PIGWA.PIGWOWIEC

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: PIGWA.PIGWOWIEC

Post autor: smuga » 10 paź 2019 21:12

Duszyczko czy ty masz drzewo czy krzew ? Ja robię różne przetwory z owocków które rosną na krzakach . Ale również z pigwy można wyczarować ( chociaż jest mniej aromatyczna ) różności . A marmolady czy dżemy z pigwy z dodatkami różnych innych owoców są przepyszne . Pigwowiec zerka ze zdjęcia ;)
owoce-pigwowca-2 (2).jpg

Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Post autor: Duszyczka » 11 paź 2019 12:23

Smugo...mam krzew.Owoce wielkości pięści. Szkoda mi aby podczas obróbki wytracić witaminy w nich zawarte.

Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Post autor: smuga » 11 paź 2019 13:10

Duszyczko jeśli masz pigwowca wielkości pięści to zazdroszczę tak po prostu . Ja mam szczęście do raczej dużo mniejszych 8-) Zapoznaj się z tym linkiem i może wtedy łatwiej ci będzie określić ten twój owocek . Ja nie mam swojego pigwowca bo krzaczki mam 3 i to dopiero z zeszłego roku . Kupuję :roll: i czasem ktoś podrzuci od znajomych :D https://poradnikogrodniczy.pl/pigwa-a-p ... oznice.php A witamin nie wytracisz zadbaj tylko by przechowywać przetwory w ciemnym miejscu i jak jest możliwość to w ciemnych opakowaniach ...wit. C nie lubi światła :D

Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Post autor: Duszyczka » 13 paź 2019 09:50

Dziękuję Smużko! :serce:

ODPOWIEDZ