Kiszona kapusta

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kiszona kapusta

Post autor: Maryann »

Ciężko myślę dzisiaj... Pewnie chodzi Ci Darku o ogródek działkowy... w którym sieje właściciel a z plonów korzysta kto chce... :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kiszona kapusta

Post autor: darek »

Przyznaję się kontuzja barku chodzę jak rycerz .
Wczoraj odkryłem w Katowicach a zapewne Wy też w swoich miastach macie sklep-delikatesy eko.
Przyznaję się że sceptycznie podchodzę do takich sklepów bo byłem mimochodem świadkiem jak na giełdzie warzywnej Pan kupował warzywa a po kilku godzinach te same lub bardzo podobne sprzedawał na targowisku jako ..eko o duży % drożej bo na naturalnych nawozach :lol:

Wchodzę i oglądam -Duzy PLUS ,że te dwie Panie oraz Pan NIE ATAKOWALI .oglądam ,oglądam -Oni zajmowali się soba tzn układali wykładali dawali swobodę Bardzo duży Plus .
Patrzę się marchew nawet z dziurkami czyli nie koniecznie modyfikowana ,nawet jakiś zapach ok torebka papierowa sru.. zapakowane , patrzę się jakies czipsy którymi zajadają się Ksiązeta -sru do torebki stoję i czytam Kapusta Kwaszona ze wsi kieleckiej ;) patrzę się w słoiku chyba ziele , chyba liść laurowy chyba zurawina
ok
Zaryzykuję choć słoik 0.9 litra w cenie a 8 złotych ok w słoiku bo nie ważyłem ponad 1 kg kapusty

Przychodzę do domu i mam PROBLEM za cholerę z tą zbroją nie umię otworzyć słoika .. klatka sąsiad vis a vis nieobecny , Babcia sąsiadka nie pukam bo ta czeka tylko na wyniki z bazy NFZ co z Sanatorium .. jest sąsiad 4 lokator .Patrzy się na Mnie i śmieje słyszął ,ale nie widział ..otwiera ten słoik.

Słuchajcie na klatce dwóch facetów plus sąsiadka od brakującego sąsiada i słoik Kapusty w ciągu 5 minut został rozparcelowany tak ROZPARCELOWANY
tak kapusta była smaczna żero octu taka jak wieki temu robili dziadkowie a ta 50 ml tej wody to Naprawdę SZOK.

Nie ukrywam ,że dziś podjechałem jeszcze raz do owego sklepu i dla siebie i sąsiadów wziąłem po dwa słoiki obym nie stał się Fanem Kieleckiej kapusty kiszonej
Nazwy Firmy nie ujawnie ze względu na reklamę ale ten wyrób wart grzechu jest
Oczywiście dziś gdy zauważyli ile biorę -Otrzymałem słoik ogórków kiszonych w zalewie ..solance kołobrzeskiej ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kiszona kapusta

Post autor: ANDY12345 »

Ja kupuję na placu targowym od sprawdzonych ludzi. Ze słynną kapustą z Charsznicy już dawno się pożegnałem bo twarda bo droga bo nie smakuje. Na jednym placu raz w tygodniu sprzedaje babka która sama robi nie jest za kwaśna jest chrupka ale nie twarda. Powinniśmy ją jeść przez cały rok bo ma nie tylko witaminy C znacznie więcej niż cytryna, to florę bakteryjną która służy całemu organizmowi. Naukowcy co jakiś czas znajdują w tego typu jedzeniach związki organiczne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ja kupuję kapustę na placu po 5-6 zł, z Charsznicy jakiś czas temu była po 8-9 zł, dlatego nie dziw się Darku tej cenie bo sklep też musi zarobić na siebie. Najważniejsze że Ci smakuje i będziesz ją kupował i oby po pewnym czasie nie zaczęli jej modyfikować :lol: jak zacznie się popyt.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kiszona kapusta

Post autor: Sloneczko »

Najlepsza jest moja domowa kiszona kapusta :P i kolejna ...... z Biedronki :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kiszona kapusta

Post autor: darek »

do Andy

To nie jest kapusta tak reklamowana z Charsznicy
To kapusta produkowana ? w gospodarstwie agro na terenie kieleckiego a gospodarstwa ekologicznego.
Może bo to ich firmowy sklep pozwalają sobie w ramach reklamy na taką cenę bo na tzw Bio bazarze cena jest o 2 zeta wyższa
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kiszona kapusta

Post autor: ANDY12345 »

Tak wiem o tym bo jak pisałem już od dość dawna jej nie kupuję.
Jeżeli firma produkuje i sprzedaje to nie ma pośredników, ale utrzymanie kosztuje podatki trzeba zapłacić, a na placu ze stołu tylko placowe tak że koszty mają mniejsze. Jedzmy na zdrowie :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kiszona kapusta

Post autor: Sloneczko »

Maryann pisze: 23 lip 2017 11:47 Ciężko myślę dzisiaj... Pewnie chodzi Ci Darku o ogródek działkowy... w którym sieje właściciel a z plonów korzysta kto chce... :)
Na mojej działce taki numer nie przejdzie :evil:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kiszona kapusta

Post autor: darek »

Sloneczko pisze: 09 sty 2019 18:18
Maryann pisze: 23 lip 2017 11:47 Ciężko myślę dzisiaj... Pewnie chodzi Ci Darku o ogródek działkowy... w którym sieje właściciel a z plonów korzysta kto chce... :)
Na mojej działce taki numer nie przejdzie :evil:
oj Słoneczko

Gdy nabyłem ów ogródek około 1990 jak darowiznę od sąsiadów to zycie tetniło na owych ogródkach Bardzo .
Pamiętam jakiś czyn w kopaniu rowow ,którymi ciagnięto wodę po kolejnym roku kolejny rów bo prąd.
Każdy staral się upiększać jakiś niby baseny , altany etc.
Sąsiedzi wspomagali w hodowli drzew czy kwiatów o nalewkach z owoców nie będę wspominał ;)
Niestety od kilku lat gdy Starsi działkowcy po umierali ogródki troszkę straciły ..może to też to że na ich terenie chca budować osiedla wszak to centrum Katowic i//
rozoczęło się szabrowanie drzewa zaczeły usychać włamania do altan i podobne
Nawet wartośc zaczeła mocno spadać .
Nigdy nie było płotów odgradzających sąsiadów bo Ludzie mieli to zaufanie i nie było przywłaszczania to raczej Panowie gdy mieli w nadmiarze Kwiatów obdarowywali Panie

To gwoli wyjasnienia

Musze wyjśći bo miast o kapuście to o ogródku pisze ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kiszona kapusta

Post autor: darek »

Kapusta kiszona z eko zagrody REWELACJA.

ale polecam Ogórki kiszone w solance kołobrzeskiej .

Ludzie ,Ludziska normalnie REWELACJA
Wciagnąłem 3 sztuki i przypomniał mi się smak dzieciństwa nawet nie smak całkowicie inny chyba stanę się Fanem owych ogórków
Jedynie cena przerażająca za słoik 400 ml ogórków /a 500 ml -10 zeta :x :x :x czyli kg ogórków kiszonych prawie 25 zeta
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Kiszona kapusta

Post autor: Duszyczka »

Kuracjusze ze skierowaniami do Kolobrzegu w sezonie ogórkowym powinni w bagażu przewozić garnek kamienny... :lol: Ogórki i dodatki kupić na miejscu.Solaneczka leci tam prosto ze żródełka za free.2 dni i pyszna przekąska w formie najpierw małosolnych a potem kiszonych ogoreczków gotowa. :D
Mieszkańcy cały czas z tego ujścia pobierają solankę do tych celów.
A tak na serio to można w butelkach po wodzie. ;)
ODPOWIEDZ