Świeradów Zdrój - gdzie zaprakować auto

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój okiem kuracjusza.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Świeradów Zdrój - gdzie zaprakować auto

Post autor: Selene »

Świeradów Zdrój jest małym miasteczkiem gdzie zabudowa jest cisną i zwarta. Uliczki są wąskie i większości jednokierunkowe. Zaparkowanie samochodu w pełni sezonu stanowi nie lada wyzwanie. Ale kto szuka ten znajdzie :D
Przy ulicy Mickiewicza jest prywatny parking, strzeżony i opłatę można wynegocjować do 90 PLN za turnus.
Bezpłatnie można zaparkować na przeciwko kościoła - miejsce na zaledwie kilka samochodów. Tuż obok jest ul. Piastowska - wąską jednokierunkowa uliczka i można parkowa z jednej strony. Ale najwygodniej jest zaparkować przy ul. Wyszyńskiego - tam są zatoczki po obu stronach i parkowanie jest wygodniejsze.
Na tyłach Domu Zdrojowego przy ul. Konstytucji 3 Maja jest duży bezpłatny parking ale z ograniczeniem czasowym od 6-ej do 22-ej.
:kwiat: :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Świeradów Zdrój - gdzie zaprakować auto

Post autor: Selene »

[ obrazek zewnętrzny ]
Ulica Piastowska jak widać autko można parkować z jednej strony :)
forumowicz

Re: Świeradów Zdrój - gdzie zaprakować auto

Post autor: forumowicz »

Najlepiej zaparkować nie po tzw kątach a przed głównym domem zdrojowym za darmo i bezpiecznie.Na prywatnym może dość mocno nas naciągnąć na koszta choć jeśli nie ma wyjścia zawsze to jakieś rozwiązanie.Przed domem zdrojowym dodatkowo są kamery więc nie ma się co bać.Może być że będzie tu pełno aut ale wystarczy przypilnować czy to między zabiegami czy po obiadku gdy ktoś odjedzie z pracy czy na zwiedzanie i auto postawić.Często gęsto nie raz co dnia jechaliśmy grupą na zakupy nie było problemu żeby auto znowu wstawić przed budynek.Plusem jest to że można mieć auto na tzw oku a nie gdzieś z boku i bać się czy jeszcze stoi lub czy całe.
SebastianL
Posty: 1
Na forum od: 27 lut 2016 00:01
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Świeradów Zdrój - gdzie zaprakować auto

Post autor: SebastianL »

Od 29 stycznia do 19 lutego przebywał w sanatorium w Domu Zdrojowym. Chciałbym podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami.
Po przyjeździe do Świeradowa zostałem poinformowany w recepcji, że pod Domem Zdrojowym można stać tylko w godzinach od 6 do 22. Zaproponowano mi parking uzdrowiskowy niedozorowany za 120 zł, co wydało mi się drogo, ponieważ miałem już nieprzyjemności z parkowaniem, postanowiłem znaleźć inny parking. Zacząłem, więc szukać w internecie przez googlemaps i znalazłem najpierw :twisted:

Parking Pod Gondolą, który okazał się Miejscami Postojowymi CENTRUM dozorowanymi z szutrową nawierzchnią. Już używanie dwóch nazw wzbudziło moje wątpliwości. Pan z obsługi przekonywał mnie, że jest to najtańszy parking strzeżony. Zapytałem, więc go o ubezpieczenie i regulamin, bo na banerze nic takiego nie widniało i odpowiedział, że nie mają. Obniżył cenę parkingu do 50 zł byle bym tylko zaparkował. Zapłaciłbym 50-60 zł tylko za to, że auto stoi, a oni by za nic nie odpowiadali ;) Dlatego postanowiłem szukać dalej ...

Niżej na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Wyszyńskiego znalazłem Parking Strzeżony. I byłem mile zaskoczony! Już w stróżówce mogłem sprawdzić na własne oczy monitoring, ubezpieczenie i regulamin. CAŁY TURNUS TYLKO ZA 60 ZŁ !!! Parkujące autobusy PkS-u przekonały mnie. Pracownik był bardzo miły i polecił mi parę atrakcji. Dojście do Domu Zdrojowego deptakiem zajęło mi około 5 min.

Jeżeli chodzi zaś o miejsca postojowe bezpłatne i dla osób, które nie mogą chodzić, to tak jak opisała Selene: najlepsze są przy kościele i przy ul. Piastowskiej.

PS. Na dwa dni przed końcem turnusu przed Dom Zdrojowy przyjechała wieczorem policja i wystawiła kuracjuszom, którzy parkowali po Domem Zdrojowym 100 zł mandaty. Na szczęście bez punktów karnych. Sprawdziło się przysłowie, że chytry dwa razy traci. ;)
forumowicz

Re: Świeradów Zdrój - gdzie zaprakować auto

Post autor: forumowicz »

Kilka lat temu byłem zakazu nie było faktycznie ,że już się nie opłaci .Swoją drogą zobaczcie komu ten znak służy jedynie policji bo kogo serce bolało, że auta stały ?zakaz parkowania ale w nocy nonsens kompletny .Jeszcze ,że w dzień bo niby tłok itd ale w nocy ,żenada takie kruczki dają mi do myślenia tyle ,że jak mam wybór miasta czy ośrodka ponownie nie wybiorę.Bo niestety koszt dnia w ośrodku to jedno ale inne jak parking czy tv płatna (nie twierdzę ,że oglądam ) :)i koszty jakieś dodatkowe wybiorę inny ośrodek a co :)
ODPOWIEDZ