Krynica-Zdrój

Uzdrowisko, atrakcje, tutystyka
forumowicz

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: forumowicz »

barbara61 dzięki , wychodzi na to że nic się nie zmieniło od otwarcia , nie ciekawie było w tych Łazienkach :roll: a już najbardziej brakowało mi w pijalni tej sympatycznej kawiarenki z pysznymi ciastami , mam tylko nadzieje że chociaż roślinki do jesieni podrosną :)
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: Yoko91 »

Dzień dobry :) smużko,barbaro61. Jeśli chodzi o Pijalnie w Starych Łazienkach Mineralnych, po otwarciu sprawia wrażenie bardzo czystej i zadbanej.
Minusik za brak miejsca do wypicia wody i tu się z wami zgodzę. Myślę, że latem nie stanowi to żadnego problemu, można wyjść na zewnątrz w okolicy deptaka jest wystarczająco dużo ławeczek.Natomiast w zimie może stanowić to problem.Plusem jest kawiarnia na piętrze pijalni.
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
Nie mam skali porównania jak było przed otwarciem pijalni, tak jest w chwili obecnej.
Pozdrawiam i życzę miłego dzionka. :)
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: Grazyna_ »

Byłam w Krynicy dwukrotnie - raz w sanatorium, raz na turnusie rehabilitacyjnym. Kiedy byłam ostatni raz, główna pijalnia była akurat w remoncie, co stanowiło pewną uciążliwość. Ale pijalnia Jan jest niedaleko i jest bardzo klimatyczna :) Poza tym była uruchomiona druga pijalnia w Starych Łazienkach.
A co do samej Krynicy i okolicy, to ja uwielbiam :))))) Krynica jest wyjątkową miejscowością - pełna uroczych starych willi, różnych kafejek itd. W samej Krynicy jest sporo ciekawych miejsc do zobaczenia (m in. muzeum Nikifora, dwa kościoły, dwie cerkwie, kirkut). Góra Parkowa jest świetnym miejscem do spacerów (nie trzeba mieć nie wiem jakiej kondycji i włazić na samą górę, są przyjemne ścieżki, którymi można spacerować). Osoby lubiące wędrówki górskie również się nie zawiodą - wokół jest dużo ciekawych szlaków. W okolicy również jest sporo ciekawych miejsc do obejrzenia - leniuszki mogą skorzystać z oferty kilku miejscowych biur podróży (Jaskółka, Jaworzyna, PTTK). Dla wielbicieli dancingów też coś się znajdzie.
W sezonie owszem, jest sporo ludzi, co wcale mnie nie dziwi zważając na zalety tego miejsca :D
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: Ramona2 »

Dla mnie Krynica to jedna z atrakcyjniejszych miejscowości . Byłam wielokrotnie i jak na razie zawsze wracałam zadowolona z pobytu.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: serendipity »

Dla mnie Krynica-Zdrój to przereklamowana miejscowość prawie-uzdrowiskowa.
Wydaje się, że przyjeżdżasz do znakomitego i uznanego uzdrowiska, więc odpoczniesz od wszelkich miejskich hałasów. Ale nie tam, nie w Krynicy:) Bo tam w środku sezonu właśnie trwa wymiana nawierzchni głównej drogi:) Gdy wychodzisz do centrum, to widzisz jeden wielki korek aut, głównie ciężarówek (swoją drogą: trochę ciężko myślą włodarze tej miejscowości, bo nie ma obwodnicy i przez centrum miejscowości przejeżdża kilkadziesiąt - kilkaset ciężarówek i innych samochodów dziennie w drodze do Słowacji). Jedyne, co mi się podobało, a raczej smakowało, to lody, do których jest kolejka:)
gina8
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 18 sty 2016 20:13

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: gina8 »

Tez tak uważam ,ze Krynica kurortem juz nie jest . Zanieczyszczenie powietrza jest ogromne ze wzgledu na wielki ruch samochodów. Poza tym bylam w sanatorium MIELEC z NFZ i nie polecam , Sprzet mialam wrazenie ,ze to atrapy a nie sprawnie działający , zdezelowany .pamieta tamte czasy . Jedzenie porcjowane do minimum nawet chleb ! A kuchnia przez okno ktorej wydawano posiłki natychmiast ,gdy lelnerki rozniosly drugie dania bylo szczelnie zamykane DESKA ! Mialam wrazenie ze to jakis zaklad karny hi hi! /smiech przez łzy/ Absolutnie pobyt ten nie nazywam sanatoryjnym, lecz trudnym okresem przeczekania na pewno nic tam nie zrobiono w celu poprawy stanu mojego zdrowia ,a przeciez po to pojechalam , Natomiast towarzystwo i tance u Lysego naleza do udanych , ale niestety to zbyt mało ,zeby pozytywnie ocenic ten pobyt,
Awatar użytkownika
maria 71
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 19 kwie 2016 10:41
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 6

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: maria 71 »

Bardzo lubię Krynicę. Zawsze chętnie tam wracam :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: Sloneczko »

Jakoś wolę swój ukochany :serce: Iwonicz Zdrój :D
forumowicz

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: forumowicz »

Ja wolę Krynicę od Iwonicza :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: krynica zdrój-zgroza!!!

Post autor: Sloneczko »

:D :D :D
ODPOWIEDZ