Polanica-Zdrój

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: Mask »

Anusia, dziękuję. Termin nie najgorszy, chociaż wolałbym w czerwcu (niestety nie mogę) - jeszcze nie ma wakacji i mniej ludzi na szlakach.
To, że Malwa jest na uboczu, nie ma dla mnie znaczenia, najważniejsze są walory okolicy :!: :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: Felice »

Mask też znam te miejsca.W sumie jest chyba niewiele miejsc z tego regionu,takich do zwiedzania oczywiście,których nie widziałam.Na ten rok planuję jeszcze głębsze zapuszczenie się do Czech.Poświęcę trochę więcej czasu na Ołomuniec,który nie jest brzydszy od Pragi.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]
coś dla spragnionych adrenaliny trasa rowerowa MTB „Piekielna Pętla"(długość ok 5 km). Jedna z najtrudniejszych tras kolarstwa górskiego w Polsce, prowadząca zboczami Piekielnej Góry. Wymaga dobrej techniki, dużej wytrzymałości i ogólnej siły fizycznej.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]

kilka nocnych zdjęć z Polanicy z lutego 2014 r.
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: Mask »

anusia153 pisze: coś dla spragnionych adrenaliny trasa rowerowa MTB „Piekielna Pętla"(długość ok 5 km). Jedna z najtrudniejszych tras kolarstwa górskiego w Polsce, prowadząca zboczami Piekielnej Góry. Wymaga dobrej techniki, dużej wytrzymałości i ogólnej siły fizycznej.
Dzięki Aniu,
sprzęt już pomału szykuję. Spróbuję ją przejechać, trasa przebiega pod "moim" sanatorium :D
Nie po takich wertepach jeździło się na Śnieżniku, na Czarnej Górze, albo z Borówkowej prosto w dół do Wójtówki :D
W Wójtówce pękła mi dętka na długości 3 cm. Miałem łatki, klej, pompkę, ale dziura nie do naprawienia (a w pokoju została zapasowa dętka) :evil:
Do Lądka wracałem pieszo. Dobra nauczka dla mnie, od tamtej pory jeździłem zawsze z łatkami i z zapasową dętką.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: anusia153 »

nie wierzę Mask :o :shock: chcesz tą trasę pokonać !!! ja tylko zrobiłam zdjęcie i już mnie ciarki przeszły z samego patrzenia . Odważny jesteś :)
A na Strzelińcu byłeś ? piękne widoki , ale raczej rowerem tam nie wjedziesz :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: anusia153 »

[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]

Strzeliniec Wielki.Luty 2014
Latem powietrze na pewno jest bardziej przezroczyste :)
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: Mask »

Na Szczelińcu byłem :D (ze Szczawna samochodem). Rowerem można tylko podjechać pod Szczeliniec (mam w planach), dalej pod górę już na nogach.
Tak samo pod Błędne Skały.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: anusia153 »

Pod Błędne Skały nie podjedziesz teraz , jest remont drogi , kawał drogi trzeba z buta przejść - tak było w marcu , ale może w lipcu będzie można dojechać już samochodem prawie na miejsce :)
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Polanica-Zdrój

Post autor: Mask »

Na sezon letni remont skończą i otworzą drogę. Ja i tak chcę tam wjechać na rowerze (w druga stronę szlakiem - nie powtarzam tras).
ODPOWIEDZ