Foto-zagadka Reaktywacja

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Każdy sposób dobry, ja muszę przede wszystkim na większym ekranie pracować i dlatego zapisuję.
A komentarz powtórz proszę na pw. :)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: Nutka »

Dobra to szkoła była ;) .... metodą prób i błędów wiem jak zakamuflować datę :)
Nauka nie idzie w las :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: Felice »

Ja tam nie mam problemu, w systemie iOS nie mam możliwości zapisania, ani szukania zdjęcia. Pozostaje tylko pamięć, a ta coraz bardziej dziurawa jest.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Mam rozumieć, że nie archiwizujesz swoich zdjęć na komputerze? Nie przeglądasz ich w większym formacie? Podobno IPhony robią bardzo dobre fotki, nawet na telewizorze warto byłoby je pooglądać...
Mnie by tam korciło w każdym razie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: Felice »

Oj Kaziu w komputerze juź miejsca brak. Cały czas zbieram się by nabyć drogą kupna duży zewnętrzny dysk i tam przerzucić wszystkie zdjęcia. Trzeba byłoby przy okazji porządek zrobić, bo niektóre zapisane są w kilku miejscach. Żmudna praca i ciągle odkładana. Teraz jeszcze mam iMaca, ale go powoli ogarniam. Znalazłam sposób, jak przerzucić z iPhone i z iPada na niego. Może znajdzie się ktoś chętny i mi pomoże, na to liczę.Ze mnie już starsza pani i wszystkiego nie ogarniam.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: ka_jak_kazimierz »

OK, rozumiem :)
Kiedyś robiło się na wycieczce 36, no góra 72 zdjęcia.
Teraz bywa że kilkaset.
Ma to swoje dobre i ...mniej dobre strony :)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: BozenaMat »

To ja się nie przyznam, bo powiecie, żem pokopana. :oops:
Każdy rok, każdy jakiś wyjazd czy uroczystość bądź spotkanie skatalogowane w osobnych folderach :D
W zdjęciach to jestem chorobliwą pedantką. I by było śmieszniej, to archiwizuję zdjęcia na 2 dyskach zewnętrznych. By w razie jak jeden padnie to........ zdjęcia nie przepadły :lol:

I nie potrzeba na to zbyt wiele czasu. Po jakimś wyjeździe czy spotkaniu przerzucam fotki z fona na dysk i fruuuu do katalogu. Jedynie jak ktoś ma starsze lata nieskatalogowane, no to uporządkowanie tego trochę potrwa. Ja od zawsze lubiłam w zdjęciach porządek. Za dawnych lat, to po wywołaniu zdjęć chowałam je w albumy (oczywiście z podpisem kiedy były zrobione). Teraz sprawa łatwa...... przerzuca się z fona i po kłopocie :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: Felice »

Bożenko kiedyś też tak miałam, ale w nowym windowsie totalnie pogubiłam się. Nie akceptuję zupełnie tego co mi proponuje, nie lubię i koniec. Stąd przejście na inny system, który do łatwych nie należy. Kiedyś padł mi system w laptopie, zaprzyjaźniony komputerowiec część zdjęć odzyskał, ale przy ściąganiu nieco namieszało się i nie wszystkie odzyskałam.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: ka_jak_kazimierz »

A wiecie że ja prawie wszystkie analogowe poskanowałem? I tylko pluję sobie w brodę, że wtedy żal mi było kasy na porządny aparat🤔🙁. Teraz widać jakiej marnej jakości te zdjęcia są jak się je powiększy.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: BozenaMat »

Tak to Alicjo z techniką jest...... czasem niestety zawodzi. Dlatego przezornie magazynuję w 2 miejscach zdjęcia. Ot taka przypadłość. Jeszcze na studiach pewien profesor nas uczył...... nie polegać na jednym..... mieć koło zapasowe. No to się stosuję :D

Czasem ksero wychodzi lepsze niż skan, ale to trzeba potestować Kaziu. Jeszcze można pobawić się i zrobić fotkę zdjęć :) Niekiedy wychodzi w miarę OK, ale nigdy nie będzie to jak cyfrowa fotka :)
ODPOWIEDZ