Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Dzia_dek »

No i przyszedł czas na przedstawienie najnowszego i chyba najmłodszego, a także najzabawniejszego ...
"dziecka" Fundacji Pałac Gorzanów, które spokojnie sobie bryka po pałacowym parku pod czujnym okiem
dwojga rodziców reagujących na każdy, nawet najcichszy głos tego malucha. Kózkę można spokojnie
pogłaskać, nie boi się ludzi i jest nastawiona bardzo przyjaźnie czego nie można powiedzieć o jej tatusiu,
którego ominęliśmy szerokim łukiem poza zasięgiem linki na której był uwiązany. :lol: :lol:
P4.JPG
Mam nadzieję, że ta krótka relacja z mojej wycieczki po pałacu zachęci osoby będące
w pobliżu Gorzanowa do odwiedzenia tego unikatowego, a zmieniającego się z każdą
chwilą miejsca. Całe szczęście w tym, że zmieniającego się na lepsze co widziałem po
zmianach jakie nastąpiły w wyglądzie zewnętrznym pałacu pomiędzy rokiem 2016 a 2020.
koniec
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: ewasz »

No pięknie już jest a jak widać będzie jeszcze piękniej.
Dziękuję za relację i zdjęcia ☺️
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Nutka »

Tak Dzia_dku.... dziękujemy za piękne zdjęcia .
Nawet nie wiedziałam,że takie coś istnieje :? niemniej z zainteresowaniem oglądałam,...poczytałam sobie o tym miejscu.
Dużo ciekawych informacji znajdziemy w necie o tym zamku :)
Jedni kupują sobie Rolls-Roycy,Lamborghini....jachty :roll: a pan Marek kupił sobie zameczek i przywraca jego
świetność z przed lat :) Wydaje mi się,że za parę lat przebije Książ ;)
Dobrze,że mamy takie coś ,jak Fundusze Norweskie....jak ktoś ma głowę na karku,to potrafi z tego skorzystać ;)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Jak to było o tych dwóch kulkach... 🤔
Dostaliśmy niejako w prezencie tyle wspaniałych obiektów na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Radośnie utworzyliśmy w nich szkoły, domy dziecka, domy opieki, zakwaterowaliśmy w nich pracowników PGR-ów czy przesiedleńców ze wschodu. I po kilkudziesięciu latach zbieramy tego owoce. Niektórych z tych budynków już niestety nie uda się uratować 😒.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Felice »

Dzięki za piękne zdjęcia , ja niestety znów mam problem z ich wstawianiem. My myszkowaliśmy bez żadnych przeszkód włażąc w każdą dziurę i zrobiłam multum fotek 🥺 Myślę,że wrócę tam jeszcze i obejrzę jak postępują prace.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: Dzia_dek »

Twój wcześniejszy wpis przypomniał mi to miejsce. Mnie osobiście najbardziej zainteresowała wieża.
Została "uratowana" przed całkowitym zniszczeniem, odtworzono stropy na wszystkich kondygnacjach
i uruchomiono zegar. Również myślę o tym, że warto byłoby za jakiś czas tam jeszcze raz powrócić. :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Polska jest piękna...Dolny Śląsk

Post autor: ewasz »

Tak, byłoby miło .... :D
ODPOWIEDZ