Supraśl - Holmed subiektywnie....

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mayala
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 gru 2019 13:31
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: Mayala »

Witajcie.
Nie znalazłam na forum konkretnych informacji na temat pobytu w tym miejscu.
Byłam na turnusie z ZUS i warto by zamieścić kilka informacji i spostrzeżeń subiektywnych.

Ogólnie mówiąc obiekt nowy, umiejscowiony przy lesie. Za lasem dolina rzeki Supraśl. Okolice piękne i amatorom przyrody i fotografującym się spodoba.
Do centrum ok 1600 m. Biedronka i ryneczek to ok 2600 m więc spacerek w obie strony to ponad 5 km ! Wszystkie atrakcje turystyczne dostępne w internecie.
Budynek zaprojektowany fatalnie. pokoje dwuosobowe lub trzyosobowe. Wąskie i ciemne. Pomiędzy pokojami cienkie ścianki z kartonu, więc dosłownie wszystko słychać co sąsiad robi... :) Dla bardziej wrażliwych zatyczki dostępne w aptece :)
Łózka szpitalne sterowane elektrycznie.
Łazienka typowo szpitalna. Prysznic z zasłonką, z której woda leje się na podłogę, więc i po kąpieli zmywanie podłogi czeka na kuracjusza. :D
Uwaga brak pokoi jednoosobowych !! Pokoje nie są zamykane na klucz !!!
Ale każdy kuracjusz otrzymuje do podpisu regulamin, z którego wynika, że odpowiedzialny jest materialnie za pokój ! Ciekawe co?! Otwarty pokój do którego każdy może wejść :shock:
Jedzenie średnie. Są potrawy niejadalne ! Szczególnie w piątek serwowany jest kotlet drobiowy.... koszmar. Pomijam do obiadu wodę w kubeczku z ćwiartką plasterka cytryny !
Organizacja w Holmedzie jest tragiczna. Nikt nic nie wie ! wszyscy kierują do prezesa. Widocznie prezes jest tam "alfą i omegą" :D Recepcja jest OK !
Zabiegi... młodzi fizjoterapeuci, którzy są często nieuprzejmi, "robią łaskę" i boją się podjąć jakąś decyzję /znów prezes/
W nocy tak naprawdę brak nadzoru pielęgniarskiego, więc "czysta substancja" leje się strumieniami :) Wieczorki taneczne od 19 do 22 j. W barku bardzo mili ludzie !
Jest i basen ! I co z tego, że można nań udać się tylko na zajęcia z gimnastyki. Zajęcia są dodatkowo płatne, ale instruktor jest świetny. To POLECAM !!
W zajęciach uczestniczy się tylko za zgodą lekarza.
Nie ma możliwości wykupienia godzinki na basenie i np popływania. Ratownik kosztuje ... :)
Ważne badania typu echo serca lub próba wysiłkowa wykonywane są pod koniec pobytu... co jest bezsensowne, ponieważ na ich podstawie określać się powinno model rehabilitacji, a to robi się w pierwszych dniach pobytu. Efekt jest taki, że w grupie rehabilitacyjnej są osoby, dla których zadania są za trudne i męczą się lub odwrotnie.
Można tak pisać w nieskończoność....
Reasumując:
Jedziemy do uzdrowiska, a znajdujemy się w szpitalu !
Traktowani jesteśmy jak pacjencji i tak nazywani !
Brak pokoi jednoosobowych !
Jeżeli masz dietę to musisz o tym powiedzieć w stołówce !
Bierzesz leki ... to zabezpiecz je na pobyt, bo to jest problem.
Kompletny bałagan organizacyjny !
Tereny i atrakcje turystyczne super !
Jeżeli jesteście wrażliwi na powyższe to ie jest miejsce dla Was :lol:

Macie pytania ... piszcie
To oczywiście mój osobisty, subiektywny osąd.
Pozdrawiam
Mayala
forumowicz

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: forumowicz »

Nareszcie jest ocena ośrodka w Supraślu , dziękuję Mayala :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: dani888 »

A ja tam wcale się nie dziwię , mieszkam od Supraśla o rzut beretem :? . Nawet nie liczyłam na jakieś rewelacje . Moim skromnym zdaniem ta miejscowość nawet nie powinna istnieć w wykazie uzdrowisk :D . Może niedługo dołączy Wasilków ? A to byłaby niespodzianka :D :D :D ......
Mayala
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 gru 2019 13:31
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: Mayala »

No cóż. Faktycznie to "sanatorium' nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ni to szpital, ni to sanatorium.
Jest jeden atut. Odnosi się on do całego regionu. To czyste powietrze i ciekawe tereny. Historycznie, krajobrazowo i kulturowo.
Ludzie w Supraślu mili i noclegów dużo, więc nie trzeba do Holmedu na materac szpitalny aby zobaczyć i posmakować 😁
Ja do Holmedu zapewne już nie wrócę. Zbyt traumatyczne przeżycie. 😁
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: jacky6 »


O kuracji w Supraślu już było.

viewtopic.php?f=3&t=22321&p=881775&hili ... Bl#p881775

Nie każdy tekst musi być obiektywny.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Mayala
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 gru 2019 13:31
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: Mayala »

Na górę
O kuracji w Supraślu już było.

viewtopic.php?f=3&t=22321&p=881775&hili ... Bl#p881775

Nie każdy tekst musi być obiektywny.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Odnoszę wrażenie, że to przewodnik po regionie. :)
Tak naprawdę bardzo potrzebny, bo jak kuracjusz ma auto, to może dużo zobaczyć !
O samym Holmedzie to raczej mało jest.. chyba, że coś przeoczyłam. :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie Mayala :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: Hipokryt »

... to kolejne ciekawe miejsce, które warto odwiedzić z powodu doskonałego opisu :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: jacky6 »

Mayala pisze: 26 sty 2020 13:23 Odnoszę wrażenie, że to przewodnik po regionie. :)
Tak naprawdę bardzo potrzebny, bo jak kuracjusz ma auto, to może dużo zobaczyć !
O samym Holmedzie to raczej mało jest.. chyba, że coś przeoczyłam. :D

Byłem wtedy przejazdem więc podzieliłem się opisem okolicy.
Natomiast trochę później przyuważyłem informacje o Holmedzie i wszcząłem korespondencję z tą instytucją.
Interesowało mnie korzystanie z kriokomory ale odpowiedź pani dyrektor była powalająca.
Koszt uruchomienia istniejącej komory jest nieopłacalny - tak jakby fundusz nie refundował.
Korespondencję skierowałem do kosza nie pytając się, czy przypadkiem nie korzystali z jakiejś dotacji unijnej.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Supraśl - Holmed subiektywnie....

Post autor: acik61 »

Mayala
Możesz (i powinnaś) zgłosić do zus-u fakt braku pokoi jednoosobowych (w/g programu rehabilitacji muszą być -chyba 4 na każdych 50 uczestników turnusu) oraz (w/g tego samego programu) nie może być pokoi trzyosobowych. Są ściśle ustalone "reguły gry" między zusem a ośrodkami prowadzącymi prewencję rentową. Wróciłem teraz z Osieczka - tam tak przestrzegają wytycznych, że nawet na czas pobytu (za zgodą nas dwóch z pokoju) nie pozwolono nam stolika dać w inne miejsce, gdyż wtedy .... przejścia do szafy i drzwi nie są tak szerokie jak powinny być w/g przepisów :) A ludzie na turnusach różni (i tacy od mierzenia tych przejść i tacy co fotki tego co na talerzu dostajemy robią)
Więc? zgłosić ...ciekawe co na to zus. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ