acha - magnet i prądy miałem zaplanowane tuż przed obiadem ale godzinę wcześniej pan fizykoterapeuta zastukał do pokoju zapraszając mnie na zabiegi.

Serduchne podziękowania dla Pani Justyny, której imię znaleźliśmy na karcie zabiegowej.

Od poniedziałku przechodzimy pod Jej bezpośrednią opiekę - ja już czaję się na bieżnik.
Może przypomnę sobie młode lata gdy letnią porą udawało mi się pobiegać przed wyjazdem do pracy.

Dzięki temu uzyskaliśmy czas na swobodne wypicie kawki między zabiegami a nawet na wyskok na zakupy na tutejszy ryneczek.
Wszystkie zabiegi na 1 szym piętrze za wyjątkiem basenu usytuowanego na poziomie lekko obniżonego parteru.

A w niedzielkę po obiadku ruszyliśmy na małą objazdówkę po miasteczku aby zapoznać się z topografią.

Zaczęliśmy od regionu plaży a raczej mola i portu jachtowego skąd przesyłamy serdeczne pozdrowienia.

Dla dobrego ujęcia warto było zrzucić polarek choć mocno wiało chłodnym wiatrem.

Widać też było na plaży pierwszych brodzących w płytkiej wodzie a nawet kąpiących się.

P 03 MK.jpg
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: jacky6 »



Przyglądam się teraz a właściwie od samego początku oprogramowaniem komputerowym w PCM.
Jest tutaj prowadzenie kuracjuszy od momentu pierwszego kontaktu u pielęgniarki, która uzupełnia w wywiadzie dane zapisane w systemie NFZ podczas pozytywnego zakwalifikowania nas do kuracji.
Następnie znajduję uzupełnienie:
a / w recepcji podczas formalnego zameldowania i opłacania pobytu,
b / podczas opisywania przez lekarza naszych schorzeń i zlecania zabiegów,
c / podczas dokonywania planowania zabiegów przez fizjoterapeutkę,
d / podczas realizacji zabiegów, fizjoterapeuci dysponują wiedzą o nas z systemu względnie z wydruku.

Choć mamy wydrukowane karty zabiegów to praktycznie nie trzeba ich z sobą tachać.
...
W przypadku stwierdzenia, że dany zabieg nie jest przez nas pozytywnie odczuwany istnieje możliwość zamiany jeszcze w danym dniu podczas wizyty lekarskiej a po kilku godzinach otrzymujemy nowy wydruk karty bazujący na nowych zabiegach zadysponowanych przez lekarza.

Przy okazji dwie fotki prezentujące bazę zabiegową wykonane podczas pierwszego zapoznawania się z salami gimnastycznymi.

P 07 PCM.jpg


:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

rehabilitacja jacky & maryla z przymrużeniem oka...

Post autor: jacky6 »



Nie jesteśmy smutasami o co nas poniektórzy posądzają.

I swoje poczucie humoru mamy.

Szczególnie napotykając w centrum Pucka zwierzaki zazwyczaj widywane na pastwiskach.

:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:


Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: jacky6 »



Powracam do relacji.
Przerwa była spowodowana przez piękną pogodę i nadzwyczaj ciepłą wodą morską w Zatoce Puckiej.
Plażowaliśmy się wczoraj późniejszym popołudnie.
Wchodząc na plażę dziwiłem się, że matki pozwalają swoim maluśkim pociechom wchodzić do wody morskiej, taplać się i budować zamki z piasku na mieliznach.
Dopiero jak sami postanowiliśmy "pobrodzić" po mieliznach - na razie tak do kolan - to stwierdziliśmy, że woda jest cieplejsza niż Balaton w pełni sierpniowego sezonu.
Jutro mamy szczery zamiar zanurzyć się już głębiej.
Dzisiaj zaś - po poobiedniej drzemce - wyruszyliśmy na spacer przez Rynek podziwiając charakterystyczną fontannę i oczywiście architekturę docierając do portu zwanego Rybackim.

A zatem co "słychować" kuracyjnie.

Żarełko.
Jest w formie cateringu i podawany w małej jadalni.
Smaczne i wystarczające ilościowo.
Jak do tej pory nie odczuwaliśmy potrzeby dokupywania - dokarmiania się z wyjątkiem owoców.
Jedzenie podawane jest bądź w pojemnikach plastykowych bądź na talerzach wchodzących w skład wyposażenia kuchni. Po użyciu talerze / talerzyki trafiają do zmywarki.
Nie jest wielkim utrudnieniem przychodzenie z własnymi łyżkami, widelcami, nożami i kubkami. Wiadomo - obniżenie kosztów ale też możliwość korzystania z ulubionych stojadeł.
W kuchence znajduje się duża lodówka dostępna dla kuracjuszy.

O zabiegach będzie w następnych odcinkach.
Tak na marginesie - ciągle uświadamiam sobie, że nie jest to klasyczne sanatorium ale zakład rehabilitacji.
Stąd znaczną pulę rehabilitowanych stanowią osoby niepełnosprawne.
Są także opiekunowie niepełnosprawnych.

cdn

Przy okazji kilka załączonych fotografii z plaży i spaceru.

Puck 11 JK.jpg
[/color]
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Puck 2018 - rehabilitacja ogólnoustrojowa jacky & maryla

Post autor: Bogutka5 »

Lubimy Puck i okolice. Jeden weekend wrześniowy spędzamy w tym uroczym miasteczku. Polecamy Groty Mechowskie osobliwości przyrodniczą, zamek w Rzucewo, koniecznie pospacerować cyklem rewskim, Kaszubskie Oko , o Władysławowie i Helu nie wspomnę.
Turystycznie ciekawe okolice.
Życzę miłego pobytu
Bogutka
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Puck 2018 - turystycznie

Post autor: jacky6 »

Bogutka5 pisze: 30 maja 2018 22:10 Lubimy Puck i okolice. Jeden weekend wrześniowy spędzamy w tym uroczym miasteczku. Polecamy Groty Mechowskie osobliwości przyrodniczą, zamek w Rzucewo, koniecznie pospacerować cyklem rewskim, Kaszubskie Oko , o Władysławowie i Helu nie wspomnę.
Turystycznie ciekawe okolice.
Życzę miłego pobytu
Bogutka


Dzięki.
Twój post wzbogacił mój poradnik turystyczny.
Ale póki co szykujemy się do świętowania.

:mrgreen:
Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:



ODPOWIEDZ